Skocz do zawartości
Forum

Czy przysługują mi prawa samotnej matki


Gość Agnieszka J

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka J

Mam pytanie, czy jako samotna matka wychowuje dziecko które w akcie urodzenia nie ma ojca czy przysługuje mi pobieranie samotnej matki gdyż mam partnera i drugie dziecko z tym partnerem, ale w świetle prawa jestem panną a nie jesteśmy po ślubie.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie marzen@, masz rację. Ale to takie nasze "polskie" myślenie. Skoro nie ma papierka, to oszukujmy gdzie popadnie...
Poza tym w przypadku akurat MOPS-ów itp. trzeba mieć udokumentowane nie wspólne gospodarstwo, a właśnie jego brak. Trzeba wykazać, że samemu się wychowuje dziecko, musi być wyrok alimentacyjny, często zaświadczenie od komornika o nieściągalności alimentów. A skoro ktoś by takie rzeczy miał zrobić własnemu facetowi, to dla mnie już patologia - ściągać wyrok na faceta w zamian za kilka złotych...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie,mam dwoje dzieci 4 letniego synka i roczna corke z partnerem,zylismy bez slubu,wlasnie sie rozstajemy ale ja nie mam dokad pojsc,nie mam zadnych dochodow i pomocy ze strony rodzicow,a partner chce tylko zożyc na dzieci,dom jest jego samochody w sumie chyba 4 tez,jestem kompletnie bez srodkow do zycia,czy mam mozliwosc zglosic sie do domu samotnej matki?prosze o pomoc,kompletnie nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza

Zasady przyjęcia

Z pomocy i zakwaterowania Ośrodka Wsparcia dla Samotnych Matek i Kobiet w Ciąży w Lublinie mogą korzystać matki z dziećmi przebywające na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej bez względu na faktyczne miejsce ich zameldowania. Oznacza to, że przyjmowane są również obywatelki innych krajów, które czasowo przebywają w Polsce.

Warunkiem przyjęcia osoby potrzebującej pomocy jest decyzja Dyrektora Domu.
Matki mogą być kierowane do naszej placówki na wniosek Ośrodków Opieki Społecznej, Sądów, Policji oraz innych Instytucji Kierujących. Przez Instytucję Kierującą rozumie się każdą instytucję, z którą Dom zawarł umowę o współfinansowaniu pobytu osoby w Domu.

Do Domu na czas określony (maksymalnie do 12 miesięcy) przyjmowane są:
•matki z dziećmi do lat 3, które z uwagi na sytuację życiową i rodzinną (często spowodowaną przemocą w rodzinie) kwalifikują się do korzystania z tej formy pomocy;
•matki przed porodem (od 6-go miesiąca ciąży, a w wyjątkowych przypadkach wcześniej).

W przypadku przyjęcia beneficjentki do Domu na podstawie decyzji, wniosku lub skierowania z Ośrodka Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej lub innej tego typu placówki, zwanej Instytucją Kierującą, podstawą przyjęcia jest umowa o finansowanie pobytu zawarta pomiędzy Ośrodkiem Wsparcia dla Samotnych Matek i Kobiet w Ciąży a Instytucją Kierującą. Koszty pobytu beneficjentów w Domu pokrywa Instytucja Kierująca w zakresie określonym umową.
Po dwóch tygodniach pobytu podpisywany jest z przyjętą osobą kontrakt, który określa cele jakie matka stawia sobie do realizacji w czasie zamieszkiwania w Domu.

Uwaga:
Do Domu Samotnej Matki nie są przyjmowane osoby chore psychicznie oraz uzależnione od narkotyków czy alkoholu.
Możliwe jest przyjęcie osób uzależnionych będących wyłącznie po ZAKOŃCZONYCH programach terapii.

Pobyt podopiecznych Domu trwa zasadniczo około pół roku. Jest uzależniony od różnych okoliczności, takich jak znalezienie pracy, mieszkania, czy zmiany relacji ze środowiskiem, z którego wywodzą się kobiety.
Pomocą w trudnej sytuacji społeczno-materialnej kobiet jest również możliwość kontynuowania nauki szkolnej (w przypadku małoletnich matek), aktywizacja w celu przeciwdziałania bezrobociu i wykluczeniu społecznemu oraz bezdomności czy nauka podstawowych prac domowo-gospodarskich, jak gotowanie, szycie, sprzątanie, opieka nad niemowlęciem
Dom Samotnej Matki - zasady przyjęcia

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...