Skocz do zawartości
Forum

Problem z pochwą...


Gość roksana38

Rekomendowane odpowiedzi

od paru miesiecy mam problem z suchoscia pochwy, przez to wspolzycie tez jest gorsze, nie chce martwic partnera, bo wiem jak sie stara zeby mnie podniecic, jesli mu powiem, to pewnie zaraz stwierdzi, ze to jego wina... co moge zrobic w tej sytuacji?? ma ktoras z was tez ten probelm?? szulama w internecie, wiec chyba jest to wiekszy problem kobiet...

Odnośnik do komentarza

witaj, trzeba się znastanowić skąd bierze się przyczyna twojego problemu, czy tak jest zawsze, czy tylko w niektóre dni Twojego cyklu, trzeba dbać o właścią flore bakteryjną, bo suchość może przyczyniać się do różnych infekcji, moim zdaniem powinnaś porozmawiać z partnerem, pójść do lekarza, znaleźć przyczynę i dobre rozwiązanie, trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe, że rozwinie się infekcja, więc radzę Ci umówić się na wizytę do ginekologa. Sucha pochwa jest narażona na działanie niechcianych bakterii, grzybów... Ponadto zmień swoją dietę na mniej węglowodanową, stosuj hipoalergiczne kosmetyki do mycia miejsc intymnych oraz probiotyki ginekologiczne. Te ostatnie odbudują florę bakteryjną i wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza

bardzo możliwe, że wynika to z grzybicy pochwy, jednak warto zrobić dodatkowe badania, żeby się upewnić. Tak jak poprzedniczki polecam stosowanie probiotyków, one ustabilizują twoje pH w pochwie i wzbogaca florę bakteryjną. Poza tym zmień dietę, usuń z niej produkty, które mogą być pożywką dla grzybów

Odnośnik do komentarza

Od niedawna borykam się z tym świństwem. Leczenie poskutkowało ale po miesiącu problem powrócił. Mam słabość do słodyczy i podejrzewam że to w tym tkwi cały problem... Czy kiszone warzywa faktycznie pomagają w profilaktyce? Ponoć ogórki kiszone przez swoją fermentację wytwarzają kwas mlekowy.

Odnośnik do komentarza

Mój ginekolog mówi, że to dość powszechny problem.
Każdej pacjentce poleca żel Provag, o którym już wspomniałam wcześniej. Rzeczywiście jest skuteczny i bardzo pomocny. Osobiście też bardzo go polecam.
selena dlaczego partner miałby nas nie zrozumieć. Uważam, że to ważne by wiedział, że coś jest nie tak. Suchość powoduje ogromny dyskomfort podczas stosunku. A przecież przytulanki powinny sprawiać wyłącznie przyjemność ;)
Renata, a czy łykałaś kiedyś Lacibiose femine? To jest probiotyk, który pomaga zachować właściwe ph. Ja go poznałam będąc w pierwszej ciąży.

Odnośnik do komentarza

Ja też polecam Provag, skuteczny i sprawdzony, Lacibiose femine również, jak najbardziej, jeszcze do mycia Lactacyd femina, a przy antybiotykach quatrum, jedno opakowanie; kiedyś jedna pani ginekolog mi powiedziała, że pomagają również jogurty naturalne i żurawina, mi pomogły. Rzeczywiście sytuacja pogarszała się po słodyczach, ale wiem, że trudno je odstawić.
Uważam, że mąż powinien wiedzieć, czasami leczenie jest przewidziane dla obojga, jak to np. jakaś grzybica.
Poza tym jest bardziej wyrozumiały i współczujący, gdy wie, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

dzięki Wam za odpowiedzi są bardzo pomocne. Kiszonki i kwaśne owoce bardzo lubię, więc postaram się wzbogacić dietę o te produkty. Pisaliście też o probiotykach, więc poszłam do apteki i kupiłam Profemin Intima, od wczoraj zaczęłam go stosować. Za jakiś czas pojdę do gina na kontrolę i mam nadzieję, że nie będzie miał dla mnie przykrych wiadomości

Odnośnik do komentarza

przyjmowanie probiotykow jest bardzo wazne, jesli chcemy uchronic sie przed infekcjami, oczywiscie jesli dbamy tez o wlasciwa higiene i diete! jednak moj ginekolog mowi, ze probiotyk probiotykowi nie rowny - najskuteczniejsze sa te, ktore maja szczepy bakterii pobrane od ludzi z tej samej szerokosci geograficznej, z populaci o podobnym stylu zycia, bo wtedy podobienstwo bakterii jest najwieksze i przez to kolonizacja pochwy jest najskuteczniejsza, polskie szczepy ma np.provag, moj lekarz mi go poleca, a nie wiem jakie szczepy ma probiotyk o ktorym pisze Renta

Odnośnik do komentarza

Mi się jeszcze przypomniało o tantum rosa do mycia, przepis jest na torebeczce...mi pomogło, można stosować zewnętrznie, ale kiedyś jeden z ginekologów podpowiedział, by zrobić irygację, czyli umycie się wewnątrz za pomocą takiej hmmmm....pompeczki, chyba tak to mogę określić..też pomogło, tylko to troszkę nieprzyjemne. Są też takie globulki floragyn, przepraszam, że zapomniałam napisać o nich wcześniej, byłaś już w aptece. Nie są tanie, ale jak czułam, że zaczyna się coś dziać, często wystarczała jedna, by wyrównać pH. Życzę Ci, by przeszło jak najszybciej, bo to takie uciążliwe..nie zrażaj się, jak nie uda się od razu, tu raczej potrzebny jest czas...pozdrawiam serdecznie i współczuję.

Odnośnik do komentarza

z tego co mi mówił mój ginekolog to nie powinno się robić irygacji-kiedyś się je zalecało ale ponoć robią więcej szkody niż pożytku bo wypłukują całą dobrą florę. Jeśli już ktoś bardzo chce to po każdej irygacji koniecznie probiotyk dopochwowo a później jeszcze przez jakiś czas. Mogę spokojnie polecić invag.U mnie pomógł.pozdr

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to tez niesamowicie duzy Problem z ta suchoscia a co za tym idzie stany grzybicze!Staram sie kiedy ja mam leki na grzybka zeby maz tez cos zawsze mial,bo wydaje sie ze razem to przeleczymy i spokuj,ale to cholerstwo wraca,teraz od trzech tygodni chodze z tym od nowa,fakt ze jestem wciazy i bardziej sie to zdaza!Bardzo wysuszaja mnie prezerwatywy,po nich za kilka dni murowany grzybek,jesli chodzi o zele intymne u mnie sie nie sprawdzaja,wrecz denerwuja,szybko wysychaja i jest dla mnie jescze gorzej.
Kiedys ginekolog w Polsce powiedzial ze mam uczulenie na prezerwatywy i zeby ja nasmarowac lub siebie kremem clotrimazolum lub pimafukortem ,zeraz przy stosunku maz smaruje mne lub siebie mascia na grzybice Kade Fungin,to niemiecka masc i powiem ze stosunek jest przyjemny i nawet po tych najdrozszych zelach z Durexa nie bylo takich skutkow!Ale tez po ciazy bede chciala powalczyc z ta suchoscia bo to uciazliwe i nie wiem od czego zaczac!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...