Skocz do zawartości
Forum

Czym ugasić pragnienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie czekaj, aż pochłonięty zabawą szkrab upomni się o coś do picia. Zawsze miej pod ręką zdrowy i orzeźwiający napój.

Dopóki mama karmi dziecko piersią, nie ma potrzeby go dopajać. Jednak maluszki, które ukończyły 6. miesiąc życia, powinny już poznawać nowe smaki. Potrzebują też nowych składników odżywczych.

Orzeźwiająca woda

Jest oczywiście najlepsza dla dziecka od pierwszych dni życia. Ale nie każda. Wątroba malutkiego dziecka nie radzi sobie jeszcze z neutralizowaniem związków mineralnych, z bakteriami czy substancjami chemicznymi. Dlatego do przygotowywania posiłków używaj wody krystalicznie czystej, przebadanej pod kątem przydatności dla niemowląt. Pediatrzy zalecają nawet, by w pierwszym roku życia dziecka przygotowywać posiłki na bazie wody mineralnej. Jeśli pociecha nie lubi pić czystej wody, możesz (gdy ma już 4 miesiące) przed podaniem dodać do wody listki świeżej mięty (przelewając ją do butelki, odcedź je) bądź plasterek cytryny (ale po pierwszych urodzinach). Cytryna uzupełni niedobory wit. C, a mięta usprawni trawienie. Dla niemowląt odpowiednia jest tylko woda niskozmineralizowana (z zawartością składników mineralnych poniżej 500 mg/l). Powinna mieć jak najmniej azotanów (poniżej 10 mg/l), posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny oraz termin ważności.

Więcej na stronach:
Czym ugasić pragnienie? - Małe dziecko (1-5) - Mam dziecko - Onet.pl Dziecko

Odnośnik do komentarza

a czy dopajacie czasem swoje malenstwa pomimo karmienia piersia? ja w upaly kiedy idziemy po poludniu na spacer to zawsze mam ze soba butelke gotowej herbatki rumiankowej.

Zagłosuj na mojego szkrabka:


Proszę o skomentowanie mojego ostatniego postu tutaj:

http://parenting.pl/polecam-odradzam/15856-zabawki-fisher-price-dostosowanie-do-wieku-dziecka-3.html
Chodzi o to podsumowanie muzycznego wirażu, fotorelacje:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...