Skocz do zawartości
Forum

Prowadzicie fotostronę dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Albertinka
Prowadzicie może fotostronę swojego dziecka? (coś w stylu e-pamiętnika, do którego nie każdy moze zajrzeć - jak np na serwisie Tatento.pl )?
Ja do tej pory brałam udział w ich konkursach, ale fotostrony jeszcze nie mam - ktoś ma i podzieli się opiniami - warto?
:hop:

ja nie jestem zwolennikiem czegoś takiego, wolę chronić prywatność mojego dziecka, poza tym nie wiadomo kto czyta takie rzeczy i w jakim celu i jeszcze jedno, czy moje dziecko by tego chciało??? szczerze, to wątpię

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też bałam się co do prywatności i bezpieczeństwa jeśli chodzi o takie e-nowinki, ale jak wczytałam się tam w zasady tworzenia fotostrony na Tatento, to widzę, że można sobie ustawić różne poziomy prywatności, np że widzi zdjęcia tylko 1 wybrana przez nas osoba (tata, który ryra w Anglii i czasem chce dziecko zobaczyć), kilka konkretnych osób (babcia, tata i koleżanki z pracy), nikt, albo wszyscy i jeszcze uprawnienia można sobie zmieniać w trakcie.

No to mnie to na takiej zasadzie bardziej przekonuje niż blog, czy strona www normalna, bo tak na logikę: tworzy się takie coś dla siebie, a jak się chce to komuś można pozwolić zajrzeć, ale ryzyko że wejdzie na stronę jakis pedo... - niemal żadne.
Tak myślę.

W życiu: ni to ninja ni to owca:)

Odnośnik do komentarza

Albertinka
No właśnie ja też bałam się co do prywatności i bezpieczeństwa jeśli chodzi o takie e-nowinki, ale jak wczytałam się tam w zasady tworzenia fotostrony na Tatento, to widzę, że można sobie ustawić różne poziomy prywatności, np że widzi zdjęcia tylko 1 wybrana przez nas osoba (tata, który ryra w Anglii i czasem chce dziecko zobaczyć), kilka konkretnych osób (babcia, tata i koleżanki z pracy), nikt, albo wszyscy i jeszcze uprawnienia można sobie zmieniać w trakcie.

No to mnie to na takiej zasadzie bardziej przekonuje niż blog, czy strona www normalna, bo tak na logikę: tworzy się takie coś dla siebie, a jak się chce to komuś można pozwolić zajrzeć, ale ryzyko że wejdzie na stronę jakis pedo... - niemal żadne.
Tak myślę.

nie wiedziałam, że są takie zabezpieczenia, dobrze, że ktoś o to zadbał:)

Odnośnik do komentarza

Albertinka ja bardzo dużo zdjęć Kubusiowych wrzucam na Picasę. Strona nie jest dostępna dla postronnych obserwatorów, a tylko dla osób, którym wyślę link.
Link posiada jedynie moja mama, babcia i siostra, bo właśnie z myślą o nich ta strona powstała :) Z racji tego, że mieszkają dość daleko ode mnie, nie widzą się z Kubą za często, a tam mają udokumentowany każdy miesiąc jego życia.
Tylko nie do końca jestem pewna czy o coś takiego Ci chodziło :)

Odnośnik do komentarza

Też myślałam o ochronie dziecka i o tym,że będę chroniła Antosi prywatność tj. nie będę nawet wrzucała jej zdjęć ani informacji na żadne portale społecznościowe.
Jednak czas wszystko weryfikuje. Antosia urodziła się z poważnymi wadami i teraz staram się wszystkimi dostępnymi ścieżkami upubliczniać i nagłaśniać oraz rozpowszechniać jej stronki, ponieważ wierzę, że jest jednak więcej ludzi, którzy będą w stanie nam pomóc niżeli pedofilów i zboczeńców.

Czasem jednak zastanawiam się czy to co piszę, jakie wrzucam zdjęcia, do masowej wiadomości publicznej bez jakichkolwiek ustawień prywatności nie obróci się przeciwko nam. Czy nasza córka będzie sobie tego życzyła...

Oglądam teraz również sporo fotoblogów i fotostron znajomych i coraz bardziej mi się podoba ten pomysł pokazywania swoich skarbów. Kiedyś chodziło się do przyjaciół z wydokowaną garstką zdjęć, przesyłało się te najfajniejsze rodzinie pocztą, a teraz można tej garstce znajomych i rodzinie podesłać linka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37roeqrmbizyfo.png

https://www.facebook.com/AntosiaWieczorek
www.antoninawieczorek.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...