Skocz do zawartości
Forum

Czy to poronienie? Czy jest jeszcze nadzieja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja i moja żona od roku staramy sie o dziecko. Po miesiącach prób coś zaskoczyło. "Miesiączka" która miała być 28 marca spóźniła się 2 dni- żona wogóle nie krwawiła ale miała typowe bóle miesiączkowe. Martwić się zaczęliśmy sie dopiero 9 dni później- gdyż żona cały czas delikatne plamiła(a od trzech dni już nie powinna), ponadto czuła się bardzo źle, miała dość silne bóle podbrzusza z obu stron. Pojechalismy na pogotowie. Na pogotowiu powiedziano nam że zona jest prawdopodobnie w ciąży(test na mocz wyszedł pozytywnie). Przeprowadzo badanie ginekologiczne, po czym skierowano nas do szpitala. W szpiitalu norweski ginekolog(mieszkamy w Norwegii) przeprowadził dopochwowe padanie USG i stierdził że w macicy nic nie ma, a więc prawdopodobnie jest to ciąża pozamaciczna. Zdecydowano się żone zatrzymac na obserwacji w szpitalu. Przeprowadzono badanie Beta HCG- wynik był 566. Rano przyszła inna pani doktor i powiedziała ze to prawdopodobnie to nie ciąza pozamaciczna lecz samoistne poronienie- choć nie jest pewna. Kazała przyjść za tydzień na ponowne HCG. Wkurzyło mnie to bardzo że nie są pewni- bo nie wiemy czy jest jeszcze jakaś szansa czy już nie.
a więc mam pare pytań
Od ostaniej normalnej miesiączki minęło niecałe 5 tyg. Czy mozliwe jest że na USG jeszcze nie było widać zarodka?
Czy krwawienia(cały czas są) muszą oznaczać popronienie?

Jakoś nie ufam norweskim lekarzom. Naszej przyjaciółce 13 miesięcy temu stwierdzono ciąże pozamaciczną- dziś ma bliźniaki.Z tego powodu cały czas się łudzimy...

Odnośnik do komentarza

u mnie z tego co pamiętam u mnie w 5 tyg nie było widać dopiero w 6 tyg kiedy beta przekroczyła 2tys
wtedy dopiero widać było ciałko żółte
jeśli mogę poradzić zrobić bete jednego dnia i powtórzyć po dwóch dniach
sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy
jesli jest za mały może wskazywać na ciąże pozamaciczną
jeśli beta nie wzrosła zarodek sie nie rozwija bądź doszło do poronienia
jesli przyrasta prawidłowo (proponuje skorzystać w celu sprawdzenia z kalkulatorów pzyrostow bety) to spokojnej ciąży ... może coś na podtrzymanie luteina duphaston .. być może zbyt mało progesteronu powoduje plamenia
powodzenia !

Odnośnik do komentarza

niestety tak przez pewnien okres test może wychodzić pozytywny po poronieniu kreska jedynie może być z dnia na dzień bledsza. Zakładając że jeszcze nie wszystko się oczyściło. Przy czym jeśli tak sprawdzacie to testy lepiej żeby były tego samego producenta tej samej jakości i czułości chociaż i to nie zawsze bo może być mocz bardziej rozrzedzony i już wyjdzie słabiej. Najpewniejsza jest beta bo stres Wam nie potrzebny. Nie macie możliwości wykonania bety w labolatorium odpłatnie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...