Skocz do zawartości
Forum

płeć


Gość IzAbela326

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IzAbela326

witam:) mieszkam za granica, tutaj przypada jedno usg na ciaze, mialam zrobione w 16 tyg ale nie rozpoznano plci dziecka , a ze akurat wyjezdzalam do Polski cieszylam sie , ze moge sobie zrobic nastepne , niestety dziidzius zaslonil nozkami to co bylo potrzebne do rozpoznania:) mam pytanie do ktorego momentu ciazy mozna jeszcze zobaczyc plec dziecka, jestem troszke ciekawa, czy np w 7miesiacu jest to jeszcze jakos mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

tez na poczatku bylam zdziwiona, tutaj jesli chodzi o ciaze i porody wszystko jest kierunkowane pod naturalne metody, uwazam , ze to jest dobre, kazda kobieta tutaj tak ma i jest ok , zreszta jeszcze nie udowodniono jaki wplyw ma czeste usg na dziecko.
przy porodzie jest stosowany tzw "finski chwyt" czyli nie nacina sie krocza, wiem, ze je naciagaja i w ogole nie peka, co mnie cieszy:D

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

w niektorych krajach np Szwecja Norwegia,jest wykonywane jedno usg(w ramach opieki nad ciezarna,czyli bez oplat;mozna robic badania usg prywatnie)
jesli ciaza przebiega prawidlowo
np w Szwecji mozna tez podczas "rutynowych" wizyt u poloznej poprosic o wizyte u ginekologa,noi on podczas ogledzin,wykona usg

ale jak jest ciaza prawidlowo rozwijajaca sie to po co wiecej usg? zeby tylko plec poznac?a czy to takie wazne?
hmmm-jak sie urodzi to sie zobaczy:D

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

moja wypowiedz byla skierowana
do tej wypowiedzi:

"1 usg na ciąże matko to gdzie ty mieszkasz ..........ale plec zobaczyc możesz przez całą ciąże."


:D

no i przeciez nie podejmuje decyzji za Ciebie :lol:

a tak wogole powodzenia z brzuszkiem :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Witaj:) IzAbela326 ja tez mialam takiego pecha ze dzidzius zaslonil to co bylo potrzebne w sumie mial scisniete nozki, ale na czwartym usg przed samym porodem juz sie udalo zobaczyc ze to chlopiec:))) takze mozesz spoojnie jeszcze sie dowiedziec czy corcia czy synus:)) pozdrawiami zycze powodzenia i szybkiego bezproblemowego porodu:))))

http://img34.glitterfy.com/312/glitterfy-flpbk914410386923034.gifhttp://www.suwaczek.pl/cache/a85462575d.png

http://www.suwaczek.pl/cache/3630ab505a.png

Odnośnik do komentarza

Podobno ( tak czytałam), że dzieci kobiet, które w ciąży miały często USG wykonaywane, rodziły sie z mniejsza masą urodzeniową, a poza tym żadnych innych negatywów nie stwierdzono.
Moim zdaniem, trzeba robić tylko/aż tyle ile potrzeba, niektórym wystarczy 3 rutynowe USG, a niekrtóre dziewczyny maja zlecone to badanie co 4-5 tyg. To zależy od ciąży poprostu. Wiadomo jak jest, teraz mnóstwo ciąż zagrożonych i takie tam, więc trzeba wtedy częściej kontrolować co sie z dzidziusiem dzieje.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

to ja jeszcze dorzucę, wczoraj czytałam, iż usg wykonywane często szcególnie w pierwszym trym wpływały na nieprawidłowe odruchy chwytne i odruchy szyjne w okresie niemowęcym (w większości przypadków)Po osiągnięciu wieku szkolnego dostrzega się u nich wyższe prawdopodobieństwo pojawienia się trudności o charakterze dyslektycznym w trakcie nauki ( zaburzenia czytania), które to zajwisko jest skutkiem zahamowania migracji pewnej grupy neutronów w korze mózgowej między 16 a 24tyg rozwoju prenatalnego. Część badaczy ostrzega nawet przed ryzykiem uszkodzenia rozwijających się komórek pierwotnych jajowych u dziewczynek, co może spowodować odległe negatywne konsekwencje w żywotności biologicznej i rozrodczej następnych pokoleń.

