Skocz do zawartości
Forum

Na chorobę najlepszy lekarz - nie Internet!


Rekomendowane odpowiedzi

Problemów zdrowotnych swoich dzieci lepiej nie rozwiązywać w oparciu o pierwszą lepszą stronę internetową - infomuje pismo "Archives of Disease in Childhood."

Około 70 procent brytyjskich gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu i rodzice coraz częściej szukają w sieci dodatkowych opinii - a nawet poprzestają wyłącznie na tym, co wyczytają na ekranie monitora. Zdaniem wielu lekarzy zdobyte w ten sposób wiadomości mogą być mało wiarygodne, mylące, a nawet niebezpieczne. Wcześniejsze badania wykazały, że tylko 3 z 22 stron internetowych dostarczały naprawdę właściwych informacji na temat gorączki u dziecka.

Więcej na stronach:
Na chorobę najlepszy lekarz - nie Internet! - Kobieta - WP.PL

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie ale na moim przykładzie powiem że gdyby nie internet to mój 2 letni sym oparzony wrzątkiem (2 i 3 stopień) byłby oszpecony na całe życie.
Nasza pani doktor po 3 miesięcznym leczeniu pozostawiła nas z bliznowcami na całej rączce i stwierdziła że można smarować maścią rozjaśniającą bo nic więcej się nie da zrobić. I żyłam w tym przekonaniu kolejne 3 miesiące - stracone zresztą, bo zaczęłam szukać w internecie i znalazłam lekarza w Łodzi który zajmuje sie bliznami pooparzeniowymi. dodam że pan doktor poinformował nas ze teraz zrobic da się duzo mniej niż wtedy zaraz po skończeniu leczenia szpitalnego. zaczęliśmy długotrwałe kulkuletnie leczenie u doktora a ja dziękuję za to że jest internet bo gdyby nie to nie wiemm jak by było dalej. Co do porad lekarzy to cóż- każda rozsądna mama mimo wszystko skonsultuje się raczej ze swoim pediatrą na miejscu.

Życie jest piękne:-)

Odnośnik do komentarza

Ja szukam w internecie, czytam dużo, ale w zasadzie po to, żeby potem móc pytać, pytać, pytać swojego pediatrę...I nie dać się zbyć byle jaką odpowiedzią !!!!

Faktycznie sugerowanie się internetem może skończyć się ciekawie - mój mąż od bólu oka doszedł u siebie do stwardnienia rozsianego:))))

Odnośnik do komentarza

dołączę się do tego wątku. Pewnie lekarz internetowy nie zbada dziecka nie zobaczy musi to zrobić ktoś na miejscu bez dwóch zdań,ale uważam że wiele można się dowiedzieć,ja np. dzięki internetowi poradami wiele zyskałam,jadąc z dzieckiem do lekarza wiem o co go pytać,zmieniłam nawet lekarza prowadzącego bo 2 lata leczył moje dziecko nie tak jak trzeba,dopiero rozmawiając,czytając przez internet dowiedziałam się czemu nie ma poprawy,więc dzięki internetowi poradom lekarzy zyskałam dużo

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44965.png

Zagłosuj na moje zdjęcieProsimy o głosiki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...