Skocz do zawartości
Forum

Kobiecy intelekt jest sexi, czyli…


Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej kobiecy projekt szkoleniowy tego lata rusza 1 sierpnia w Warszawie, ale zaproszone mogą czuć się kobiety z całej Polski: od Białegostoku po Kotlinę Kłodzką!

Z badań warszawskiej firmy szkoleniowej Training Factory wynika, że Polki chcą pracować, nawet jeśli od dłuższego czasu poświęcają swój czas dzieciom, a co najważniejsze, chcą znać swój potencjał. Chcą pozbyć się wewnętrznej krytyki i uczyć się perswazji głosem, tańca brzucha i fotografii. Czego jeszcze Polka nauczy się podczas tych wakacji?


Kobiety, które m.in. z przyczyn finansowych nie zaplanowały wyjazdu na wymarzone wakacje, już od 1 sierpnia mogą nauczyć się dosłownie wszystkiego, czego chcą
. Training Factory, firma szkoleniowa z Warszawy przeprowadziła badania ankietowe, w których wzięło udział 150 Polek. Kobiety odpowiadały na pytania: czego chciałyby się nauczyć, traktując to jednocześnie jako formę wakacji. Wyniki ankiet posłużyły do opracowania projektu szkoleniowego pod hasłem „Letnie inspiracje”, którego premiera 1 sierpnia w centrum Warszawy. Bajkopisarstwo i warsztaty teatrzyku paluszkowego dla czułych mam, ale i kreowanie wizerunku dla „biznesłumenek” oraz autoprezentacja – to tylko część atrakcji dla płci pięknej tego lata.


Wyniki badań

W ankiecie, trenerzy firmy szkoleniowej Training Factory, zapytali kobiety jaka tematyka szkoleń interesuje je najbardziej w sferze artystycznej, intelektualnej, rękodzielniczej, fizycznej i zdrowotnej. Polki zdecydowanie postawiły na zajęcia z dietetykiem, wizażystą, ale uznały także, że zajęcia fotograficzne byłyby dla nich nie lada gratką. – Zainteresowanie stylistą jest ogromne, kobiety chcą dobrze wyglądać i musi to iść w parze z ich kondycją intelektualną – komentują specjaliści. Wśród propozycji rozwijających osobisty potencjał i umiejętności psychologiczne, Polki postawiły na zagadnienia związane z analizą własnego potencjału, budowaniem własnego wizerunku i odkrywanie ścieżki rozwoju osobistego, w oparciu o wartości i priorytety.

Spora liczba zdeklarowała, że chciałaby się nauczyć radzić ze stresem w codziennym życiu. - Wyniki badań były dla nas doskonałym narzędziem, które zainspirowało nas do zorganizowania kobietom twórczego urlopu pod okiem ekspertów i trenerów – informuje Sandra Waszniewska, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu, psycholog społeczny i kliniczny (prowadziła badania nad bezsennością i anoreksją, tematy szkoleniowe: zarządzanie sobą w stresie, zarządzanie sobą w czasie, komunikacja interpersonalna, trenowała m.in. pracowników firm: Nivea, TU Allianz, G+J, a także Ministerstwo Infrastruktury).

Z „Letnich inspiracji”
może skorzystać zarówno kobieta przedsiębiorcza, szukająca twórczej możliwości spędzenia wakacji, ale i kreatywna mama, pochłonięta na co dzień rozwojem swoich szkrabo-skarbów. - To podróż w głąb siebie, zarówno w głąb ciała, jak i umysłu. Wybrane tematy warsztatów pokazują jednoznacznie, że kobiety nie tylko chcą dobrze wyglądać, ale i dobrze się czuć, a to dobre samopoczucie jest konsekwencją posiadanej wiedzy i świadomości samodoskonalenia się – komentuje Waszniewska.

Jak powstała akcja?

Początki pomysłu związane były z działaniami charytatywnymi
i prospołecznymi, które przekształciły się w ideę wspierania kobiet we własnym biznesie, rozwijaniu kariery, macierzyństwie, ważnych dla siebie relacjach, a także w duchowości i kontakcie z samą sobą. Trenerzy zaoferowali szereg bezpłatnych spotkań networkingowych, wykładów oraz mastermindów.
W wyniku dużego zainteresowania uczestniczek szkoleniami rozwojowymi powstała akcja „Letnie inspiracje – Twój urlop od codzienności”.


Wymarzony urlop oczami trenerki
- Kiedy myślę o tym, co oznacza mój wymarzony urlop, to przychodzi mi do głowy jedno: oderwanie od mojej codzienności w stronę… samej siebie. Paradoksalnie mogę wyjechać na drugi koniec świata, uciec na ciepłe wyspy lub puszcze kanadyjskie – i od tej codzienności nie odpocząć. I mogę wyjść po pracy na ulicę, spojrzeć wokół siebie, spotkać człowieka – i spotkać w ten sposób siebie. Dlatego uważam, że nic straconego w tym, że zamiast letnich wakacji wiele z nas, kobiet aktywnych zawodowo, pozostanie w pracy. Bo to nie oznacza, że musimy być nieaktywne urlopowo – tak komentuje projekt Sandra Waszniewska.

„Letnie inspiracje” to letnia część projektu Kobieta tu i teraz. Ma na celu odnalezienie, zwołanie i spotkanie kobiet, które mają coś ciekawego do powiedzenia, przedstawienia i przekazania innym - od warsztatów rozwoju osobistego po wspólne wytwarzanie rękodzieła i poznawanie tajemnic sztuk pięknych. W programie Letnich inspiracji obok warsztatów rozwoju osobistego znajdą się takie propozycje, jak: warsztaty fotograficzne, lepienia w glinie, spotkanie z dietetykiem, stylistką.

Ale przede wszystkim będzie to spotkanie kobiet, które w ten sposób spędzają swój urlop niedaleko od pracy, lecz blisko samych siebie.


Projekt w liczbach/ Co? Gdzie? Kiedy?
Trenerzy chcą przeszkolić około 200 kobiet podczas 8 cyklów warsztatowych, jednak zapewniają, że jeśli projekt będzie cieszył się dużą popularnością, ilość szkoleń będzie zdecydowanie większa. Zapisy przyjmowane są pod adresem: sandrawaszniewska@trainingfactory.eu. Szkolenia odbywać się będą w Centrum Edukacji i Terapii (Polna 3a) w Warszawie. Start – 1 sierpnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...