Skocz do zawartości
Forum

Jak starsze rodzeństwo pokazuje zazdrość o młodsze?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Synek ma prawie 5 lat, a córcia 2 tygodnie. Zazdrość starszego polega na skupianiu na sobie uwagi " mamo zostaw ją choć się ze mną bawić", "połóż się przy mnie i śpij ze mną", "przytul mnie na dzidziusia". Ogólnie mówi, że kocha siostrzyczkę i pozwalam przewijać ją ze mną czy kąpać, ale jak karmię to musi chociaż rękę położyć mi na kolanach, czekam na rozwój sytuacji :)

Odnośnik do komentarza

Witam was :) ja jeszcze nie mam 2 dziecka niestety :( ale dużo rozmawiamy z synkiem o rodzeństwie o kiedy sie staramy. Mój synek na 8 lat i bardzo chce miec rodzeństwo a konkretnie siostrzyczkę :) ale zauważyłam że od jakiegoś czasu odpuścił sobie naukę jest roztargniony cały czas chce spędzac ze mną i mężem... nie wiem czy to dla tego że czuje jakies zagrożenie? czy tak może objawiac sie zazdrośc? czy może nie potrzebnie z nim rozmawiamy , może jest zbyt wcześnie... jak myślicie?

Odnośnik do komentarza

u mnie przeważa zazdrość o mamę, czyli o mnie i o dziadka, czytli teścia:):):) wczoraj byłam kilka godzin na mieście - urodzimy męża - wróciłam do domu na noc, 1 w nocy i spałam z Emilką na kanapie w sypialni, bo strasznie się wierciła, nie chciała spać w łóżeczku, i o 4 rano przyła do nas Ola "Mamo ja chcę z Tobą spać) i tak spałyśmy we trzy...

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

U nas najmniej zazdrosna była córka która miała 20 miesięcy kiedy urodziłam syna. Najstarsza była zazdrosna trochę bo tylko chciała ze mną spać kiedy urodziłam jej siostrę (3 lata różnicy), a syn kiedy miał 4 lata bardzo zmienił się po urodzeniu czwartego dziecka (tez synka). Zaczął bardziej rozrabiać aby zwrócić na siebie uwagę, teraz są dzieci zazdrosne tylko o czas bo między czwórkę trudno go równo podzielić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...