Skocz do zawartości
Forum

Kiedy dziecko dzieli małżonków


Gość joanna 19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joanna 19

Zazwyczaj słyszy się jak to dzieci po urodzeniu łączą mamę i tatę, ale nie zawsze tak się dzieje. Szczególnie dotyczy to kwestii wychowywania, u nas właśnie najczęściej spieramy się o to.

Odnośnik do komentarza

u nas mąż pracuje poza domem, ja w domu, dla nas najtrudniejsze momenty, to jak dzieci są chore, ząbkują, bo to wymaga opieki nie tylko w dzień, ale też w nocy i kiedy sami po prostu jesteśmy bardzo zmęczeni, a dzieci zwyczajnie marudzą, najważniejsze, to się wspierać i wzajemnie rozumieć, a po każdej kłótni zwyczajnie się przeprosić.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że grunt to rozmowa. U nas trochę zajęło zanim mój mąż i ja dogadaliśmy się co do wychowywania małego. Ja z reguły jestem tą, która gani a tatuś ten dobry, który głaszcze. Teraz jest tak, że jeżeli ja zganie to mąż nie wtrąca się, tylko podtrzymuje moją decyzję i oczywiście na odwrót. Ogólnie w teorii wszystko wygląda super, ale wszystko się zmienia kiedy dzieciaczek zaczyna poznawać świat i łobuzować. Ale tak jak pisałam na początku moim zdaniem grunt to rozmowa może nie krótka i nie łatwa, ale taka która poprowadzi do ustalenia wspólnej ścieżki.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

U nas to ja jestem łagodniejsza, faceci nie są skory do rozmów, mój nie rozumie że samo się nie wyjasni że nie wystarczy przeczekać.Jak dzieci płacza to zawsze je biore do siebie szczególnie w nocy

Odnośnik do komentarza

Dla dobra dzieci powinien się przemóc do rozmowy. Jak sama napisałaś dzieci to nie zegarek nie da się ich nakręcić ani wytresować. Mój mąż przemyślał całą sprawę jak mu powiedziałam, że jak nie chce się przy małym udzielać to wszystko będzie po mojemu. I to dało mu do myślenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

A jeżeli decyzja męża nie jest słuszna lub za ostra to też przytakiwać? Ostatnio dużo kłócimy się "przez" naszą 12 letnią córkę, mąż ciągle ma pretensje że jej bronie ale uważam że jest za ostry na nic nie pozwalając, tłumaczę że jak wszystkiego jej zabroni to córka zacznie kłamać. Zresztą długo by opowiadać, jeszcze co istotne ukochał sobie młodszą córkę bo się lepiej uczy itd. Tylko czekać jak młodsza urośnie żeby mój m się nie rozczarował

Odnośnik do komentarza

dziewczyny pięknie i łatwo o tym mówić gorzej wprowadzić te czyny w życie. Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego ze wielu rzeczy nie można przy dzieciach mówić a między innymi podważać decyzji drugiego rodzica to i tak to robimy mi osobiście czasem się to zdarza i w zasadzie sama nie wiem czemu bo wiem ze nie wolno tak postępować nawet w tych błahych sprawach

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Tak wiadomo że wiek dzieci 12+ jest trudny i każde inaczej przechodzi a mój m jest nerwus i niecierpliwy, chciałby mić zegarki w domu a nie dzieci. Najgorsze jest to że ja i on byliśmy inaczej wychowywani np. on w domu mówił mama weźmie, ja natomiast mamo weź ; on nigdy nie siedział przy stole z gośćmi ja zawsze itd. Ale i tak ja więcej ustępuję dla świętego spokoju

Odnośnik do komentarza

Z mężem tez sie spieramy co do wychowywania dzieci zwłaszcza syna.Mąż wychowany przez surowego ojca też chce trzymać dyscyplinę a syn ma dopiero 11lat to jeszcze dziecko ale nie mąż uważa inaczej.Z kolei córkę l.7 rozpieszcza bardzo gdy zacznę narzekać na jej zachowanie to twierdzi ,że wyrośnie z tego jest jeszcze taka mała......;)Faceci są dziwni czasami i nie rozumiem ich .

Odnośnik do komentarza
Gość Lukierek

Margeritka
Lukierek mam nadzieję, że więcej jest i będzie tych dobrych chwil, tego Ci życzę

Bywa różnie ale w sumie już się do siebie z teściową przystosowałyśmy a że czasem są zgrzyty trudno w końcu to my u teściów mieszkamy Osobno byłoby inaczej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...