Skocz do zawartości
Forum

Wątpliwości przy rozszerzeniu diety


Justyś82A

Rekomendowane odpowiedzi

Za parę dni córeczka skończy 6 miesięcy. Do tej pory była karmiona piersią. Ze względu na jej duże zainteresowanie a dokładniej domaganiem się naszego jedzenia i moim powrotem do pracy a jej niechęcią do butelki przez ostatni miesiąc powoli wprowadzałam dania ze słoiczka co parę dni coś nowego. Tak więc mamy sprawdzoną marchewkę, jabłuszko i zupki jarzynowe sama jej również gotowałam ziemniaczki z masełkiem brokuły, tarte jabłuszko. Nie były to jednak pełne posiłki max do 60 g w dni gdzie mniej ssała piersi. sprawdziliśmy też chrupki kukurydziane. I z polecenia pediatry ( na enzymy ) gotowe soki owocowe.

Przeczytałam parę wątków dot żywienia niemowląt ale mam kilka wątpliwości.

Jak schematy żywienie traktują miesiące ( skończone czy trwające ) na słoiczkach jest jasno zaznaczone np po 4 miesiącu a w schemacie 4-6 lub 6 miesiąc i nie wiem czy zaraz będziemy w rubryce 6 miesiąc czy już 7

Jak jest z tym testem glutenu czy już teraz wprowadzać kaszkę do zupek (0,5 łyżeczki ale co ile dni?
Jak długo można przechowywać zupki. Czy można spasteryzowawszy w słoiczku i trzymać w lodówce przez kilka dni:?
Czy już wprowadzać mięso i oliwę?

Zauważyłam również że jak zje przez 2 dni zupkę lub warzywa nie może zrobić kupki a widać ze chce i coś ją tam boli i płacze . Pomaga nam tylko suszona śliwka z Gerbera ale nie wiem czy mam podawać jej codziennie parę łyżeczek wtedy się marnuje słoiczek czy ma Pani jakieś inne pomysły.
(masaże soczki i tarte jabłuszko nie pomagają )

Testowaliśmy również kaszki ryżowe ( na moim mleku ) i mleczno- ryżowe ale jej nie podchodzą ( nie połyka ) a te na mleku modyfikowanym powodują dodatkowo od razu czerwone plamy na buzi czy to uczulenie na mleko?
Córka zaczęła na nowo budzić się w nocy ( wcześniej przesypiała 7-8h) i myślałam żeby jej oprócz piersi dać coś bardziej sycącego stąd kaszki bo przed wieczorem wysysa więcej mleka i na noc jej już 2 piersi widać ze nie starczają. ( Chyba że to zęby ) Ma Pani jakąś rade

na razie tyle pytań z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witaj
Zwyczajowo przyjmuje się ze dziecko po skończeniu 6 miesiąca traktuje się jako 7 miesieczne dziecko.
W związku z tym gotowane mięsko (pierś z indyka, królik) oraz 0,5 żółtka co 2 dzień możesz już podawać córeczce.

Kaszke mamne jako żródło glutenu podaję się w 5 miesiacu zycia. Kaszkę (0,5 łyżeczki) podaje się do zupy warzywnej lub do ściagnetego mleka z piesi. Kaszę podaję się początkowo co 3, a nastepnie co 2 dzień.

Ból brzuszka, może wynikać z alergii na jakiś produkt spożywczy. Na zaparcia dobrze działa napar z lnu - 1 łyżka stołowa ziaren na 1 szklankę wody i gotuje się przez 1 minutę. Ziarna się oddziela. Napar w ilości 50ml można podawać córeczce.
Śliwkę może Pani przygotować w domu. Suszoną śliwkę nalezy spażyć, a naspnie drobnuteńko pokroić i zalać około 5 łyżkami gorącej wody i podawać małej.

Zaczerwienienie na twarzy po podaniu mleka modyfikowanego może świadczyć o alergii na mleko krwowie. Proszę zaobserwoać małą i skonsultować się z lekarzem w celu wypisania bardziej shydrolizowanej mieszanki mlecznej.

Po otwarciu słoiczka z zupką, nalezy go zjesć w ciagu 12 godzin.
Zupki mozna przygotować w domu. Należy jedak je poddać pasteryzacji, dobrze umyte słiiczki, nalezy spażyć gorącą wodą, dodać zupkę, mocno zakręcić i gotować około 1 godziny. Takie słoiczki mozna przechowywać w lodówce 15 - 30 dni.

Przed snem można podawać małej mleko z kleikiem ryzowym jest bardziej sycący, albo na mleku kobiecym albo modyfikowanym - wizyta u pediatry. Kelik ryżowy mozna również podawać do zupki, aby ją uzupełnić w kaloriie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...