Ekspert fitness

Bieganie

gosia2011

gosia2011

Czesc!

Jestem w 2 trymestrze ciazy. Biegalam duzo przed ciaza, a jak zaszlam w ciaze lekarz mi powiedzial, ze moge nadal biegac, tylko musze pilnowac pulsu, zeby nie przekraczal 150 na minute. Tak wiec biegam bez przerwy codziennie, zazwyczaj 30-60 minut dziennie w tempie ok. 8km/h . Mam przyzwolenie lekarza, ale mam czasem takie mysli czy nie szkodze dziecku, czy nie za bardzo nim tam trzesie jak biegne. Czytalam juz na temat biegania w ciazy, ale nigdzie nie moglam znalesc informacji jak to wplywa na dziecko w brzuchu.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a9ne9y47c.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5v8xzdv8cv8e4l9.png

14599 gosia2011 Kobieta, 33 lata, Island Lake, IL
Agnieszka Żurek

Agnieszka Żurek

Hej Gosia 2011

Z bieganiem jest tak samo jak z każdą inna formą treningu - jeśli podejmowałaś systematyczną formę jakiegoś treningu (bieganie, fitness, pływanie) przed ciążą i nie ma przeciwwskazań medycznych, to jest wręcz wskazane, żeby tę aktywność fizyczną kontynuować, ale oczywiście odpuścić sobie na jej intensywności.
Jesteś w ciąży, Twój organizm inaczej pracuje, szybciej się męczysz, trudniej oddychasz, więc nie sprintujesz już, ale truchtasz ;) Dobrze, żebyś mierzyła sobie tętno, możesz też robić trening interwałowy, np. 5 min. truchtu, 5 min. marszu.
Jeśli martwisz się o wstrząsy, to popatrz sobie na matki z dziećmi w wózku - czasami, żeby dziecko zasnęło, trzęsą wózkiem na maxa! Ja na zajęciach mam dziewczynę, która karmi podskakując na dużej piłce treningowej, bo inaczej jej córeczka nie zje! :) Niektóre dzieci lubią jak się je buja, trzęsie wózkiem, a inne nie, to już zależy od dziecka. Wydaje mi się, że jeśli od początku ciąży biegasz, to dziecko będzie przyzwyczajone do tego typu wstrząsów i być może później będziesz je tak właśnie usypiać - trzęsąc wózkiem czy bujając kołyską :) Ale to są tylko moje domysły :)))
Bieganie i związane z tym wstrząsy nie mają wpływu na dzidziusia, że np. będzie się obijało w brzuszku, czy że będzie mu niewygodnie ;)
Jeśli jednak masz się martwić i czuć niekomfortowo, to zrezygnuj z biegania na rzecz szybkiego marszu - uspokoisz się psychicznie i będziesz odczuwać większą przyjemność z treningu.

Pozdrawiam wszystkie joggingujące mamy! :)

Agnieszka Żurek

--

Agnieszka Żurek
Centrum Fitnessu MaxFIT w Łodzi

15649 agnieszka-zurek Kobieta, 0 lat
gosia2011

gosia2011

Hej!

Dziekuje Ci Agnieszko za wyczerpujaca odpowiedz. Uspokoilas mnie, teraz bede biegac bez wyrzutow sumienia, bo nie potrafie odmowic sobie tej przyjemnosci. Oczywiscie w ciazy biegam mniej intensywnie, nawet nie dalabym rady szybciej ;)

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a9ne9y47c.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5v8xzdv8cv8e4l9.png

14599 gosia2011 Kobieta, 33 lata, Island Lake, IL
Agnieszka Żurek

Agnieszka Żurek

Nie ma sprawy, robię to z największą przyjemnością :)
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - w miarę jak dzidziuś będzie rósł i się wiercił, na pewno zacznie układać się nie zawsze komfortowo dla Ciebie - łokieć w wątrobę, stopa w pęcherz, itp. ;) Więc nie martw się wtedy, że Cię coś boli, bo biegasz w ciąży, a może nie powinnaś - nawet siedząc może Cię 'coś' uwierać. Systematycznie rób sobie badania i będzie wszystko ok :)

Pozdrawiam,

Agnieszka Żurek

--

Agnieszka Żurek
Centrum Fitnessu MaxFIT w Łodzi

15649 agnieszka-zurek Kobieta, 0 lat
Mirenka

Mirenka

Jeśli o bieganie chodzi, to można trochę potrenować darmowo w Centrum Stworzonym dla Zdrowia w Warszawie. Poniedziałki i piątki o 18:30 - bieganie, a w środy o 18:30 chodzenie. Ale to jak ktoś ma możliwość, nie każdy jest z Wawy i okolic przecież. Ogólnie dobra szansa na bardziej profesjonalne przygotowanie.

35365 mirenka Kobieta, 32 lata, Warszawa
domi78

domi78

Miło sie czyta o tak aktywnych mamach:) Biegala zarowno w pierwszej jak i drugiej ciazy i w zaden sposob nie wpłynelo to na moje brzdace;) A o ile latwiej sie wraca do sylwetki przed ciaza....Pozdrawiam aktywne mamusie:)

37450 domi78 Kobieta, 36 lat, Poznań
magdylena

magdylena

Jeżeli jest się w stanie to można biegać, ja miałam takie bóle, że mi było ciężko chodzić.

37561 magdylena Kobieta, 24 lata, białobrzegi