Skocz do zawartości
Forum

Syrop klonowy


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz 4,5 letni synek ma AZS, jak dotąd nie udało sie niestety ustalić przyczyny...Do tej pory testy były wciąż odkładane bo największe nasilenie AZS miał w okresie najodpowiedniejszym dla robienia testów, teraz, ponieważ nie mamy już wyboru mam mieć testy skórne zrobione latem. Z mojej własnej obserwacji wynika, że na pewno chodzi o jakieś sezonowe alergeny wziewne, ale silna reakcja jest również na słodycze, niekoniecznie te z czekoladą, ale raczej te o dużej ilość dodatków syntetycznych (wszelkiego typu "E" -barwniki, konserwanty, etc..).Z tego wzgledu ograniczamy słodycze do minimum, co oczywiście dla dziecka nie jest zbyt łatwe (choć na pewno zdrowe ). Poniewaz synek nasłuchał sie w bajce o tym jak pyszne są naleśniki z syropem klonowym, to zastanawiałam się czy mogłabym tym produktem wynagrodzić mu rozstanie ze słodyczami, ale nie mogę znaleźć w internecie żadnych informacji o tym produkcie. Może więc Pani mi pomoże, czy syrop klonowy jest produktem dozwolonym dla alergika, czy wręcz przeciwnie-może jest na liście produktów silnie alergizujących? No i czy ma jakiekolwiek wartości (witaminy, mineraly) czy to po prostu kolejny rodzaj "słodzika" bez żadnej wartości ? Będę wdzięczna za wszelkie informacje i tym produkcie.

Odnośnik do komentarza

Witam
Syrop klonowy z założenia jest produktem naturalnym otrzymywanym z odparowywania soku z pnia klonów. Składa się głównie z sacharozy (glukoza i fruktoza) i wody, a także kwasów organicznych np. kwas jabłkowy dajacy syropowi , lekko kwaśny posmak. Syrop klonowy ma stosunkowo niską zawartością składników mineralnych,jak potas i wapń. Jednakże jest bogatym źródłem cynku i managany nezbędych do własciwego wzrostu i rozwój młodego organizmu.

Syrop klonowy i jego syntetyczne odpowiedniki można stosować jako polewy do naleśników, gofrów i francuskie tosty w Ameryce Północnej. Mogą być również wykorzystywane do smaku różnych produktów spożywczych, w tym frytki, lody, płatki gorące i świeże owoce. Jest również stosowany jako słodzik.

Co 2 -3 dzień mozna rprzugotować posiłeg dal dzieci z syropem klonowym najlepiej 100.

Pozdrawiam,
Aneta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...