Tak więc nie ma nigdy 100% pewności. Jak nie ma wskazań lepiej myślę robić usg wg wyznaczeń i standardów

Odnośnik do komentarza

Witam.
Możesz się dowiedzieć jaką płeć ma dziecko od 16-18 tygodnia w każdej chwili do końca ciąży.. oczywiście jeśli dziecko się nie zasłoni..
Co do szkodliwości usg to nie jestem przekonana.. oglądałam ostatnio dokument i okazuje się, że jedyna rzecz jaka przeszkadza maluszkowi w czasie usg to ultradźwięk jaki to urządzenie wydaje.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na badaniu..

http://www.suwaczek.pl/cache/7a61423504.png

http://www.suwaczek.pl/cache/73ef5b1ebc.png

Odnośnik do komentarza

IzAbela326 ja mieszkam w Szwecji i tutaj przebyłam całą ciąże i oczywiscie porod usg mialam robione 3 razy w tym pierwsze nie przez brzuszek:yyy: a robi sie tylko 2 razy! ja miałam dodatkowe bo mój maluch nie pokazał sie ale akurat nie od strony płci, :36_7_7: lekarze chcieli sprawdzić czy z serduszkiem i wszystkimi narzadami wszystko ok a on nie zamierzał z nimi współpracować przynajmniej za pierwszym podejsciem.
Ale zmierzam do tego ze sama osobiscie wolalabym wiedziec wiecej tzn. czy wszystko z nim w porzadku ale do tego mozna sie zawsze zgłosic do szpitala i tam sprawdza tetno płodu ktg, ja pod koniec ciazy wiecznie zeschizowana:36_2_21: byłam w szpitalu kilka razy i bardzo sie ciesze ze za kazdym razem dopinałam swego (bo to tez tylko na twoja prosbe) bo spalam spokojnie czekajac na mojego spóźnialskiego Powodzenia:big_whoo:

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika
Podobno ( tak czytałam), że dzieci kobiet, które w ciąży miały często USG wykonaywane, rodziły sie z mniejsza masą urodzeniową, a poza tym żadnych innych negatywów nie stwierdzono.
Moim zdaniem, trzeba robić tylko/aż tyle ile potrzeba, niektórym wystarczy 3 rutynowe USG, a niekrtóre dziewczyny maja zlecone to badanie co 4-5 tyg. To zależy od ciąży poprostu. Wiadomo jak jest, teraz mnóstwo ciąż zagrożonych i takie tam, więc trzeba wtedy częściej kontrolować co sie z dzidziusiem dzieje.

No z tym to sie ja nie zgodze:) Ja mialam usg robione co miesiac a synus prawie 4 kg:) Kuzynka miala usg co mesiac malutka wazyla 4800 :) A kolezanka ktora miala usg 2 razy podczas calej ciazy to jej dziecko walylo 2400:) Wiec nie ma reguly!!:) I mysle ze gdyby to bylo niebezpieczne dla dziecka to poprostu lekarze by tego badania nie naduzywali!!:)

Odnośnik do komentarza

hmm kolezanki ja pytałam dlaczego 1 usg i gdzie mieszka bo to mówcie co chcecie dla mnie dziwaczne a jak akurat nie będzie widac płci to za następne musze płacic ekstra może dla kogoś się to nie liczy aby tylko zdrowe bylo no tak jasne ale wolała bym miec kilka usg nawet dla pweności czy wszystko jest ok!!
I tak u mnie w Niemczech robi sie 3 usg standardowo a jeśli chce sie więcej lub takie ekstra d3 ze widac cała buzke dzieciaczka to trzeba niestety placic ekstra .
Dla mnie 1 było by za mało bo np. 20 tyg może byc ok a już w 24 tyg juz nie (nie daj boże) wiec wolała bym miec ich więcej. takie moje zdanie i nikt mi tu nie powie i nie przekona że takie 3 usg to szkodzą.

Odnośnik do komentarza

IzAbela326
witam:) mieszkam za granica, tutaj przypada jedno usg na ciaze, mialam zrobione w 16 tyg ale nie rozpoznano plci dziecka , a ze akurat wyjezdzalam do Polski cieszylam sie , ze moge sobie zrobic nastepne , niestety dziidzius zaslonil nozkami to co bylo potrzebne do rozpoznania:) mam pytanie do ktorego momentu ciazy mozna jeszcze zobaczyc plec dziecka, jestem troszke ciekawa, czy np w 7miesiacu jest to jeszcze jakos mozliwe?

wszystko to kwestia ułożenia dziecka
na każdym etapie ciąży mozna zobaczyc płeć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...