Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka Prevenar 13 dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie pediatra odradzała szczepionkę na pneumokoki, bo skutki uboczne (łącznie ze śmiercią) są równie poważne lub poważniejsze niż zachorowanie na choroby pneumokokowe. Dopóki tych szczepionek rzetelnie się nie zbada, to ja się nie odważę podać to dziecku, a skoro w innych krajach je wycofują (nie wiem czy Prevenar czy inne) z powodu śmierci dzieci to i za darmo bym dziecka nie zaszczepiła. No ale jestem jedną z nielicznych osób na tym forum, których nie przekonują sponsorowane artykuły i reklamy, każdy musi podjąć decyzję sam. Podobnie jak z rotawirusem, w szpitalu lądują dzieci zarówno po szczepieniu jak i bez.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Każdy robi jak uważa - ja tylko informacyjnie podaje linka gdzie policzono zgłoszone przypadki śmiertelne i ciężkie powikłania po szczepionkach (to są tylko zgłoszone przypadki a nie wszystkie) i prevenar 13 jest ze wszystkich szczepionek najgorszą trucizną: w latach 2010-2013 zgłoszono 149 zgonów i 1508 ciężkich powikłań po tej szczepionce (w powikłaniach gorsza jest tylko szczepionka na grypę - 3491 przypadków).
http://wolnemedia.net/zdrowie/nowoczesne-szczepionki-czy-sa-bezpieczne/

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Natka08, to raczej występuje zaraz po szczepieniu. Czy też do 3-7 dni.
Dlatego zawsze trzeba mieć absolutną pewność, że w dniu szczepienia dziecko jest zdrowe. Moja córa ma 9 miesięcy i mamy zaległe szczepienie z 7.go miesiąca i crugs dawka pneumo, dlatego, że była lekko przeziębiona. Co prawda, najprawdopodobnie przez zęby, które dziś się pojawiły, ale nie ryzykowałam. Odczekam tydzień i umówię ją :/

Odnośnik do komentarza

nikawa
Natka08, to raczej występuje zaraz po szczepieniu. Czy też do 3-7 dni.
Dlatego zawsze trzeba mieć absolutną pewność, że w dniu szczepienia dziecko jest zdrowe. Moja córa ma 9 miesięcy i mamy zaległe szczepienie z 7.go miesiąca i crugs dawka pneumo, dlatego, że była lekko przeziębiona. Co prawda, najprawdopodobnie przez zęby, które dziś się pojawiły, ale nie ryzykowałam. Odczekam tydzień i umówię ją :/

i jak tam jesteście już zaszczepione?

Odnośnik do komentarza

Margeritka, my już miesiąc po szczepieniu. Wszystko jest w porządku. Choć po dwóch dniach była podwyższona temperatura. Kolejne szczepienie powinno być w tym miesiącu, ale myślę, że pójdę za pół roku, bo to szczepionka na bazie białka, a Maleńka nie dokońca toleruje białko kurze. Będziemy jej systematycznie zwiększać porcję białka, mam nadzieję, że w końcu ją przyjmie bez odparzeń i zmian skórnych. Z synem było podobnie, obecnie jest wielbicielem jaj ;)

Odnośnik do komentarza

SZczepiłam troje , najmłodszego udało misię za darmo bo lekarka załatwiła z sanepidu ze jest w grupie ryzyka, tzn ze aż troje starszego rodzeństwa i co ważniejsze bo po urodzeniu był 2 tygodnie pod respiratorem. W każdym razie nic się złego nie dzieje, na ospę nie szczepiłam ale już mały przeszedł jak miał 2 latka

Odnośnik do komentarza

Ja szczepiłam Prevenarem 13 cztery miesiące temu moją 4 letnią córkę , pierwszy raz przechodziła 2 pełne miesiące w przedszkolu, chodzi od roku - tydzień w przedszkolu, 3 tygodnie w domu chora - koszmar. Osobiście polecam, żałuję że wcześniej jej nie zaszczepiłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...