Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Położenie płodu

Kwiatuszek

Kwiatuszek

Witam serdecznie i proszę o szybką odpowiedż.Jestem w 30 tyg ciąży i na ostatniej wizycie u lekarza podczas bad USG zapytałam o położenie dzidzi.Odpowiedział,,główką w dół".Fajnie-pomyślałam.Po powrocie do domu przeczytałam pod zdjęciem- położenie płodu-pośladkowe.O co chodzi? Kiedy najpozniej dzidzia powinna sie ustawic w położeniu główkowym?

--

4374 kwiatuszek Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pinklady

pinklady

jeju to co to za lekarz? okulary nosi czy jak?

--

Życie jest piękne:-)

3977 pinklady Kobieta, 35 lat, za horyzontem....
~patrycja`81

~patrycja`81

jestes dopiero w 30 tyg. wiec nie martw sie na zapas :usmiech:

ale na wszelka ewentualnosc sobie poczytaj

"Kiedy dziecko powinno ułożyć się główką w dół?

Większość dzieci przyjmuje takie położenie (podłużne główkowe) między 32. a 36. tygodniem życia płodowego. Jeśli twojemu maleństwu nie spieszy się z tym, nie martw się na zapas. Niektóre dzieci trzymają w niepewności swoich rodziców i lekarzy aż do kilku, kilkunastu dni przed porodem.
Jakie są sposoby, aby zmienić położenie maleństwa?
Niektórzy lekarze lub położne zalecają wykonywanie w ostatnich ośmiu tygodniach ciąży specjalnych ćwiczeń. Choć nie ma dostatecznych dowodów, że taki trening pomaga, można próbować.
Dwa razy dziennie układaj się tak, żebyś miała miednicę wyżej niż żołądek. Gdy leżysz na plecach, podłóż pod pośladki kilka poduszek albo klękając na podłodze i podpierając się na zgiętych ramionach, jak najwyżej unieś pośladki. Trzeba pozostać w takiej pozycji przez minimum 10 minut.
Wypróbuj też wizualizację. Będąc na czczo, skup się na rozluźnieniu mięśni brzucha i wyobraź sobie, że dziecko się obraca. Powinnaś tak robić dwa razy dziennie przez dziesięć minut. Lekarka, autorka tej metody, ocenia jej skuteczność na 89%. Jest też inna możliwość – obrót zewnętrzny. Wykonuje go jedynie lekarz pod kontrolą aparatu USG. Nie jest to jednak obojętny zabieg i może go robić tylko doświadczony położnik.

A jeśli dziecko pozostanie ułożone pośladkami do dołu?
W takim położeniu ma główkę w górze, nóżki może mieć zwinięte ze stópkami w okolicy pośladków (położenie miednicowe zupełne) lub może być zgięte w pół z nóżkami wyciągniętymi wzdłuż tułowia i stópkami na wysokości twarzy (położenie miednicowe niezupełne). W ten sposób układa się większość dzieci (82%). Inne ułożenia to stópkowe (zupełne i niezupełne) i kolankowe. W tych sytuacjach nie zawsze trzeba robić cesarskie cięcie. Ale poród naturalny wymaga ostrożności. Pod koniec ciąży lekarz wykona badanie, by zmierzyć średnicę miednicy mamy i wielkość dziecka. Gdy różnica jest za duża, wykonuje się cięcie. Jeśli nie, poród następuje siłami natury. Zapobiegawczo wykonuje się nacięcie krocza. Jeżeli są komplikacje, np. szyjka rozwiera się za wolno, w każdej chwili lekarz może zdecydować o cięciu."

Gdy nie chce się obrócić Rodzina - Ciąża - Poród - Ciąża - Rodzina - Polki - Kobieta - Starania o dziecko - Przebieg ciąży - Ciążowe dolegliwości - Poród - Pielęgnacja ciała w ciąży - Zdrowie w ciąży

ronia

ronia

pośladkowe to chyba pupcią w dół czyż nie ?
ale spokojnie tak jak piszą dziewczyny ma jeszcze czas na obrót

dla pocieszenia napiszę że moja mała już leży głową w dole :lol:
i coś czuje że jak będzie trzeba tak właśnie leżeć to jej się znudzi ... a tego bardzo bym nie chciała

--

Mój BLOG :Śmiech:
http://mnz.pl

808 ronia Kobieta, 30 lat, Za górami za lasami za dolinami
ferinka

ferinka

Kochana, nie masz co się przejmować.
Właśnie pytałam mojej teściowej która jest położną.
Dziecko może ci się nawet przewrócić dzień przed porodem :) Na razie się nie stresuj :)

--

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.png http://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

4392 ferinka Kobieta, 29 lat, Kraina szczęścia ;*