Skocz do zawartości
Forum

Wychowywanie dziecka


Gość dziewczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziewczyna

Dziewczyny mam do was pytanie.
Jestem w związku z partnerem który ma 4 letniego synka , nie ma On matki ponieważ Ona zrzekła się do niego praw . I mój partner wychowuje go sam , tylko że nie wiem jak postępować z maluchem ponieważ jest bardzo cwanym dzieckiem jak na swoj wiek wymusza wszytsko płączem ostatnio nawet okłamał mojego partnera rodziców że go uderzyłam . Wydaje mi się że mały jest zazdrosny o to że my spędzamy ze sobą czas , przytulamy się . Co dziewczyny wy radzicie jak mam się zachowywać w stosunku do niego ?

Odnośnik do komentarza

musisz przede wszytskim wiedzieć, że dziecko czuje się zazdrosne o Ciebie i będzie tak, dopóki nie zrozumie, że nie jesteś dla niego zagrożeniem. z przytulaniem jest tak u nas, że jak się przytulamy z mężem, to Ola jest zazdrosna i wpycha się między nas, kiedy przytulam jej młodszą siostrę, też chce się przytulać do mnie, więc to u dzieci normalne, moim zdaniem syn powinien spędzać z tatą dużo czasu, ty postaraj się spędzać czas z dzieckiem sam na sam, żeby go do siebie przekonać, możesz też przynosić mu drobne prezenty, wspólnie się bawić, wejść trochę bardziej w jego świat, a co do przytulania i czułych gestów - ja bym to ograniczyła przy dziecku.

Odnośnik do komentarza

myślę podobnie jak Marg dziecko musi sie do ciebie przekonać, zrozumieć ze nie zabierzesz mu tatusia co tu się dziwić i tak nie ma już matki wiec jego zachowanie jest jak najbardziej normalne wydaje mi się ze rozmowa i zapewnienia że tak się nie stanie z czasem pozwolą małemu zaakceptować twój związek z jego ojcem potrzeba tylko czasu

Odnośnik do komentarza

oj dokładnie tak jak piszą dziewczyny - musisz kochana przede wszystkim spokojnie rozmawiać z partnerem o tym co widzisz i o swoich obawach - razem trzeba to wszystko ustalać i przede wszystkim uwzględniać fakt że młody jest w trudnej sytuacji postawiony - będzie dobrze ale cierpliwości wspólnego działania z partnerem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...