Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy, a dziecko


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata, w niedługim czasie planowałam zajść w ciążę. Ginekolog kazała zrobić tak dla pewności TSH. W marcu wyszło 2,64, wczoraj powtórzyłam i dla dodatkowo zrobiłam FT4 i wyszło:
TSH- 2,72 (norma: 0,27-4,2)
FT4- 0,93 i jakaś strzałka w dół( norma 0,93-1,7). Dodatkowo odszukałam badania TSH z grudnia 2011 roku i tam ono wyniosło 2,87. Jutro zamierzam iść po skierowanie do endokrynologa. Czy przy takich wynikach mogę starać się o dzidziusia? Lub po ilu mniej więcej miesiącach leczenia mogę zacząć to robić?

Odnośnik do komentarza

Byłam dzisiaj u endokrynologa. Przepisał na 30 dni Euthyrox 50. Potem prawdopodobnie 100 będzie. Stwierdził hashimoto i niedoczynność, z ciążą poczekać przynajmniej z pół roku jeżeli po 2-3 się wszystko unormuje. Ale przyznał, że to będzie trudna sprawa. I teraz nie wiem czy mam się cieszyć, że może się udać, czy liczyć, że może niekoniecznie będę mamą.

Odnośnik do komentarza

Nie zakładaj od razu czarnego scenariusza. To błąd w myśleniu :)) Dlaczego ma być źle, skoro może być dobrze? Ja, mimo wiary w szkiełko i oko, wierzę, ze nasze nastawienie i pozytywne myślenie może wiele zdziałać. Nasza psychika to tajna broń i w dodatku często bardzo skuteczna :). Trzymam kciuki za powodzenie kuracji i za całą resztę :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za te słowa. A mam jeszcze jedno pytanie.
Czy podwyższona prolaktyna 33,15 jest raczej spowodowana tą niedoczynnością tarczycy czy raczej czymś innym? Dodam, że ostatnią, dokładnie odczuwalną owulację miałam 2 miesiące temu, a teraz to już nie widzę jej. W dodatku od tygodnia mam mlekotok. I zastanawiam się czy czekać miesiąc biorąc już Euthyrox i sprawdzić potem jaki jest jej poziom czy już udać się może do ginekologa i robić inne badania.

Odnośnik do komentarza

Może tak być, że wyższy poziom prolaktyny jest spowodowany niedoczynnością tarczycy. Przy zawyżonym poziomie prolaktyny pojawić się może też mlekotok. Wiąże się to też z zaburzeniami cyklu miesiączkowego, cykle są bezowulacyjne i często wydłużają się. Jeżeli zaburzenia menstruacyjne i dolegliwości związane z piersiami utrzymują się przez dłuższy czas, trzeba udać się do ginekologa-endokrynologa.

Odnośnik do komentarza

To co Pani radzi? Dodam, że teraz właśnie czekam na okres, który zapewne pojawi się w ten weekend. Ból piersi minął(zawsze go mam tydzień przed okresem, a kilka dni przed spodziewaną miesiączką mija). Dodatkowo powiem, że ten wynik prolaktyny(33,15) był robiony w poniedziałek 19.05, a leki zaczęłam brać od wtorku 20.05. A na następne badania odnośnie niedoczynności (TSH i FT4) dla endokrynologa mam zrobić około 17.06, więc może wtedy też zrobić ponownie poziom prolaktyny?
Czy sugeruje Pani by wcześniej udać się do ginekologa?
Niestety w chwili obecnej jestem pod opieką dwóch lekarzy, a nie jednego? Chociaż znalazłam już lekarza z tymi dwoma specjalizacjami, ale się waham troszkę skoro już tak zaczęłam. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...