Skocz do zawartości
Forum

ciąża, zęby, antybiotyk


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest następujący:Jestem w ciąży. Miałam leczonego zęba kanałowo..jednak nie można zęba zamknąć ze względu na stan zapalny i ogromny ból. Dentyska widziała dwie opcje: chodzić z otwartym zębem do końca ciąży i wtedy podać antybiotyk który uleczy stan zapalny lub chirurgicznie rwać. Chirurg stwierdziła, że należy rwać bo może dojśc do zapalenia okostnej..itp. Czy w 16 tyg ciąży mozna podac antybiotyk by wyleczyć ten stan zapalny i zęba uratować przed rwaniem? Mój ginekolog powiedział, że można. Ps. chirurg powiedziała, że po rwaniu nie wykluczone, że będe musiała brać antybiotyk:(

http://lilianna.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.pnghttp://img34.glitterfy.com/340/glitterfy-flpbk913042232523434.gif

Odnośnik do komentarza

Można, można, tylko odpowiednio dobrany, bezpieczny dla dziecka. Wielkiego wyboru nie będzie, ale są takie antybiotyki. Groźniejszy w tym wypadku dla dziecka jest stan zapalny, niz lekarstwo... Więc nie zwlekaj, tylko czym prędzej lecz. Ja w ciąży brałam duomox, bo mi sie zapalenie ucha przyplątało (brr...), a i dwa zęby kanałowo wtedy leczyłam, więc bardzo Cię rozumiem i łączę sie w bólu :) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

koniecznie trzeba podac antybiotyk wlasnie rozmawialam z moja szwagierka stomatolog i powiedziala ze koniecznie trzeba usunac ten zab gdyz stanowi zagrozenie dla dziecka .a co do antybiotyku to jest sporo ich do podania ktore nie zaszkodza np.augmentin,rulid,klacid sa to mocniejsze leki niz duomoxi jesli faktycznie jest stan zapalny i mocno cie boli to nie sadze zeby duomox pomogl gdyz on nie ma takiego dzialania jak tamte co napisalam.co jeszcze ci powiem ja mialam usuniety zab chirurgicznie byla to 8 ze stanem zapalnym i potem tez dostalam antybiotyk a rwanie bylo w znieczuleniu normalnym bo nie podzialalo te zwykle dla kobiet w ciazy .rwany byl w 7 miesiacu ciazy i nic mi i dziecku sie nie stalo.wiec idz lepiej do innego stomatologa moze sprobuj isc do poradni przyszpitalnej jakiejs tam sa bardziej odwazni lekarze i tym bardziej ze twoj ginekolog ci to samo powiedzial co moja szwagierka.po co masz sie meczyc i dziecko narazacnie wyobrazam sobie chodzienia pol ciazy z takim zebemto siedlisk obakterii.powodzenia i szybkiego malo bolesnego rwania pozdrawiam edyta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...