Skocz do zawartości
Forum

Kilka pytań o kilka produktów


asm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja córka ma 14 miesięcy. Mam kilka pytań odnośnie kilku produktów:
1. Czy można okazjonalnie np. podczas wizyty w gościach podać dziecku niewielką ilość sałatki jarzynowej (tradycyjnej)? W zasadzie składniki z takiej sałatki jak: włoszczyzna, jajko, ogórek kiszony jada, zastanawiam się tylko nad składnikiem takim jak majonez i musztarda. Jak narazie nie podawałam jej jeszcze tych dwóch produktów.
2. Czy można dziecku podać okazjonalnie niewielką ilość bitej śmietany? Czy nie będzie zbyt ciężka ze względu na dużą zawartość tłuszczu?
3. Kiedy mogę dziecku podać lody?
4. Czy można dziecku podać surową paprykę i zielonego ogórka?
5. Ile gram mięsa i produktów mięsnych powinno zjadać dziecko w jej wieku?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam

1. Sałatka warzywana jako danie jest dość zdrowym posiłkiem. Jak bardzo wszystko zalezy od jakości składników warzywnych i owocowych (jabłko). Majonez oraz musztarda są tylko dodatkami. Majonez jes otrzymywany z oleju i żółtek natomiast musztarda z gorczycy. Sałatka przeznaczona dla malucha moze zawierać majonez (najlepiej naturalny lub z jak najmniejszą liczbą dodatków (bez konserwantów, barwników, wzmacniaczy itp.), z kolei z musztardy można zrezygnować, albo ograniczyć jej ilość do minimun około 2 łyzki stołowe na 0,8kg warzyw.

2. Bita smietana jeżeli jest naturalna tzn. sami ubijamy śmietanke 30% to tak. Można takiemu maluchowi dać nawet 2 łyżki stołowe. Bita śmietana jest źródłem witaminy A, D.
Natomiast śmietany typu śnieżka są gorszej jakości, natomiast najbardziej wątpliwe są śmietany w sprayu, bowiem zawierają mnóstwo dodatków. Dlatego najlepiej je ograniczyć w diecie malucha do około 1 łyżki stołowej na 2 tygodnie.

3. Z lodami jest tak jak z bitą śmietaną , wszystko zależy od ich jakości. Można podać dziecki deser ala lody, zamrażając serek homogenizowany z dodatkiem owoców (sami dodajemy i miksujemy) około 2 łyżek stołowych na 1 porcję. Na rynku jest wiele lodów produkowanych z proszku z dodatkiem barwników niewiadomego pochodzenia i takie najlepiej jest unikać. Niewskazane są nawet dla osób dorosłych. Lody można podawać od około 1,5 roku.

4.Surową paprykę, najlepiej czerwoną można już podawać. Na początek proszę podać cząstkę o szerokości około 3 cm, do rączki i niech ją chrupie. Papryka lubi uczulać, dlatego należy obserwować malucha. Jeżeli chodzi o ogórki to 2- 4 plasterki lub ćwiartka nie powinna zaszkodzić i powodować bólów brzuszka. Proszę tylko obserwować dziecko i stopniowo zwiększać ilość.

5. Dziecko w wieku 14 miesięcy powinno zjadać około 30 -50 gram mięsa oraz około 2 plasterków dobrej jakości wędliny w ciagu dnia. Przyczym zamiennikiem dla mięsa jest jajko, ryby (dorsz, morszczuk, łosoś norweski).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...