Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być zatrucie ciążowe?


Gość mama25

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem w 24tc, zauważyłam, że bardzo szybko przybieram na wadze. Obecnie już 9kg. Mam dość wysokie ciśnienie 140/80, niestety mój ginekolog nie zleca żadnych badań a ja coraz bardziej zaczynam się martwić. Boję się czy to przypadkiem nie zatrucie ciążowe. Jakie badania powinnam wykonać by się przekonać, że wszystko OK ? Dodam, że po ostatnich badaniach wyszło, że mam anemię. Wyniki na granicy normy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

witaj, niektóre kobiety tyją w ciąży po 25 kg (moja mama tak miała), ale potem szybko wracają do swojej wagi, więc spokojnie, co do wysokiego ciśnienia, to trzeba być pod kontrolą i brać leki na obniżenie, anemia w ciąży zdarza się bardzo często, jak jesteś na granicy normy to naprawdę nie jest źle, możesz dietą podciągnąć wyniki, jeśli jednak nie będzie poprawy, to lekarz powinien zalecić Ci jakieś tabletki z żelazem dla ciężarnych, to na pewno nie zaszkodzi, bo czasem regulowanie wyników dieta okazuje się skuteczne dopiero po kilku miesiącach, a w ciąży lepiej nie pozwalać sobie na spadki poziomu żelaza (chyba dopiero w ostatnim miesiącu przed porodem organizm kobiety ma więcej tego żelaza, taki ponoć prezent od natury, ale po porodzie znów jest spadek, ja po swoich cc miałam anemię i byłam na żelazie w czasie karmienia piersią)

Odnośnik do komentarza

kochana spokojnie każda kobieta ma swoje predyspozycje do pewnych rzeczy - ja np. chciałabym schudnąć po ciąży a każda mi zostawia 5kg i niestety teraz to bardzo widać - na nic systemtyczne jedzenie jak czasu na ćwiczenia nie ma - poczekaj, lecz się sumiennie a wszystko będzie dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

~mama25
od miesiąca wcinam żelazo, do tego owoce, warzywka itp, ale zero poprawy .. uroki ciąży.. to moja pierwsza więc może zbyt emocjonalnie i zbyt poważnie do tego wszystkiego podchodzę .. sama nie wiem ..

ja też się w pierwszej ciąży przejmowałam prawie wszystkim, nie martw się, wyluzujesz przy drugiej, będzie dobrze!!! żelaxza najwięcej jest w wątróbce, kaszance, czerwonych mięsach, z warzyw wszystkie zielone i czerwone

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...