Skocz do zawartości
Forum

Gluten


ela82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mój synek siedemnastego kwietnia skończył 6 miesięcy. Karmię go piersią, waży 8,5 kg. Pod koniec piątego miesiąca zaczęłam rozszerzać mu dietę poprzez soki jabłkowe, potem jabłuszko gotowane, marchewka, ziemniak. Chciałam podać mu kaszę manne, ale zastanawiam się czy teraz nie jest za późno na wprowadzenie glutenu. Czy w związku z tym mogę zacząc podawać mu gluten w małych ilościach nim ukończy 7 miesięcy(bo czytałam że najlepiej podać go do siedmiu miesięcy lub dopiero koło dziesięciu miesięcy) czy poczekać do ukończenia 10 miesięcy? A teraz np podać ryż lub np kaszę kukurydzianą? z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zaleca się u niemowląt karmionych wyłącznie piersią stopniowe wprowadzanie glutenu, w małych ilościach, w 5-6 miesiącu życia.
Pani synek skończył 6 miesięcy i nie jest ani za wcześnie, ani za późno na wprowadzenie glutenu.
Proszę o jabłuszka dodać około 0,5 - 1 łyżeczki dodać gotowanej na wodzie kaszy manny. Po około 3-4 dniach to powtórzyć, a następnie stopniowo zwiększać ilość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...