Skocz do zawartości
Forum

Co zamiast slodyczy?


AgaiLila

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry!
Bardzo sie ciesze ze pojawil sie ekspert w dziedzinie dietetyki bo od jakiegos czasu sama interesuje sie zywieniem czlowieka i powoli zmienia swoje nawyki zywieniowe. Moim duzym problemem sa slodycze, usilnie staram sie rzucic ten nalog ale to wraca jak bumerang. Czuje sie jak uzależniona, dzien dwa wytrzymam i znow sie opycham, nie sa to olbrzymie ilosci ale jednak za duze... Ostatnio przezucilam sie na suszone owoce i gorzka czekolade ale tego tez za duzo zjadam. Latwo mi poszlo z ograniczeniem smazonego, czerwonego miesa, bialego pieczywa na rzecz lekkostrawnych potraw ale te slodycze... Czy zna pani jakis sposob na takiego slodyczozerce jak jak? Mam wrazenie ze organizm za bardzo sie przyzwyczail do slodkiego:(

http://www.suwaczek.pl/cache/c367ad7e73.png

Odnośnik do komentarza

Witam mam dokładnie taki sam problem jak Ty AgaiLila. Jestem chyba uzależniona od słodyczy, z innym potrawami sobie radzę potrafię obyć sie bez pieczywa ,ziemniaków. Jem raczej gotowane potrawy a nie smażone, ogólnie to jadam malo tylko te słodycze są moja zmorą. Przyłączam się więc do prożby jak poradzić sobie z problemem kiedy nie można się bez nich obejść.
Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani,
Apetyt na słodycze możemy tłumaczyć na wiele sposobów. Jeden z nich mówi, że jest to skutek nawyków z dzieciństwa , kiedy to słodkości pełniły rolę podawanej nam nagrody. Inna teoria głosi, że cukier podnosi poziom tryptofanu we krwi, który następnie przenika do mózgu i stymuluje wydzielanie serotoniny, co ma zaś polepszać nam ogólne samopoczucie. Najczęściej jednak ciągły apetyt na słodycze spotyka się wraz ze stosowaniem niewłaściwie skomponowanej diety i nieregularnym spożywaniem posiłków.
Zatem, jeśli w Pani przypadku jest to zwyczajny nawyk, i tak, jak Pani pisze, organizm przyzwyczaił się do słodkiego proszę powalczyć z nim dłużej niż dwa dni. Podczas dwóch tygodni „abstynencji” tolerancja na smak słodki z pewnością znacznie się zmniejszy. Niezwykle ważne jest , że podejmuje Pani próbę modyfikacji swojego sposobu odżywiania. Jeśli w ciągu dnia uda się Pani spożywać 5 pełnowartościowych posiłków w odpowiednich odstępach czasu, chęć na słodycze prawdopodobnie zniknie.
Życzę powodzenia, Beata Jabłonowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...