Skocz do zawartości
Forum

Uprowadzenia dzieci – coraz poważniejszy problem w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu jest coraz więcej słyszy się o sytuacjach uprowadzenia dzieci. Przecież kiedyś tak nie było. Dzieci same chodziły na wsiach kilka kilometrów do szkoły i nic im się nie działo. A teraz, dziecko bawi się samo na podwórku i trzeba co chwilę za nim wyglądać by sprawdzić co się z nim dzieje. Jak myślicie, co jest tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Gość mamama100

Mnie się wydaje, że uprowadzeń dzieci jest cięgle mniej więcej tak samo. Tylko kwestia tego, że kiedyś tak nie było to nagłaśniane. Teraz jak jakieś dziecko zaginie media od razu wkraczają do akcji, aby pomóc je odnaleźć. Kiedyś przecież tak nie było.

Odnośnik do komentarza

Tak jednak jakby patrzeć na statystyki z ostatnich 10 lat, kiedy to już media w Polsce były dość rozwinięte to i tak widać dwukrotny wzrost tych porwań. W 2004 roku uprowadzeń było ok 4 tysięcy, a w 2014 już ponad 8 tysięcy. Moim zdaniem przyczyną takiego wzrostu jest większe skupienie rodziców na pracy a mniejsze na dziecku. Większość z nas żyje w miastach, a tam nawet zwyczaje jest prościej się zgubić dziecku.

Odnośnik do komentarza
Gość gość1

Ja się w większości z tobą marietta80 zgadzam, rodzice mają miej czasu dla dzieci przez pracę, dlatego ich mniej pilnują.Przy okazji na tej stronie sprawdziłam sobie różne gadżety pomagające rodzicom lepiej upilnować dziecko. Jednak nie jestem pewna, czy kupienie takiego nadajnika nie wprowadziłoby mnie w paranoję jakbym miała co chwilę sprawdzać gdzie jest moja córka.

Odnośnik do komentarza
Gość mamama100

Wiesz mnie się wydaje, że nie ma co popadać w paranoje, wręcz przeciwnie. Taki sprzęt ma cie utwierdzać w przekonaniu, że z twoim dzieckiem jest wszystko w porządku. Moim zdaniem to raczej zapewnia pokój ducha ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...