Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa ??


Kaszaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam dzisiaj robiony test obciążenia glukozą(50) i wynik wyszedł 197 a naczczo miałam robione miesiąc temu i wyszło 83.Musze przyznać,że wczoraj póżnym wieczorem wypiłam puszke pepsi i przez to prawie nie spalam w nocy,czy to mogło podwyższyć cukier ? We wtorek mam kolejne badanie tym razem glukoza 75 i nie wiem czy przed mam pare dni nie jeść słodkiego czy jeść tak jak normalnie żeby wynik był jak naj bardziej prawdziwy...
Bardzo prosze o rade .

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Jeżeli dokonano u Pani oznaczenia glukozy na czczo, jak również testu przesiewowego (test obciążenia glukozą 50g), kolejnym etapem w celu zdiagnozowania cukrzycy ciążowej jest wykonanie testu diagnostycznego. Polega on na pobraniu krwi na czczo, po 8-14 godzinach od spożycia ostatniego posiłku, a następnie dodatkowo, po dwóch godzinach od wypicia 300 ml wody z rozpuszczoną glukozą (75g). W przypadku testu diagnostycznego nie zaleca się stosowania restrykcji w spożywaniu węglowodanów, ani innych składników diety na trzy dni przed jego wykonaniem.
Test obciążenia glukozą 50g wykonuje się o dowolnej porze dnia, bez konieczności bycia na czczo. Wobec powyższego puszka pepsi, którą wypiła Pani przed snem nie powinien mieć wpływu na jego wynik.
Z pozdrowieniami
Beata Jabłonowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...