Skocz do zawartości
Forum

Góry a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Kathrinaaa
Witam!
Na dzień przed tym jak dowiedziałam się o ciąży byłam w górach. Wjeżdżaliśmy na szczyt kolejką, w dół schodziliśmy. Wysokość szczytu nie przekroczyła 1200m, ale podczas wjezdzenia kolejka uszy mi troche przytkalo.
Czy taki wyjazd mógł być niebezpieczny?

Ja leciałam do Polski w 8 tygodniu, Dr mówiła że nie ma żadnych przeciwskazań. Mojego P siostra lata raz w miesiącu Polska-UK, UK-Polska i też nie ma przeciwskazań. Pozatym to chyba nie biegałaś sprintem po tych górach więc nic ci nie będzie. Moja sąsiadka weszła na szczyt Karkonoszy Śnieżka 1602 n.p.m. w dniu terminu porodu a w nocy urodziła :36_2_21: Gdybyś piła, paliła i balangowała to mogła byś się obawiać ale to i też nie zawsze. Po stracie pierwszej ciąży Dr powiedziała, że jeśli ciąża jest mocna to się utrzyma a jeśli ma wady i jest słaba to nic ci nie pomoże. Mi te słowa nie pomogły, raczej wkur... Ale Ty nie masz się co martwić będzie dobrze:guma_balonowa:
życze spokojnych 9 miesięcy i gratuluje :36_15_44:

Odnośnik do komentarza

IzAbela326
hehe moim zdaniem nie, stewardesy w ciąży latają samolotami i wszystko jest wporządku, poczytaj sobie w internecie co wolno a czego nie wolno w ciąży , rozwieje to wiele Twoich wątpliwości
pozdrawiam i spokojnej ciąży

A z tego co pamietam, to wlasnie nie moga latac w ciazy. Nie mowie, ze nie lataja dziewczyny, ale stewardessa chyba musi zejsc do obslugi naziemnej w ciazy

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

asia78
IzAbela326
hehe moim zdaniem nie, stewardesy w ciąży latają samolotami i wszystko jest wporządku, poczytaj sobie w internecie co wolno a czego nie wolno w ciąży , rozwieje to wiele Twoich wątpliwości
pozdrawiam i spokojnej ciąży

A z tego co pamietam, to wlasnie nie moga latac w ciazy. Nie mowie, ze nie lataja dziewczyny, ale stewardessa chyba musi zejsc do obslugi naziemnej w ciazy

na pewno całą ciążę nie latają:) nie wiem dokładnie, ale jakiś czas na pewno, chodzi mi o Norwegię bo mówiła mi pani doktor

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

pl_aisha
Kathrinaaa na pewno nic się nie stanie jednak lecąc samolotem jest większa zmiana ciśnienia, ja leciałam maluszek zdrowy ;)

z innej beczki:) widzę, że niunia grzeczna jak siedzisz często na necie, myślałam, że jak się urodzi dziecko to się nie ma na nic czasu :) a jednak nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza

z moich obliczeń wynika że ok 10- 15 dnia ciąży, kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam spędziliśmy weekend w górach i przez cały dzień uczyłam się jeździć na nartach, od podstaw. wieczorem byłam tak zmęczona i obolała że zasnęłam o 20, a następnego dnia miałam potworne zakwasy których pozbyłam się na stoku... święta wielkanocy spędzaliśmy w górach, ale wtedy już mniej chodziłam, więcej odpoczywałam, a cała wiosnę jak długo figura mi pozwalała jeździłam na rowerze i jak dotąd mojemu maleństwu nic nie zaszkodziło więc myślę że możesz być zupełnie spokojna, życzę zdrówka:)))

Antek
http://s5.suwaczek.com/200910061759.png
Zosia
http://s1.suwaczek.com/20120108684853.png
MY:)
http://s6.suwaczek.com/20090822650117.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...