Skocz do zawartości
Forum

39 tydzień - ból w odcinku lędźwiowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałabym zapytać czy ktoś ma/miał też tak jak ja, lub wie coś na ten temat- Jestem 38 tyg i 2 dni w ciąży. Brzuch opadł mi już bardzo mocno, zresztą czuję po kościach . brzuch po prostu "leży" na udach podczas siadania. W 35 tyg miałam zagrożenie porodem przedwczesnym. 'Poród' zatrzymano.
Oprócz tego lekarz wykrył wodę w nerce- raczej nie było związanych z tym dolegliwości.
Od 2 dni bardzo boli mnie ta nerka ( a może to nie nerka?)- po prostu boli odcinek lędźwiowy. Promieniuje w dół. Brzuch twardnieje, często , teraz praktycznie kilka razy na godz. Nie jest to zbyt bolesne w porównaniu do bólu pleców. Byłam w szpitalu, lekarz stwierdził,że moga to być skurcze przepowiadające, albo zaczyna się poród- jednak od tego czasu minęła doba i regularnych skurczy nie ma. Dodał też, że mam szyjkę uformowaną "na palec". Co to oznacza?
Poza tym wszystkim nie mam na nic siły, leżę od tych 2 dni w łóżku, jem ale często mam mdłości, często siusiam i boli mnie spojenie łonowe, czasami czuję silne kłucie w środku. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co mi jest albo inaczej - czy ktoś tak miał i jak długo się jeszcze męczył? Z góry dziękuję za odp :)

Odnośnik do komentarza

Chciałabym Ci pomóc, ale jedyne, co przychodzi mi do głowy, to właśnie początek porodu. Miałam na początku podobnie, ale przed porodem też na chwilę skurcze się zatrzymały. Potem już nic nie pamiętam. Po wielu godzinach zrobiono w końcu cięcie i urodziłam śliczną, szczuplutką czarnulkę z wielkimi niebieskimi oczami. Mąż mi to w kółko powtarzał i nosił Maleńką, a ja co chwilę się pytałam od nowa. Pamiętam, że brzuch mnie bardzo bolał i właśnie ten odcinek kręgosłupa. Nie mogłam się położyć w ogóle na plecach, tylko na boku. Pamiętam przez mgłę, że jak bardzo bolało, mąż mnie sadzał na łóżku, potem kładł z powrotem i tak 14 godzin. Myślę, że u Ciebie może być podobnie. To by wskazywało na początek porodu. Musisz mieć 'rękę na pulsie'- zwracać uwagę na różne objawy, częstość skurczów, im będą szybciej się pojawiać, tym bliżej może być poród.
Rozwarcie na jeden palec niestety nie wskazuje precyzyjnie, za ile poród. Może być nawet za tydzień i więcej.
Życzę Ci, aby pojawienie się Twojej Kruszynki na świecie stało się w sposób jak najmniej bolesny-lekkiego porodu i wielu radości z przybycia Malutkiej Istotki na świat. Powodzenia i trzymam kciuki za Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...