Skocz do zawartości
Forum

Proszę o interpretację wyników męża


Gość agnieszkab31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie wiem czy trafiłam w odpowiedni dział,ale jeśli można prosić o interpretację wyników badań nasienia męża.
Spermogram
objętość-6,0ml
ph-7,4
lepkość-bardzo silna
upłynnienie-nie upłynnia się
liczba plemników/ml-12
ruch progresywny szybki A-brak
ruch progresywny wolny B-25
ruch nieprawidłowy C-35
nieruchome-40
aglutynacja-brak
odsetek plemników prawidłowych 35%

Proszę nam powiedzieć co te cyferki znaczą.I co to oznacza dla nas jako małżeństwa.
Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam
Co oznaczają dla Państwa jako małżeństwa chyba nie do mnie to pytanie tylko do samych siebie. Spermogram to podstawowy test nasienia. Kontroluje stan ilościowy i jakościowy plemników, dostarcza informacji o funkcjonowaniu prostaty, ewentualnym wpływie żylaków powrózka nasiennego i czynnika immunobiologicznego na płodność. Nasienie pobiera się w , po 3-5 dniach wstrzemięźliwości płciowej (nie dłużej ani nie krócej). Badanie dokonywanie jest w ciągu godziny od uzyskania materiału. Trzeba pamiętać, że parametry nasienia nie są rzeczą stała - powinno się powtórzyć badanie w odstępie 3 tygodniowym.Laboratoria mogą mieć rożne normy i na nie trzeba po pierwsze zwracać uwagę przy interpretacji. W interpretacji wyniku bierze się pod uwagę dopuszczalną granicę błędu czyli wartość, o którą laboratorium mogło zawyżyć lub obniżyć rzeczywisty wynik. Wynosi ona od 4 do 10 procent. Pod względem medycznym Męża nasienie najogólniej mówiąc nie jest w najlepszym stanie, przede wszystkim brak plemników o ruchu typu A. Ale nie jest to stan nieodwracalny. Na jakość nasienia wpływa dieta i tryb życia. Polecam wizytę u androloga i proszę sobie nie przybierać broń Boże do głowy że Mąż jest niepłodny czy coś w tym stylu, żeby nie poczuł ani przez chwilę że spada jego wartość jako mężczyzny. W końcu prawidłowych plemników jest ponad 30% a to dobrze.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...