Skocz do zawartości
Forum

Szkarlatyna u dziecka?


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek9876

agulcia83
kwiatuszek9876
Chciałam się zapytać czy któraś z was miała do czynienia ze szkarlatyną u dziecka ? Bo podejrzewam u mojej , chodz lekarka nasza powiedziała że to jakaś wysypka alergiczna

Kwiatuszek ja osobiscie nie, ale wiem ze moj M jako dziecko chorowal i moglabym podpytac tesciowej, ale to dopiero jutro. A jak wyglada ta wysypka?

to są czerwone plamko chrostki , trudno to nawet określić jak to wygląda

Odnośnik do komentarza

Kwiatuszku wiem,ze szkarlatyna sie znow zaczela pojawiac. Ciezko ja zdiagnozowac, bo ma objawy podobne do anginy. Jest wysypka, tylko niestety nie powiem co dalej.

wiem, tylko tyle ze jak sie stwierdzi to trzeba wygrzewac w domu do okolo 3 tygodni, bo potem moga byc komplikacje.

Przepraszam, jak troszke mocno to napisalam, ale wiem,z e lekarze potrafia bagatelizowac sprawe, wiec lepiej byc swiadomym.

A mzoe zrob badanie krwi, wtedy beda podwyższone leukocyty i mzoe inaczej na to spojrzy...choc nie zycze i lepiej byloby zeby to byla alergia.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Tinka dziękuje :)

SZani moja lekarka jest do dup.. można powiedzieć . I tak jak czytam i piszę Tinka szkarlatyna sie zaczyna u nas , bo nawet gdzieś w telewizji mi sie o uszy odbiło .
Szkarlatyna wystepuje własnie u dzieci w wielku od 3-7 lat . I można się zarazić drogą kropelkową a dość łatwo się nią zarazić w żłobku lub w przedszkolu .

Wiec jutro czeka mnie wizyta praywatnie ale dopiero o 15:(

Odnośnik do komentarza

No i zadzwonilam do tesciowej. Mowi, ze M mial takie objawy: najpierw wysoka goraczka i od razu po kilkunastu godzinach jest wysypka przypominajaca rumien, najpierw na twarzy i szyi, a potem stopniowo schodzi w dol. Cos mowila o jezyku, ze obserwowala, ale nie pamieta teraz jakie stadia byly. W kazdym razie chodzi o nalot jakis bialy a potem czerwonawy (nie pamieta jednak w jakiej kolejnosci). No i mowila, ze dlugo musiala trzymac go potem w domu, bo lekarz zabronil wychodzic, zeby nie bylo komlikacji zadnych.
Mam nadzieje, ze to nie ta choroba u was :) I ze "tylko" na wysypce alergicznej sie skonczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s20mmckvk4mz7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcupjy3s2ez5z9.png

Odnośnik do komentarza

tinka_20
Szani nie chce podwarzac diagnozy lekarza, ale ja ostatnio bylam ze swoja corka....alergia na maksa, szorstka, rany itp....a moja pediatra,z e to gronkowiec.

Gronkowiec leczy sie antybiotykeim, bardzo dlugo, a po dwoch danich smarowania mascia na alergie, wszystko zeszlo. Tak wiec ja bym lepiej obsrwowala i dmuchala na zimne.

wiadomo ze obserwowac a dla pewnosci isc do innego lekarza. Ja myslę ogólnei że takie choroby lekarze powinni rozpoznawac ale ........... jest niestety to "ale".

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Agulcia najpier biały nalot a po paru dniach robi się czerwony jak rozgniecone maliny . I czytam własnie artykuł i niestety albo stety na 90 % mamy szkarlatyne . :(

Bo tak jak piszą , że wyspka najpier na szyi i troszkę na twarzy a później była na całym ciele . więc lekarz nas wita , bo powinniśmy dostać antybiotyk chodz nie lubie tego .

Odnośnik do komentarza

Mój Stasiu miał szkarlatynę...do tamtej pory myślałam, że to jakaś egzotyczna choroba:oczko:...niestety nie.
Przez 2 dni gorączkował, później pojawiła się wysypka, malinowy język i rumień na twarzy, okolice nosa i ust zostają białe tworząc charakterystyczny dla tej choroby trójkąt, ta wysypka na buzi trwa bardzo krótko, dlatego łatwą ją przeoczyć.
Na pocieszenie powiem Ci, że po antybiotyku 2 dni i było już ok, jednak dziecko do 2 tygodni powinno zostać w domu, nie wolno też szaleć, biegać, żeby nie było powikłań.

Aha, charakterystycznie jest też to, że po jakiś 2 tygodniach łuszczy się skóra.
Zdrówka!!!

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Dzieki Andzia , poczytałam już duzo o tym i właśnie widzę ze siedzenie w domku a tu święta . Chodz myślę że do kogoś chyba może iść w odwiedziny ?
A powiedz mi Stasiu po jakim czasie dostał antybiotyk ?

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Chciałam się zapytać czy któraś z was miała do czynienia ze szkarlatyną u dziecka ? Bo podejrzewam u mojej , chodz lekarka nasza powiedziała że to jakaś wysypka alergiczna

u nas było tylko szkarłatne gardło...wysypka wcale się nie pokazała

Jeśli chodzi o wysypkę:
Jest ona drobna, czerwona, występuje na tułowiu, w zgięciach łokciowych i podkolanowych. Najbardziej widoczna jest na brzuchu, pośladkach i w pachwinach. Policzki także są zaczerwienione, jednakże wysypka omija okolice ust i nosa (tzw. trójkąt Fiłatowa). Język na początku jest obłożony białym nalotem, potem staje się malinowy. Po kilku dniach od ustąpienia wysypki pojawia się łuszczenie skóry. Skóra łuszczy się najpierw na twarzy, potem na tułowiu aż w końcu na dłoniach i stopach. Czasami trwa to nawet dwa tygodnie.

Po dwóch tygodniach robiliśmy badanie krwi czy paciorkowiec wykurzony czy jeszcze jest, bo niestety lubi wracać.

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Dzieki Andzia , poczytałam już duzo o tym i właśnie widzę ze siedzenie w domku a tu święta . Chodz myślę że do kogoś chyba może iść w odwiedziny ?
A powiedz mi Stasiu po jakim czasie dostał antybiotyk ?

W piątek wieczorem zagorączkował, a w niedzielę dostał antybiotyk.
Odwiedziny nie wiem...to raczej choroba zakaźna.

Odnośnik do komentarza

U nas była wysoka gorączka, Miki dostawał nurofen. Jednego dnia poszliśmy tylko z gorączką (trwała dobę). Lekarka wysłała nas do domu, mówiąc, że gardło zaczyna mieć taki kolor jak przy szkarlatynie. Kazała wrócić jak gorączka nie minie. Następnego dnia byliśmy z powrotem. Z tego co pamiętam Miki dostał Ospen, ale głowy nie dam.
I ważne, żeby nie przeziębić tego i zbadać krew po leczeniu. Bo te paciorkowce szkarlatynowe wyjątkowo wrednie wracają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...