Skocz do zawartości
Forum

Modnisia


Gość ewa1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewa1983

Drogie mamy mam pytanie? Jestem mamą pradziwej 4letniej modnisi. Przed wyjściem do przewdszkola ma z góry zaplanowane to, co ma na siebie zalozyć co zwykle nie zawsze dla mnie jest sluszne. Co chwila chce sie przebierać, nie toleruje spodni, leginsów. Każde wyjście na spacer jest dla mnie stresem bo pogoda, nie zawsze sprzyja spódniczkom:-) Czy dziecko w tym wieku ma prawo wyboru? Czy ulegać jej widzimisiom?

Odnośnik do komentarza

Doprawdy, nie ma mrozów po minus 20 stopni, żeby nie można było wyjść w rajtkach i spódnicy na dwór. Jeśli nie w maju to kiedy będzie pogoda bardziej odpowiednia na spódniczki? Jeśli córka ubierze się zbyt cienko zaproponuj jej dodatkowo sweterek czy wiatrówkę na wierzch oraz grubsze rajstopy i ciesz się z tego, że masz tak samodzielne dziecko. Być może zestawy, które sobie mała wybierze nie zawsze są trafione, ale ona w ten sposób uczy się, jak dobierać do siebie poszczególne części garderoby, a to zaprocentuje na przyszłość. Kontroluj tylko, aby "grubość" ubrania była stosowna do pogody, a o reszcie niech decyduje córka. Dzieci lubią być samodzielne i warto im na to pozwalać, by w przyszłości potrafiły same podejmować coraz trudniejsze decyzje, bez konsultowania z mamusią każdej "duperelki".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...