Skocz do zawartości
Forum

Nowy przepis o otrzymanie dodat. 1 tyś z tyt. ur dziecka w 2012r.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam ogromny problem.
Z racji że przyjaciółka jest sama ma 3 miesięczna córkę. Stara się o becikowe i zasiłek jak i o dodat. Tysiąc z tyt. ur dziecka. Dzis mi napisała sms że o zasiłek może się ubiegać o dodatkowy tysiąc nie bo weszły nowe przepisy. Becikowe nie otrzyma bo u lekarza 1 raz i wtedy też dowiedziała się o ciazy była w 26tyg.. A lekarka nie wystawi jej takiego zaświadczenia i tyle.
Zasiłek rodzinny załatwia. Ale o dodatkowym tysiącu ma w tym roku zapomnieć. Dlaczego?

Bardzo proszę o pomoc! Dziewczyna nie ma zadnych dochodów, pracy jest zarej. w UP od ponad roku.

Odnośnik do komentarza

nigdy nie spełniałam kryteriów przyznania rodzinnego - odkąd mąż utracił dochód i dojdzie nam kolejny skarb to możemy to zrobić i Pani w MOPS-ie dała mi wszystkie dokumenty - zarówno do rodzinnego, jak i do starania się o dodatkowy 1000 zł - sama mi powiedziała że mam składać papiery -myślałam że o zasiłek można się tylko starać we wrześniu.. więc nic nie wiem o zmienionych zasadach a byłam 2 tyg temu ....

Zasiłek rodzinny na dziecko 2012 > nowe zasady, wysokość zasiłku - ofeminin.pl

ale z tego art. wnioskuje że przy dodatkowym 1000 też obowiązuje takie zasady jak przy becikowym "dla każdego"....

to może być problemem ..

Odnośnik do komentarza

Iwonka o zasiłek rodzinny możesz się starać w każdym m-cu jak tylko wiesz że dochody nie przekroczą.Więc tak jak u ciebie maż stracił dochód dojdzie dzieciątko i np od marca już będziesz miała rodzinne to one będzie do końca października i od października będziesz składać nowe świadczenia tak jak inni.

Odnośnik do komentarza

pbmarys
Hej. Mam ogromny problem.
Z racji że przyjaciółka jest sama ma 3 miesięczna córkę. Stara się o becikowe i zasiłek jak i o dodat. Tysiąc z tyt. ur dziecka. Dzis mi napisała sms że o zasiłek może się ubiegać o dodatkowy tysiąc nie bo weszły nowe przepisy. Becikowe nie otrzyma bo u lekarza 1 raz i wtedy też dowiedziała się o ciazy była w 26tyg.. A lekarka nie wystawi jej takiego zaświadczenia i tyle.
Zasiłek rodzinny załatwia. Ale o dodatkowym tysiącu ma w tym roku zapomnieć. Dlaczego?

Bardzo proszę o pomoc! Dziewczyna nie ma zadnych dochodów, pracy jest zarej. w UP od ponad roku.

Czyli ona ur jeszcze w roku 2011? Bo od 31 marca 2010 do 31 grudnia 2011 zostało zawieszone aby było trzeba przedstawiać zaświadczenia że kobieta musiała być pod opieką już przed 10tc,wystarczyło zaświadczenie że odbyło się choć jedno badanie u lekarza lub położnej,tu masz więcej
Becikowe 2012: ile wynosi i komu przysługuje? Zmiany po expose Tuska - ofeminin.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...