Skocz do zawartości
Forum

Porady prawne - sprawa o alimenty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś jest w temacie bądź ma rozeznanie w tych sprawach .

Sprawa przedstawia się następująco- Koleżanka założyła sprawę swojemu byłemu chłopakowi o alimenty w kwocie 1200 zł na 2 letnią córkę. Mieszka w małej miejscowości w okolicy Trójmiasta. Uważa iż taka kwota tylko ją zadowoli gdyż opłaty za czynsz, energię i wodę są w kwocie 700 zł miesięcznie + wyżywienie dziecka 500 zł. Dodatkowo chce przedstawić na rozprawie dokument od ginekologa że ma mieć przeprowadzony zabieg usunięcia nadżerki, gdyż problem powstał z jego winy i chce w ten sposób pokazać że przez niego musi ponieść koszt jednorazowy 200 zł ...

Sama jest na wychowawczym. Chłopak nie ma żadnego udokumentowanego źródła dochodu.

Moje zdanie jest takie, że nikogo w sądzie nie będzie interesowało, że sama musi mieć jakieś zabiegi dlatego że nie są małżeństwem i według mnie jest to śmieszne, a chłopak powinien dołożyć się do utrzymania dziecka a nie jej ... Jakie jest wasze zdanie na ten temat... Nie mogę przemówić jej do rozsądku - chce powywlekać wszystko na tej rozprawie włącznie z tym że on ją zdradza,a także chce ukazać kserokopie jego prywatnych wiadomośći na nk. Nie wie że zna jego hasło, gdzie śmieje się z niej . Według mnie zgodnie z zasadą ochrony danych osobowych nie może przedstawiać czegoś takiego bez jego zgody ...

Proszę o wasze opinie

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie otrzyma alimentów na pokrycie swoich kosztów utrzymania, bo ojciec ma obowiązek dokładać do utrzymania/utrzymywać dziecko, a nie jego matkę, tym bardziej, że małżeństwem nie byli. Jesli udowodni, że koszty utrzymania dziecka są bardzo wysokie (pytanie tylko jak to udowodni?) to otrzyma taka wysokośc alimentów, jaka sąd uzna za słuszną.
A co do prywatnych wiadomości, to wszystko zalezy jak weszła w ich posiadanie. Jeśli np. on dał jej swoje hasło na nk, to mi wydaje się, że może cos takiego pokazać. Tylko pytanie co maja jego zdrady do kosztów utrzymania dziecka?

Odnośnik do komentarza

Co do nadżerki to po pierwsze: w jaki sposób zamierza udowodnić, że nadżerka powstała z winy chłopaka ?! Po drugie: nadżerkę może usunąć również w ramach NFZetu, więc wydanie na to 200 zł jest jej decyzją, a nie koniecznością... No i tak jak pisała moja poprzedniczka- nie ma prawa zażądać alimentów na utrzymanie siebie (a oczekiwanie, że chłopak poniesie całe opłaty związane z utrzymaniem mieszkania to sa właśnie pieniądze na jej utrzymanie). Gdyby wcześniej byli małżeństwem a rozpad nastąpiłby z jego winy to co innego-wtedy mogłaby domagać się aby zapewnił jej życie na takim samym poziomie jak przed rozwodem. A tak to jest raczej na przegranej pozycji...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...