Skocz do zawartości
Forum

Wzrastające leukocyty, bakterie w moczu


Rekomendowane odpowiedzi

Część dziewczyny , czy któraś z Was miała problem z podnoszącymi sie leukocytami w ciąży Od początku ciąży robię badania i za każdym razem ich liczba wzrasta Ostatnio robiłam badanie CRP i wyszło dodatnie Mam też problem z bakteriami w moczu Czy taki zbieg wydarzeń w moim organizmie może mieć negatywny wpływ na dzidziusia Jestem w 28 tc

Odnośnik do komentarza

Zarówno leukocyty w moczu, jak i dodatnie CRP świadczą o stanie zapalnym toczącym się w układzie moczowym (odmiedniczkowe zapalenie nerek, pęcherza moczowego i wielu innych chorobach). Niewątpliwie każdy stan zapalny w trakcie ciąży (a już nie leczony) wiąże się z ryzykiem dla nienarodzonego dziecka. Po pierwsze odwieź swojego lekarz pierwszego kontaktu, po drugie wykonaj posiew moczu i USG nerek, może uda się wyłapać przyczynę tego stanu (złogi, kamienie, zatory w nerkach, zapalnie itp.). Jedno jest pewne nie możesz lekceważyć choroby, gdyż nie leczona może zagrażać życiu dziecka.

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu urodziłam synka, praktycznie przez całą ciąże miałam podniesione CRP brałam leki dopochwowe- Natamycyna (początkowo), Pimafucin na koniec Clotrimazolum.
Ważne jest o ile podniesiony masz poziom CRP (ja miałam ok.6-9, czyli nie wiele).
Ważne są też pozostałe parametry badania ogólnego moczu czyli obecność białek, cukrów itd, co świadczyłoby o problemach z nerkami.
Pomimo codziennego stosowania leków CRP przez cały okres ciąży miałam podniesione.
Podobnie w moczu był zawyżony poziom leukocytów i bakterii. Większość kobiet w ciąży ma podobne dolegliwości.
Może wzrosło pH Twojego moczu, to sprzyja rozwojowi bakterii. Z naturalnych metod na zakwaszenie moczu dobre jest jedzenie żurawina - suszona, w postaci soku, herbatek do parzenia (powoduje spadek pH moczu), mi bardzo pomagała i dodatkowo podnosi Hemoglobinę.

Odnośnik do komentarza

Leukocyty w ciąży mogą być podniesione. Pytanie co znaczy "dodatnie" CRP - pewna jego uzyskana wartość jest normą (trzeba sięgnąć po normy danego labolatorium). Następne pytanie - czy są jakies objawy i jaka jest temperatura. Posiew moczu jak i analizę można powtórzyć po dobrym przygotowaniu. No i przede wszystkim dać poprowadzić leczenie lekarzowi :)

pozdrawiamy
Agata i Wojtek
http://www.suwaczek.pl/cache/91d5f3b744.png

Odnośnik do komentarza

marta1982
Część dziewczyny , czy któraś z Was miała problem z podnoszącymi sie leukocytami w ciąży Od początku ciąży robię badania i za każdym razem ich liczba wzrasta Ostatnio robiłam badanie CRP i wyszło dodatnie Mam też problem z bakteriami w moczu Czy taki zbieg wydarzeń w moim organizmie może mieć negatywny wpływ na dzidziusia Jestem w 28 tc

ja mialam bardzo bardzo wysokie leukocyty w ciazy ale wynik CRP mialam ujemny lekarz gin stwierdzil ze nic mi nie ma bo CRP jest ujemny gdyby był dodatni oznacza to stan zapalny w organizmie od 5 mc leukocyty rosly nawet po porodzie byly wieksze niz w 9 mc.CRP<6,0 TO JEST WYNIK UJEMNY:)MOJE LEUKOCYTY NAJWIEKSZE 20.00

http://s2.suwaczek.com/200506164670.png
http://s3.suwaczek.com/200807055472.png
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d7fddd7b.gif

Odnośnik do komentarza

Pisząc dodatnie CRP miałam na myśli podniesione W moim laboratorium norma jest do 6 , ja mam 15 Jestem na antybiotyku- Monural Za parę dni idę zrobić wyniki Cały czas jestem pod opieką ginekologa, który szuka przyczyn podniesionego CRP oraz podwyższonych leukocytów Ostatnio przyjmuję także globulki dopochwowe Macmiror , aby zapobiec infekcji w pochwie

Odnośnik do komentarza

Jestem w 6miesiącu ciąży.Jakieś dwa tygodnie temu odebrałam wynik badania moczu i okazało się,że mam podwyższone leukocyty 500,0 WBC i 30-40 leukocytów wpw. Oczywiście wpadłam w panikę bo do tej pory wszystko przebiegało idealnie.Zaraz potem udałam się do lekarza, który powiedział,że najwidoczniej mam zapalenie dróg moczowych, przepisał furaginę i witaminę c.
Z posiewu wyszło ,że nie mam bakterii, ale dwa kolejne wyniki moczu były identyczne. Jestem na antybiotyku do tego lekarz stwierdził lekką infekcję w pochwie, której objawów kompletnie nie miałam i która może uniemożliwiąć leczenie i działanie antybiotyku.Dlatego dostałam metronidazol i clotrimazol.Dzisiejsze badanie wykazało że mam 4-6 leukocytów wpw.A laborantka powiedziała,że wynik jest idealny.Co prawda zrobiłam je w innym zakładzie i również prywatnie.Czy możliwe jest że w ciągu dwóch dni badania uległy takiej zmianie, czy zakład gdzie poprzednio wykonywałam badania-trzy razy z rzędu się mylił...Lepiej,żeby tak było..Bo chciałabym żeby w końcu było w porządku.Ale w takim razie po co faszerowałam dziecko antybiotykami i tabletkami.Jutro jadę zrobić powtórne badania w obu zakładach i zobaczymy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
W ciąży bakteriuria (czyli dodatni posiew moczu, stwierdzenie bakterii w badaniu ogólnym o niczym nie swiadczy) jest stanem który należy leczyć, bez względu czy CRP jest podwyższone czy nie. Powody są dwa: przedwczesne porody i mniejsza masa urodzeniowa dziecka.
Ważne: musi być wynik posiewy moczu a nie jedynie badanie ogólne moczu - dzieki posiewowi wiadomo jaki antybiotyk podać. "trafiona" - skuteczny antybiotyk już po kilkudziesięciu godzinach może powodować zmniejszenie ilości loeukocytów w badaniu o. moczu (jeśli były).
pozdr

Odnośnik do komentarza
Gość Magda z Kato

Ja miałam leukocyty 25, przy następnej wizycie 100, teraz 500. Jestem w 32. tygodniu ciąży.
Wzięłam Monural - jednorazowa saszetka. Potem znów oddanie moczu i wizyta u ginekologa, zobaczymy co dalej ;/
Mam zrosty po 1. cesarce.
Miałam już jakieś bakterie w 7. tygodniu ciąży po wizycie na basenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...