Skocz do zawartości
Forum

Czy mój synek niedojada?


mrovka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałam zapytać o dietę mojego dziecka. Mały ma 10 miesięcy rozwija się bardzo dobrze, waży 12 kg jest wysoki 86 cm. Jest bardzo żywym dzieckiem nie usiedzi w miejscu od 9 miesiąca już samodzielnie chodzi. Przez 7 miesięcy był karmiony piersią. Mam wrażenie że jest ciągle głodny, nie przesypia nocy ponieważ nadal budzi się na butelkę 1-2 razy. Myślałam że to moze przyzwyczajenie próbowałam dawać mu wodę w nocy ale dokładnie słychać burczenie w brzuszku a mały tak strasznie płacze że muszę mu robić butelkę bo się aż zanosi. Dlatego chciałam prosić o opinię czy daję mu wystarczająco dużo pokarmów w ciągu dnia? Przykładowe ilości w ml - więcej nie da się mu wcisnąć bo zaciska usta i kręci głową że już nie chce.
8.00 - śniadanie kaszka ok 180 ml lub kanapeczka z masłem i żółtkiem czasami jajecznica na parze
11.00- jakiś deserek owocowy lub owoc
12.00 - zupka (robiona w domu zagęszczona kleikiem lub kaszka manną) ok 150-180 ml
14.00 - drugie danie np. 1 ziemniaczek, troszkę mięska ok 30-40 g i jakieś warzywko
17.00 - kaszka owocowa ok. 180 ml.
19.30 - mleko zagęszczone kleikiem 210-240 ml
około 0.00 mały budzi się na butelkę a 2 raz budzi się o 4.00-5.00 rano

Między posiłkami pije rozrzedzane woda soczki lub herbatki, wody w dzień nie toleruje.
Proszę o opinię
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

jako mama już ponad 4 letniego dziecka mam za sobą wiele przeróżnych sytuacji związanych z jedzeniem

dostrzegłam jedną rzecz,karmisz synka bardziej płynnymi posiłkami niż posiłkami wymagającymi gryzienia

kaszkę o tej 17 bym pozostawiła ale po 19 dałabym coś bardziej treściwego a na dobranoc możesz dać zapić mlekiem,może wtedy nie będzie się budzić,dziecko jest duże i weź to na chłopski rozum-naje się płynnym posiłkiem ? :) :D raczej nie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...