Skocz do zawartości
Forum

Bezpłatne spotkania dla Mam w Warszawie


Nemhain

Rekomendowane odpowiedzi

Fundacja RoRo zaprasza na czwartą już edycję grupy rozwojowej „Ja mama, kobieta, partnerka”.
Właśnie zostałaś mamą? A może Twoja przygoda z macierzyństwem zaczęła się już parę miesięcy temu? Zapraszamy wszystkie mamy, które czują, że ostatni czas to początek wielkich zmian w ich życiu. Będziemy wspierać się, dzielić radością i smutkiem.

Podczas cyklu 8-miu spotkań między innymi:
- skonfrontujemy nasze wyobrażenia dotyczące macierzyństwa z rzeczywistością,
- zastanowimy się na tym, co to znaczy być dobrym rodzicem,
- porozmawiamy o tym, jak chwalić by wzmacniać, zachęcać, motywować i budować zdrowe poczucie własnej wartości u dziecka,
- oraz o tym jak krytykować, by nie ranić,
- podyskutujemy również o tym, jak pozostać przy własnym zdaniu w gąszczu dobrych rad,
- zastanowimy się jak pogodzić ze sobą role, które pełnimy w życiu i znaleźć czas na to, co najważniejsze,
- oraz o tym jak pracować z naszymi myślami, aby motywowały nas do działania.
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Amborska – trener, ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra, warsztaty w ramach „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” dla profesjonalistów oraz kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Brała udział w kursie Ambasadorzy Empatii przygotowanym w oparciu o NVC (non violent communication – porozumienie bez przemocy) Rosenberga.

Cykl zajęć składa się z ośmiu spotkań, na które zapraszamy Was z dziećmi do pierwszego roku życia (dzieci niechodzące). Grupa ma charakter zamknięty, to znaczy, że nie można do niej dołączyć w trakcie trwania cyklu. Sprzyja to tworzeniu atmosfery bezpieczeństwa i zaufania, dzięki czemu będziemy mogły podczas spotkań poruszać wiele, także osobistych tematów.

Zapisy: Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy osoby zdecydowane na wzięcie udziału w całym cyklu zajęć. Zapisy pod adresem warsztaty@fundacjaroro.org W tytule maila prosimy wpisać „Ja mama”.

Czas: Zajęcia odbywają się w czwartki, w godzinach 10:00-13:00. Pierwsze spotkanie 4 października.
Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44A (żółty, parterowy budynek w drugim rzędzie zabudowań).
Warsztaty są bezpłatne.
Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniach będziesz mogła przekazać darowiznę, która umożliwi realizację kolejnych projektów. Nasi darczyńcy biorą także co kwartał udział w losowaniu drobnych nagród.


Warsztaty są częścią projektu „Moje Wierzbno, Mój Służewiec – druga edycja”
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.

Opinie o poprzednich zajęciach:
Gosia – „Gorąco polecam warsztaty wszystkim mamom: Dla mam, które dobrze radzą sobie z macierzyństwem, to możliwość rozwoju, zastanowienia sie nad swoimi priorytetami, celami w życiu, relacjami z innymi osobami. Dla mam, które z niepokojem przechodzą pierwsze miesiące macierzyństwa, warsztaty pozwalają na wsparcie ze strony innych mam, wymianę doświadczeń i przede wszystkim – na chwilę dla siebie. Spotkania odbywają się w niezwykle ciepłej atmosferze, pełnej zrozumienia i pozytywnej energii. Prowadząca warsztaty Agnieszka w dyskretny sposób przekazuje bardzo wartościowe treści – nie przez wykład, ale przez stawianie mądrych pytań – polecam każdej mamie”.
Asia – „Myślę, że nie tylko ja bardzo potrzebowałam tych dwóch miesięcy wparcia we wczesnym macierzyństwie. Skutek „uboczny” to nowe koleżanki, a z czasem nawet może więcej (idziemy jutro razem zdobywać Zachętę). Podobał mi się też sposób prowadzenia zajęć, dobór tematów, ogromna otwartość prowadzącej, dostosowywanie się do grupy, realizacja tematu i równocześnie luz pozwalający się wygadać.”

Ania- mama Kamilka(2.04.2004) i Aleksa(2.02.2009)

Doradca chustowy Die Trageschule Dresden

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...