Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o radę bo się strasznie martwię
jestem w 5 tygodniu ciązy: ostatni okres mialam 19 maja a 10 czerwca robilam sobie rtg zębów, tak wiec byłam juz w ciąży ale o tym jeszcze nie wiedzialam, mialam założony ten płaszcz na cialo ale i tak boje się ze mogło to źle podzialać no moje dziecko.
czy można zrobić teraz jakieś badania które pokazały by jasno że jest wszystko w porządku?

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Wiesz justynka, gdyby były badania, które nam mamą dawałyby 100 % pewność, że dziecko będzie zdrowe, to ktoś kto by je wynalazł powinien dostać nagrodę Nobla ;). Póki co nikt nie da Ci takiej gwarancji. Najbardziej "precyzyjne" są chyba badania prenatalne, ale jednocześnie same w sobie niosą pewne ryzyko.
Ale myślę, że tak naprawdę nie powinnaś się zamartwiać, prześwietlenie zęba to przecież tylko chwilka i promieniowanie skierowane jest w zupełnie innym kierunku niż brzuszek, więc głowa do góry. Myślę, że niewiele jest kobiet, które w początkowym okresie ciąży, kiedy jeszcze o niej nie wiedziały, nie zrobiły czegoś niezdrowego dla maluszka ( picie alkoholu, branie antybiotyków itp.). I każda z nas zamartwiała się później jak to wpłynie na dziecko. Taki to już urok tych 9 miesięcy-mnóstwo radości i dwa razy więcej zamartwiania :).
Ale najlepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem myślę, że tez powinien Cie uspokoić, że to nic strasznego. Teraz niestety nie pamiętam już gdzie, ale kiedyś czytałam, że to straszenie promieniami rentgena jest troszkę na wyrost, że tak naprawdę musielibyśmy być wystawieni na ich działanie naprawdę długo, żeby mogły mieć wpływ na nasze zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...