Dziś pytanie - dziś odpowiedź

wzrastające leukocyty, bakterie w moczu

marta1982

marta1982

Część dziewczyny , czy któraś z Was miała problem z podnoszącymi sie leukocytami w ciąży Od początku ciąży robię badania i za każdym razem ich liczba wzrasta Ostatnio robiłam badanie CRP i wyszło dodatnie Mam też problem z bakteriami w moczu Czy taki zbieg wydarzeń w moim organizmie może mieć negatywny wpływ na dzidziusia Jestem w 28 tc

--

5517 marta1982 Kobieta, 0 lat
~Izabelin

~Izabelin

Zarówno leukocyty w moczu, jak i dodatnie CRP świadczą o stanie zapalnym toczącym się w układzie moczowym (odmiedniczkowe zapalenie nerek, pęcherza moczowego i wielu innych chorobach). Niewątpliwie każdy stan zapalny w trakcie ciąży (a już nie leczony) wiąże się z ryzykiem dla nienarodzonego dziecka. Po pierwsze odwieź swojego lekarz pierwszego kontaktu, po drugie wykonaj posiew moczu i USG nerek, może uda się wyłapać przyczynę tego stanu (złogi, kamienie, zatory w nerkach, zapalnie itp.). Jedno jest pewne nie możesz lekceważyć choroby, gdyż nie leczona może zagrażać życiu dziecka.

marta1982

marta1982

Robiłam posiew moczu i jest O.K. Teraz jestem na antybiotyku Nowamox i Furaginie przepisanym przez mojego gina

--

gabi_b

gabi_b

Miesiąc temu urodziłam synka, praktycznie przez całą ciąże miałam podniesione CRP brałam leki dopochwowe- Natamycyna (początkowo), Pimafucin na koniec Clotrimazolum.
Ważne jest o ile podniesiony masz poziom CRP (ja miałam ok.6-9, czyli nie wiele).
Ważne są też pozostałe parametry badania ogólnego moczu czyli obecność białek, cukrów itd, co świadczyłoby o problemach z nerkami.
Pomimo codziennego stosowania leków CRP przez cały okres ciąży miałam podniesione.
Podobnie w moczu był zawyżony poziom leukocytów i bakterii. Większość kobiet w ciąży ma podobne dolegliwości.
Może wzrosło pH Twojego moczu, to sprzyja rozwojowi bakterii. Z naturalnych metod na zakwaszenie moczu dobre jest jedzenie żurawina - suszona, w postaci soku, herbatek do parzenia (powoduje spadek pH moczu), mi bardzo pomagała i dodatkowo podnosi Hemoglobinę.

--

5046 gabi-b Kobieta, 32 lata
julieta

julieta

Leukocyty w ciąży mogą być podniesione. Pytanie co znaczy "dodatnie" CRP - pewna jego uzyskana wartość jest normą (trzeba sięgnąć po normy danego labolatorium). Następne pytanie - czy są jakies objawy i jaka jest temperatura. Posiew moczu jak i analizę można powtórzyć po dobrym przygotowaniu. No i przede wszystkim dać poprowadzić leczenie lekarzowi :)

--

pozdrawiamy
Agata i Wojtek
http://www.suwaczek.pl/cache/91d5f3b744.png

4671 julieta Kobieta, 0 lat
KATARZYNKA78

KATARZYNKA78

marta1982
Część dziewczyny , czy któraś z Was miała problem z podnoszącymi sie leukocytami w ciąży Od początku ciąży robię badania i za każdym razem ich liczba wzrasta Ostatnio robiłam badanie CRP i wyszło dodatnie Mam też problem z bakteriami w moczu Czy taki zbieg wydarzeń w moim organizmie może mieć negatywny wpływ na dzidziusia Jestem w 28 tc

ja mialam bardzo bardzo wysokie leukocyty w ciazy ale wynik CRP mialam ujemny lekarz gin stwierdzil ze nic mi nie ma bo CRP jest ujemny gdyby był dodatni oznacza to stan zapalny w organizmie od 5 mc leukocyty rosly nawet po porodzie byly wieksze niz w 9 mc.CRP<6,0 TO JEST WYNIK UJEMNY:)MOJE LEUKOCYTY NAJWIEKSZE 20.00

--

http://s2.suwaczek.com/200506164670.png
http://s3.suwaczek.com/200807055472.png
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d7fddd7b.gif

5489 katarzynka78 Kobieta, 36 lat, ŚLĄSK
marta1982

marta1982

Pisząc dodatnie CRP miałam na myśli podniesione W moim laboratorium norma jest do 6 , ja mam 15 Jestem na antybiotyku- Monural Za parę dni idę zrobić wyniki Cały czas jestem pod opieką ginekologa, który szuka przyczyn podniesionego CRP oraz podwyższonych leukocytów Ostatnio przyjmuję także globulki dopochwowe Macmiror , aby zapobiec infekcji w pochwie

--

ania89

ania89

Jestem w 6miesiącu ciąży.Jakieś dwa tygodnie temu odebrałam wynik badania moczu i okazało się,że mam podwyższone leukocyty 500,0 WBC i 30-40 leukocytów wpw. Oczywiście wpadłam w panikę bo do tej pory wszystko przebiegało idealnie.Zaraz potem udałam się do lekarza, który powiedział,że najwidoczniej mam zapalenie dróg moczowych, przepisał furaginę i witaminę c.
Z posiewu wyszło ,że nie mam bakterii, ale dwa kolejne wyniki moczu były identyczne. Jestem na antybiotyku do tego lekarz stwierdził lekką infekcję w pochwie, której objawów kompletnie nie miałam i która może uniemożliwiąć leczenie i działanie antybiotyku.Dlatego dostałam metronidazol i clotrimazol.Dzisiejsze badanie wykazało że mam 4-6 leukocytów wpw.A laborantka powiedziała,że wynik jest idealny.Co prawda zrobiłam je w innym zakładzie i również prywatnie.Czy możliwe jest że w ciągu dwóch dni badania uległy takiej zmianie, czy zakład gdzie poprzednio wykonywałam badania-trzy razy z rzędu się mylił...Lepiej,żeby tak było..Bo chciałabym żeby w końcu było w porządku.Ale w takim razie po co faszerowałam dziecko antybiotykami i tabletkami.Jutro jadę zrobić powtórne badania w obu zakładach i zobaczymy o co chodzi.

--

26530 ania89 Kobieta, 0 lat