Ginekolog - położnik

test obciążenia glukozą 75 g

kaskasto

kaskasto

Pani dokto mam pytanie
obiłam test obciążenia 75 g glukozy
wynik mam powyzej nomy, bo po 2 godzinach mam wynik 148 a noma do 140 ...

moj ginekolog kazał kupic glukometr ... miezyc poziom cuku w 1 godz po jedzeniu każdym i umowic sie do poradni diabetologicznej ... w celu diagnostyki ...
no i kazal poczytac o diecie cukzycowej i ją zastosowac ...

no i juz sama nie wiem co o tym myslec :/

czy to przekoczenie jest az tak duze??

jaki wpływ moze to mieć na maluszka i na mnie ??

nigdy nie miałam kłopotów z cukrem ...

--

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

46 kaskasto Kobieta, 34 lata, STG

Odpowiedzi znajdują się poniżej

j_radkiewicz

j_radkiewicz

Ginekolog dobrze poradził. Czasem poradnie diabetologiczne wypozyczają glukometry - proszę się dowiedzieć, nie będzie wtedy trzeba kupować.
Przekroczenie normy małe, ale jednak - wystarczy do rozpoznania curzycy ciążowej. W poprzednich ciążach nie było, ale była Pani młodsza, Pani trzustka też była mładsza i bardziej "wydolna", tak czasem bywa... Teraz w każdej następnej ciąży problem curzycy będzie istniał :-(
Na pocieszenie powiem, że skoro przekroczenie normy jest niewielkie, to prawie na pewno uda się wyregulować zaburzenie samą dietą i nie będzie Pani musiała przyjmować insuliny. Curzyca ciężarnych przechodzi po ciąży, ale po połogu będzie trzeba wykonać test obciążenia ponownie.

--

729 j-radkiewicz Kobieta, 0 lat
kaskasto

kaskasto

dziękuję Pani doktor za szybką odpowiedź ...

już dzwoniłam do poradni diabetologicznej.
Mam przyjechać na Izbę przyjęć do Akademii i mnie lekarz z poradni przyjmie i podejmie decyzję co dalej ...
muszę tylko zorganizować wyjazd bo poradnia niestety 60 km od mojego miasta jest :/

--

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

46 kaskasto Kobieta, 34 lata, STG