Skocz do zawartości
Forum

karmienie piersią a odchudzanie


motylek 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. chciałabym zrzucić kilka kg (dokładnie to ok 10-15) mam 29 lat. jakieś 5 lat temu przy wzroście 165 ważyłam 55-57 kg. i było mi z tym dobrze. po ślubie przytyłam do jakiś 64. taka waga utzymywała sie do czasu zajścia w ciążę. w ciąży doszło 24 kg. po porodzie zostało mi z tych 24 jakieś 5-6 i zaraz dzięki karmieniu piersią wróciłam do tych 65 sprzed ciąży. jednak z czasem (przyznaję ze późno jem bo i późno chodzę spać, zdarzaja sie słodycze, chipsy...) do dziś doszłam do wagi 74-75. to już za duzo dla mnie i chciałabym schudnąć do 60 - to wymarzona waga. poza tym chcę schudnąć do kolejnej ciąży którą z męzem planujemy. obecnie córka ma 1,5 roku i czas pomyśleć o rozdzeństwie ;)
i tu moje pytanie. karmię nadal piersią ok 2-3x w dzień i ze 2x w nocy. wiem że to już i czas na powolne odstawienie. jednak odchudzanie chcę zacząć już. zamieerzam ćwiczyć, ograniczyć albo wykluczyć słodycze. co pani proponuje do podjadania. czy grupa krwi ma znaczenie? moja to Arh+.
i najważniejsze pyt czy karmiąc mogę wspomagać odchudzanie np linea? to jej sklad
# - Zielona herbata - polifenole pobudzają proces rozpadu tłuszczu, ułatwiają jego spalanie i zapobiegają ponownemu tworzeniu się komórek tłuszczowych. Zielona herbata reguluje również procesy trawienne i zwiększa wydatkowanie energii.
- Fasolamina - hamuje trwanienie skrobi znajdującej się w produktach spożywczych (ziemniaki, pieczywo, makaron , pierogi).
- Ocet jabłkowy - reguluje trawienie, pobudza procesy metaboliczne oraz zmniejsza wchłanianie cukrów i tłuszczy.
- Chrom - zapobiega wahaniom poziomu glukozy we krwi. Dzięki temu przeciwdziała napadom głodu, m.in. na słodycze.
- L-karnityna - jest niezbędna do wytwarzania energii poprzez zwiększenie spalani kwasów tłuszczowych. Zapobiega gromadzeniu zbędnych zapasów tłuszczu, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i zapobiega efektowi jo-jo.

czy jakiś składnik jest szczególnie groźny dla dziecka?

wlaśnie widzę że podobny temat był... jak też odstawiłąm nabiał już ponad rok temu (skaza córki) mleko, jogurty, jajka, sery. dopiero niedawno wróciłąm do jaj, a nabiał dalej odstawiony ponieważ u córki utrzymuje się skaza...

http://www.suwaczek.pl/cache/0b6805fb50.png

http://tmp1.glitery.pl/text/296/40/1-Amelia-1309.gif

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,
rzeczywiście jakiś czas temu pisaliśmy w temacie, o który Pani pyta :)
Toteż zapraszam do zapoznania się z wątkiem stosowania diety odchudzającej podczas karmienia.
Odnosząc się jednak do stosowania preparatów wspomagających odchudzanie, ze względu na zdrowie swoje i maluszka, zachęcałabym Panią do próby zmiany stylu życia w ramach własnych możliwości.
Właściwie skomponowana dieta i systematyczna aktywność fizyczna powinny przynieść oczekiwane rezultaty. Preparaty takie nie są najczęściej poddawane badaniom klinicznym, w związku z czym nie efekt ich działania nie jest do końca sprawdzony.
Dieta redukująca nadmierną masę ciała również powinna być zastosowana po ukończeniu karmienia piersią, w przeciwnym razie grozi powstaniem niedoborów pokarmowych w Pani organizmie.

Zachęcałabym do modyfikacji jadłospisu, regularności posiłków, eliminacji słodkich i słonych przekąsek na rzecz dużej ilości wody i soków warzywnych, warzyw i owoców.
Jeśli nie ma Pani czasu na inną aktywność fizyczną proszę spróbować codziennych szybkich spacerów.

Trzymam kciuki :)
B.J.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...