Skocz do zawartości
Forum

Ilość potrzebnych płynów dla niemowlaka


megi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie dotyczące pojenia niemowląt. Mój syn ma 7 miesięcy do 5,5 miesiąca karmiłam tylko i wyłącznie piersią, więc nie dawałam małemu nic innego do picia. Od momentu kiedy wprowadziłam obiadki, deserki, i kleiki, mam problem z podawaniem picia (wody). Nie wiem ile na dobę powinno dziecko dostawać wody.
Mój syn je:
-20,30 - mleko modyfikowane z łyżką kleiku, lub moje mleko z kleikiem,
1-2 w nocy - pierś
5-6 w nocy - pierś
9 - sinlac lub kleik na mleku modyfikowanym z niewielką ilością owoca
12 - mleko modyfikowane (średnio pije butelki)
15 - obiadek, dodaje kaszke i jajko
18 - kaszka ale rzadka i malo
20,30 -kolacja
Dodam że syn średnio pije ze smoka, najlepiej je z łyżeczki. Niestety podawanie picia w takiej formie zajmuje strasznie dużo czasu i połowa ląduje na śliniaku. Czasem weźmie butelkę i tylko gryzie smoczek. Próbowałam juz smoków od 2 do 4 , a także trójprzepływowy.

Odnośnik do komentarza

Witaj

Powszechna jest opinia, że niemowlęta karmione butelką powinny być dodatkowo przepajane. Wskazane jest proponowanie płynów ale jeśli maluch odmawia, nie przymuszać. Dobowe zapotrzebowanie na wodę u zdrowego niemowlęcia szacuje się na około 100-150 ml na każdy kg masy ciała. Jednak maluchy zachowują się różnie pod tym względem. Są niemowlęta, które piją dużo ale są też takie, które wcale nie piją dodatkowych napojów - woda zawarta w mleku i pokarmach zupełnie zaspokaja ich potrzeby. Zapotrzebowanie na płyny zależy też od temperatury otoczenia i wzrasta podczas upałów, w stanach z gorączką i biegunką.
Pragnienie malucha najlepiej zaspokoi czysta woda o odpowiednim składzie mineralnym (z atestem IMiDz). Ważne jest aby poić dziecko między posiłkami, tzn. nie podawać herbatki/wody tuż przed posiłkiem ani zaraz po nakarmieniu.

Najprawdopodobniej Twój synek nie potrzebuje dodatkowych płynów. Za niedługo, gdy przyjdzie lato, a tym samym upały, będziesz już mogła wypróbować kubek niekapek - może on zainteresuje Malucha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...