Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią, a mleczne zęby - czy szkodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomimo 2,5 lat życia córki wciaż karmię piersią. Chcę i mogę. Córka ma leczony ciężki kręcz szyi, wychodzi z niego powoli i jednym z głównych zaleceń jest i było karmienie piersią-sprzyja to rehabilitacji. Dentysta Julki , stwierdził , że przez to zepsuły jej sie mleczaki, usunięto 3 resztę leczą. Każą odtawić pierś dla dobra zębów. Ortopeda od kręczu twierdzi , że pierś jest dalej zalecana, ale nie przymusowa. Ja chcę karmić naturalnie bo widzę rezultaty tej rehabilitacji, a i skrzywiona przegroda nosowa cóeki-rezultat kręczu sprzyja zcęstym infekcją. Boję się wręcz jej zaprzestać. Córka prosi też o pierś nocą. A stomatolog mówi, żeby to wykluczyć, a włśnie wtedy karmienie piersia najlepiej roźluźnia i gimnastykuje kark dziecka. Proszę o radę znawcy-czekam pilnie. Dziekuję.

monthly_2014_10/karmienie-piersia-a-mleczne-zeby-czy-szkodzi_18337.jpg

Odnośnik do komentarza

iwomie, nie wiedziałam, że karmienie piersi może również pomóc w rehabilitacji. Cały czas się uczę. Natura jest niezwykła.
Niestety istotnie zęby często psują się od karmienia piersią. Znam wiele mam, które karmiły swoje dzieci do 2,5 - 3 r.ż. i u każdego z tych dzieci bardzo wcześnie pojawiła się próchnica. Był również przypadek kruszących się ząbków.
Noc o tyle jest "niebezpieczna" dla ząbków, że niczego prócz słodkiego mleka matki dziecko nie dostaje. W ciągu dnia po piersi dziecko może dostać wodę, która nieco oczyszcza jamę ustną. Nocą jest mleko, po którym ząbki nie są myte. Jestem pewna, że nie chciałabyś budzić córy szczoteczką do zębów.
Musisz sama zdecydować, co będzie lepsze.
Jestem pewna, że rehabilitant przepisuje Wam mnóstwo ćwiczeń, które pomagają. Zapytaj ortopedę, jakie ćwiczenie może zastąpić karmienie piersią. Piszesz, że karmienie odbywa się głównie nocą. Może, gdy piersi już nie będzie, to noce będą przespane, a ćwiczenia wykonasz w ciągu dnia.
Trzymam kciuki za właściwą decyzję i żeby córeczka była zdrowa z pięknym uzębionym uśmiechem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...