Skocz do zawartości
Forum

Waga dzidzi w 16 tygodniu ciąży-pomóżcie!!


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnim USG (16 tydzień +3 dni) wyszło, że dzidzia waży 200 g i widzę, że to znacznie powyżej norm jakie są podawane w różnych źrodłach i teraz się zamartwiam :(. Napiszcie mi ile ważyły wasze maluchy w tym wieku ...W mojej rodzinie nie rodziły się nigdy duże dzieci więc boję się bardzo, że to może świadczyć o jakichś wadach :36_2_13:

Odnośnik do komentarza

Anya
Ida sprawdziłam usg z ostatniej ciąży i w 17tc + 4 dni dziecko ważyło 201g

Czyli o tydzień starsze od mojego...Wiem, że to porównywanie jest bez sensu i nie powinnam panikować, w dodatku to maja druga ciąża i powinnam być już mądrzejsza, no ale jak widać nie jestem:36_2_20: i znów szukam dziury w całym...Może dlatego, że jestem po 35 roku życia i boję się ewentualnych komplikacji z tego powodu...

Odnośnik do komentarza

Margeritka
a co o tym mowił lekarz?

Lekarz mówił , że wszystko ok, ale mój lekarz należy raczej do tych bardziej uspokajających pacjentkę, a nie stresujących, więc nawet jeśli uważałby, że waga jest niepokojąco duża i trzeba na nią zwrócić uwagę to i tak by mi o tym nie powiedział.
W mojej rodzinie ( u ciotki) był tylko jeden przypadek bardzo dużego dziecka i niestety był to chłopiec z zespołem Downa.

Odnośnik do komentarza

mosia
a poza tym z tym wyliczaniem wagi to też nie jest tak wiesz dokładnie.
zawsze jest + - .

tu przykład przed moim porodem.
w czwartek mierzyli małego i wyszła im waga 3800.
urodziłam 9 dni później synka o wadze 3050 :whistle:
No niby tak...Lekarz prowadzący pierwszą ciążę zawsze zaznaczał, że granica błędu może wynosić 10 % - choć akurat on tuż przed porodem wyliczył wagę Tomka co do grama.
No ale u Ciebie Mosia to naprawdę była mega "nieścisłość".
Pozostaje mi czekac do 3 sierpnia, do następnej wizyty- wtedy sie okaże czy dzidzia rośnie nadal ponad miarę, czy tylko miała taki chwilowy skok...

Odnośnik do komentarza

Iwonka@
Nie doszukuj się nieprawidłowości na siłę,, Moja córeczka w 16 tyg i 6 dniu miała 220 g , w 22 tyg waga przystopowała a dwa tyg później znów waga spora była. A urodziła się z wagą 3730 więc naprawdę nie masz powodu do zmartwień. Twój stres tylko negatywnie wpłynie na dzieciątko.

Iwonka ,dzięki, takich właśnie wiadomości mi potrzeba-od mam których dzieciątka miały podobną wagę do mój maluch i nie było w związku z tym żadnych nieprawidłowości. Wprawdzie 3730 byłoby już przy mojej budowie wskazaniem do CC (przy 2950 i nacięciu krocza i tak miałam pęknięcie III stopnia), ale to juz mało ważne ,chodzi o to , żeby dzidziuś był zdrowy.
A co do wpływu stresu na ciążę, to powiem Ci, że to też mocno przesadzona teoria moim zdaniem. Z powodu sytuacji życiowej i komplikacji moja pierwsza ciąża to był jeden wielki stres...A urodziła pogodnego ,szczęśliwego synka :). (teraz zresztą też czekamy na drugiego synka-na USG było to już tak bardzo widoczne, że nie ma wątpliwości ;))

Odnośnik do komentarza

z wagą też cię pocieszę - I mój poród - waga synka 3560 - nacięcie w III miejscach , dodatkowo pęknięcie spore do odbytu. II poród waga większa BEZ NACIĘCIA i PĘKNIĘCIA - wydaje mi się że to zależy od położnej która prowadzi poród - zadbała o to by ochronić krocze - sama przyznała mi że mam spore ślady po I porodzie. Faza parcia była teraz boleśniejsza ale było warto wytrzymać ból. A jeśli chodzi o stres to w I ciąży stresowałam się bo ciągle mnie czymś straszono i kończyło się to plamieniami. Także u mnie stres :-) niestety był złym towarzyszem.

Odnośnik do komentarza

Ida z pwnoscia jest wszystko ok, nie pamietam ile moje dziecko mialo okolo tego tygodnia co piszesz.

Ale cos napisze dzien przed porodem na usg bylo 4500kg, a urodziłam 4200kg - dokładnie 40 tydzień. A w 36 tygodniu (bylam w szpitalu)i wazyl 200kg - dziwne to dla mnie, bo w wiekszosci zrodel podawali, ze potem juz dziecko bardzo powoli rosnie. tak wiec bylam pewna,ze lekarz sie pomylil.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Iwonka@
z wagą też cię pocieszę - I mój poród - waga synka 3560 - nacięcie w III miejscach , dodatkowo pęknięcie spore do odbytu. II poród waga większa BEZ NACIĘCIA i PĘKNIĘCIA - wydaje mi się że to zależy od położnej która prowadzi poród - zadbała o to by ochronić krocze - sama przyznała mi że mam spore ślady po I porodzie. Faza parcia była teraz boleśniejsza ale było warto wytrzymać ból. A jeśli chodzi o stres to w I ciąży stresowałam się bo ciągle mnie czymś straszono i kończyło się to plamieniami. Także u mnie stres :-) niestety był złym towarzyszem.

Wiesz, ja jednak po tych swoich doświadczeniach będę starała się ubłagać u mojego lekarza skierowanie na CC. Pal licho sam poród i potem szycie i gojenie się rany - u mnie niestety po tym pęknięciu prawdziwym dramatem było wrócenie do seksu i nigdy nie wróciło wszystko do normy bo ciągle odczuwam ból. Dlatego obawiam sie, że po drugim naturalnym porodzie mąż musiałby szukać już sobie kochanki:36_11_23:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...