Ginekolog - położnik

temperatura w ciąży

alena84

alena84

Witam serdecznie, mam takie pytanie, jaka powinna być temperatura w czasie całej ciąży ?
Ja przed zajściem w ciążę cały czas prowadziłam dokładne obserwacje, tak samo jak i na początku ciąży, mierzylam temperaturę która pozostawała na wyższym poziomie około 36.9 - 37.1 stopni. Teraz jestem w 21 tygodniu ciąży i temperatura bywa różna, wczora wieczorem miałam nawet 36.3 a dzisiaj nad ranem 36.6. Czy coś może być nie w porządku z ciążą? Albo Maleństwem, czy jemu nic nie grozi ? Kilka dni temu byłam u swojego lekarza prowadzącego i pani ginekolog po badaniu powiedziała że ciąża sie prawidłowo rozwija, więc czy powinnam martwić się ta niska temperaturą ? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam cieplutko
Magdalena !

--

http://image.lafemmebonita.com/c/bg702114.jpg

779 alena84 Kobieta, 30 lat
j_radkiewicz

j_radkiewicz

Bardzo proszę zapomnieć o istnieniu termometru przynajmniej na kilka dni. A najlepiej wyrzucić go przez okno na dobre:-)))). Pomysł mierzenia temperatury w prawidłowej ciąży nie jest dobry, prowadzi do niepotrzebnych frustracji. Dlaczego takie wyniki - nie wiem, wydaje mi się to raczej "błędem pomiaru", może Pani inaczej trzymała termometr, nie sądzę żeby coś było nie tak. W czasie ciąży temperatura z racji dużych stężeń progesteronu może oscylować około 37 st. CZyli reasumując - zakaz mierzenia temperatury na najbliższy tydzień :-)))

--

729 j-radkiewicz Kobieta, 0 lat