Skocz do zawartości
Forum

Kiedy najwcześniej można poznać płeć dziecka na usg??


Rekomendowane odpowiedzi

Ze strony sprzedawcy testu:
"test został zaprojektowany jako zabawa dla rodziców oczekujących na dziecko"

"Badania przeprowadzone w naszym laboratorium wykazały 90% dokładności badanych testów IntelliGender (przebadano kobiety w różnym okresie ciąży). Ponieważ stopień dokładności testu wykonanego w domu może być różny, należy postępować zgodnie z instrukcją w celu osiągnięcia najwyższej dokładnośc"

"kobiety w ciąży z zespołem policystycznych jajników najczęściej otrzymują wynik CHŁOPIEC, więc wynik testu nie jest wiarygodny.
7.kobiety stosujące progesteron. Nie zaleca się wykonywania testu w trakcie stosowania progesteronu, chyba że test zostanie zrobiony 10 dni po podaniu ostatniej dawki leku.
"

I jeszcze masa innych czynników wpływających na wiarygodność testu. Biorąc pod uwagę, że taki test kosztuje ok 150 zł to dość droga zabawa - ale jak ktoś lubi...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że takie testy i sam wynik badania usg należy traktować z dystansem, ponieważ nie ma co się nastawiać na wiarygodność i kupować wszystkiego różowego lub niebieskiego. Można się nieźle rozczarować. I nie ma co nastawiać rodziny... Najważniejsze to dbać o siebie w czasie ciąży i robić wszystko, żeby nie zaszkodzić maleństwu.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Myślę, że takie testy i sam wynik badania usg należy traktować z dystansem, ponieważ nie ma co się nastawiać na wiarygodność i kupować wszystkiego różowego lub niebieskiego. Można się nieźle rozczarować. I nie ma co nastawiać rodziny... Najważniejsze to dbać o siebie w czasie ciąży i robić wszystko, żeby nie zaszkodzić maleństwu.

tak naprawdę płeć nie jest pewna do momentu, w którym się nie zobaczy własnego dzidziusia ;) a takie testy jeśli nie szkodzą, a pozwalają ciekawskim mamom zaspokoić żądzę wiedzy to chyba nie ma w tym nic złego ;) robienie testu czy badanie płci na usg nie oznacza przecież, że nie będzie się dbać o siebie w czasie ciąży przecież. w sumie, gdyby mi wyszła dziewczynka na teście albo usg a potem urodziłabym chłopca, to myślę, że może i bym była zaskoczona ale na pewno nie rozczarowana :)

Odnośnik do komentarza

przyszlamamusia

tak naprawdę płeć nie jest pewna do momentu, w którym się nie zobaczy własnego dzidziusia ;) a takie testy jeśli nie szkodzą, a pozwalają ciekawskim mamom zaspokoić żądzę wiedzy to chyba nie ma w tym nic złego ;) robienie testu czy badanie płci na usg nie oznacza przecież, że nie będzie się dbać o siebie w czasie ciąży przecież. w sumie, gdyby mi wyszła dziewczynka na teście albo usg a potem urodziłabym chłopca, to myślę, że może i bym była zaskoczona ale na pewno nie rozczarowana :)

Oczywiście, że masz rację. Taki test na pewno nikomu nie zaszkodzi. Możesz świetnie sie bawić robiąc go :Oczko: Badanie usg też nie daje gwarancji co do płci, bo dużo zależy od doświadczenia lekarza i jakości sprzętu. No i czasem dzidzia tak się ułoży, że nie można płci zobaczyć :D
Jeśli jesteś ciekawa dzidziusia to polecam badanie usg 3D. Wykonuje sie je między 20-23 tc najlepiej. Lekarz dokładnie sprawdza wszystkie organy dzieciątka, przepływ krwi przez serduszko :D No i bonus dla rodziców - można podglądnąć twarzyczkę. Moja córcia co prawda nie chciała się pokazać, więc zdjęcie wyszło niezbyt wyraźne, ale jest to i tak bardzo wzruszająca chwila

Odnośnik do komentarza

Hej!
Przy pierwszym dziecku w 2008 roku poznałam w 16 tygodniu.
Teraz przy drugim (2013) wstępnie lekarz powieedział na usg genetycznym w 12 t 3 dniu że będzie chłopiec. Inny lekarz dokładnie dwa tygodnie później czyli 14 t 3 dzień również powiedział, że chłopiec. Zobaczymy jak sprawa będzie się miała dalej :):)Pozdrawiam
Jola

Odnośnik do komentarza

ja tez poznalam płeć w 13 tygodniu na prenatalnym usg. Wtedy lekarz powiedział że to chłopczyk ale nie daje 100% gwarancji bo to co widac na tym etapie między nóżkami może być pępowiną ale on na 80 % jest pewien że to chłopiec. Oczywiście liczyłam że się pomylił ale następne usg już potwierdzały że miał racje :)

Odnośnik do komentarza

majac dobry sprzet lekarz jest w stanie z duzym prawdopodobieństwem powiedzieć już w 13 tc (przy normalnej długości cyklach, a nie takich np 50 dniowych). Jak? Cewka moczowa chłopca jest dłuższa od cewki dziewczynki :)
znam conajmniej 2 osoby, które o tym, że będą mieć syna dowiedziały się własnie w tym okresie.
A i mój 2 tygodnie temu już mi cos sugerował. Jutro moze dowiem się więcej :)

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz jest z tych co nie chce za bardzo mówić szybko o płci zwłaszcza jak jest ułożone tak nie pewnie ni to widac ni to nie widać,corkę w 20tg za bardzo nie chciał mi powiedzieć a teraz tak z głupoty zapytała i on w 16tc1d bez problemu mi powiedział bo było ułożone elegancko,nogi rozłożone i wszystko elegancko było widać ;)

Odnośnik do komentarza

Ja poznałam płeć po 20 tygodniu w obu wypadkach, lekarz nie chciał mówić wcześniej chociaż coś pewnie już widział:-)

Myślałam ostatnio o płci dzieciaków, bo oglądałam taki program o dziewczynie, która była w ciąży z drugim dzieckiem (pierwszą miała dziewczynkę) i jak na usg dowiedziała się że będzie znów dziewczynka była bardzo zawiedziona...tylko tak, że czuć że cała radość z ciąży uleciała...aż przykre.
Ja mam dwóch chłopaków, czy gdybym zdecydowała się na trzecie dziecko wolałabym dziewczynkę?...może nie uwierzycie, ale byłoby mi to zupełnie bez różnicy.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

Ja już wiedziałam na 80% w 12 tyg, że będzie dziewczynka, ale poszłam do świetnego specjalisty, który jest znany z tego, że prawidłowo typuje. Tak naprawdę to kwestia sprzętu i kwalifikacji - ten lekarz widział na usg zalążki kobiecych narządów płciowych :)

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...