Skocz do zawartości
Forum

półpasiec we wczenej ciaży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Wczorajszy poranny test wyszedł pozytywnie. Powinnam skakać z radości i w zasadzie tak by było, gdyby nie to że niedawno przeszłam półpaśca - jeszcze mam ślady na brzuchu. Przebieg był w zasadzie łagodny, nic nie bolało za to swędziało i nadal swędzi choć już dużo mniej. Niestety brałam też leki przeciwwirusowe po których strasznie źle się czułam więc przerwałam po 3 dniach (miałam brać 5 dni). Z moich obliczeń wynika ze półpasiec wystąpił w 4 tygodniu ciąży licząc od daty ostatniej miesiączki. Także teraz zaczynam 5 tydzień z resztkami półpaśca, a do lekarza idę dopiero w poniedziałek. Chyba odejdę od zmysłów. Jestem przygotowana na najgorsze (usunięcie ciąży) ale wolałabym już to wiedzieć.

Czy któraś z Was przechodziła półpasiec w tak wczesnej ciaży?

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Niezapominajkaa
Witam serdecznie.
Wczorajszy poranny test wyszedł pozytywnie. Powinnam skakać z radości i w zasadzie tak by było, gdyby nie to że niedawno przeszłam półpaśca - jeszcze mam ślady na brzuchu. Przebieg był w zasadzie łagodny, nic nie bolało za to swędziało i nadal swędzi choć już dużo mniej. Niestety brałam też leki przeciwwirusowe po których strasznie źle się czułam więc przerwałam po 3 dniach (miałam brać 5 dni). Z moich obliczeń wynika ze półpasiec wystąpił w 4 tygodniu ciąży licząc od daty ostatniej miesiączki. Także teraz zaczynam 5 tydzień z resztkami półpaśca, a do lekarza idę dopiero w poniedziałek. Chyba odejdę od zmysłów. Jestem przygotowana na najgorsze (usunięcie ciąży) ale wolałabym już to wiedzieć.

Czy któraś z Was przechodziła półpasiec w tak wczesnej ciaży?

Powodzenia u lekarza Niezapominajko

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Ja nic nie wiem na ten temat :( Przykro jest jak ktoś ma takie zmartwienia na samym początku, wiem po swojej pierwszej ciąży gdy ją straciłam w 4 tygodniu. Zryczałam się przez pare ładnych tygodni :(
Ale Ty musisz mieć wiare tak jak ja ją mam, że będzie dobrze z dzidzią i Tobą oczyewiście. A nie można przyśpieszyć wizyty, np prywatnie??
Trzymam kciuki, że będzie wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ojej, odpowiedź na tym wątku...ale mnie zaskoczyłaś. Franio jest cały i zdrowy, ma już prawie 2,5 roku i jest przekochhnym małym mężczyzną.
Półpasiec w tak wczesnej ciaży, jak to było u mnie, nie jest groźny, ale dowiedziałam sie o tym dopiero po kilku dniach na wizycie. Co do moich rozterek w tamtym czasie, o ewentualnym usunięciu ciąży, jesli półpasiec byłby chorobą w poważnym stopniu zagrażającą płodowi, powodującą głębokie wady tak jak np różyczka podjęłabym taką decyzję napewno, bo pracuje na co dzień z dziećmi mocno poszkodowanymi przez los, i wiem ze to byłoby ponad moje siły. Nie widzę też powodu żeby dawać świadomie życie komuś kto wiem z góry będzie skazany na cierpienie i naprawdę ciężki los. Ale to jest moje zdanie, a dziękuję losowi że nie musiałam podejmować tak strasznych i ciężkich decyzji.

A przy okazji, Franio w wieku 9 miesięcy miał wiatrówkę (ospę wietrzną) i przeszedł ją z minimalną liczbą krost, bowiem miał przez półpaśca mojego bardzo dużo przeciwciał (wirus jak wiadomo jest ten sam przy obu tych chorobach). Jego brat starszy natomiast był wysypany masakrycznie.

Pozdrawiam i dzięki za posta:)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...