Skocz do zawartości
Forum

Piękna i zdrowa w ciąży


Gość agnieszkab31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszkab31

Hej dziewczyny,
pytanie do Was mam i mam nadzieję,że mi pomożecie.
Obecnie jestem w 5tc,po poronieniu w lutym,mam 6lat młodszego męża,którego dzidzia w moim brzuszku będzie pierworodnym/ą,więc każda sytuacja związana z ciążą to jego dziewiczy rejs.Staram się dbać o siebie i wyglądać cały czas seksi.
Mąż kupił mi w prezencie zestaw Vichy Lipidiose Nutritive krem nawilżający i krem podwójnie złuszczający.Krem mogę stosować,bo jest nawilżający a nie na cellulit,to wiem na 100%.Ale nie wiem co z tym kremem złuszczajacym.Czy któraś z Was go stosowała w ciąży?może radziła się gina na temat preparatów złuszczających?Wiem,że kremy do twarzy z retinolem i czymś-tam-nie-wiem-czym nie są wskazane,więc wszystkie od razu wyrzuciłam.
Strasznie lubię jeść łososia ,żurawine i ser pleśniowy.Mogę je jeść?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

[COLOR"RoyalBlue"]Witaj:) co do sera plesniowego to zdecydowanie odradzam !!nie wolno go spozywac w ciazy jesli chodzi o ryby to tez ostroznie gdyz zawieraja duza ilosc rteci a co do zurawiny nie mam pojecia:) mysle ze jest to na tyle wazny okres tzn pierwsze trzy miesiace ciazy zwlaszcza ze zwracalabym bardzo uwage na to co sie spozywa w tych tyg:) gdyz to teraz najwazniejsze organy sie rozwijaja i zachodza roznorodne procesy.wiem napewno ze tez pasztetow nie nalezy spozywac oraz niemytych owocow oraz surowego miesa takiego jak np tatar oraz nie dopieczonego :)

Odnośnik do komentarza

a to porady mojego lekarza: skopiowalam z jego strony internetowej
"W ciąży
Nie wolno jeść

orzeszków arachidowych, ostryg, makreli, rekina, marlina, ryby piły-duża zawartość ołowiu, (ograniczyć białego tuńczyka nie więcej niż 1x/tydzień), polskiego wiejskiego sera twarogowego z niepasteryzowanego mleka-ryzyko Leptospirozy (feta, brie, mozzarella, camembert, serów typu blue) serów pleśniowych białych i żółtych, serów owczych, jajek na miękko (można na twardo), majonezu ze świeżych jajek. Nie jeść podrobów, wątróbki, mięsa konserwowanego azotanem sodu : peklowane szynki i bekon. Nie jeść grzybów.

Unikać nadmiaru witaminy A.

Można jeść: krewetki, łososia, mintaja i suma (zawierają mniej ołowiu niż poprzednie).

Toxoplazmoza: unikać potraw z niedogotowanego mięsa, ryb, drobiu, potraw z grila oraz owoców morza. Warzywa i owoce muszą być dokładnie umyte i obrane. Kuwety kota czyścić w rękawiczkach, prace w ogrodzie należy wykonywać w rękawiczkach.

Należy pić 2 litry wody niegazowanej na dobę. Dobrze jest pić sok żurawinowy (cranberry juice) i rumianek, działają odkażająco na drogi moczowe.

Unikać chorych dzieci.

rzucić palenie papierosów i picie alkoholu, bierne palenie też szkodzi.

Unikać sauny i gorących kąpieli. Kąpać się pod prysznicem a nie w wannie. środki ostrożności w ciąży.

Do 12 tygodnia ciąży należy stosować kwas foliowy Np. Clonfolic 1X1 (powinno się go brać już 2 mies. przed ciążą) a od 12 tygodnia witaminy np. Pregnacare lub Pregnaplan 1x1, Omega 3, Materna lub Feminatal N, a od 20 tyg. dodać żelazo np. Galfer 1x1 lub Tardyferon 1x1 są bez recepty.

Owoce cytrusowe i pomidory mogą nasilać zgagę, należy jeść produkty mleczne jogurty, serki, mleko (pasteryzowane).

Na wymioty można stosować herbatę imbirową (ginger tea), imbir kandyzowany, tabletki imbirowe.

Na infekcje grzybicze mozna stosować leki p/grzybicze np. Nystatyna tabletki dopochwowe (w irlandii wycofana) lub Clotrimazol globulki dopochwowe ( w irlandii dostepny bez recepty odpowiednik to Canesten pessary po 100mg 1x na noc przez 6 dni) oraz clotrimazol krem ( Canesten cream lub thrush cream dostepne bez recepty w irlandii), płukanki dopochwowe np. tantum rosa są dostępne w polsce bez recepty.

Bezpieczne w ciąży są Paracetamol w każdej postaci np: Panadol, Solpadeine, Lemsip, Paralink 3x1 gram na gorączkę. Na zgagę jest Renie lub Gaviscon. Są dostępne bez recepty w każdej aptece informacja o lekach .

Można pić kawę ( nie więcej niż 4 filiżanki/ dobę) i zieloną herbatę.

Karmienie: Od 38 tygodnia ciąży należy hartować brodawki aby nie było problemów z karmieniem dziecka. Laktację pobudza częste karmienie, bawarka, herbaty ziołowe np. bocianek. Wypływ mleka pobudza też okładanie piersi ciepłymi kompresami. Czasami konieczne jest kupno laktatora elektrycznego (ręczne są bezużyteczne) najlepsze sa firmy Medela (np Symphony, Swing) medela, Avent oraz Ameda np. dual electric breast pump (są dobre za 90 euro). Można je tanio kupić na ebay.

W Dublinie są 3 szpitale położnicze: Coombe Hospital na Dolphins Barn Dublin 8, National Maternity Hospital na 20 Holles Street obok Merion Sq. D2 i Rotunda Hospital na Parnell Sq. D1.

Należy wcześniej zapisać się do szpitala, bo pierwsza wizyta jest około 16-24 tygodnia ciąży. Należy poprosic swojego lekarza o książeczkę ciąży i skierowanie do szpitala.

Szpital Rotunda akceptuje wszystkie ciężarne( I wizyta ok. 22/24 tyg. ciąży), Coombe i NMH tylko z rejonu.

Do Rotundy wystarczy ustna rejestracja, pozostałe szpitale wymagają skierowania pisemnego - zabierz je od swojego lekarza. Możesz też potrzebować listu dla pracodawcy stwierdzającego ciąże.

Latanie samolotem: można latać samolotem do 32 tyg. ciąży w przypadku aerlingusa ale trzeba wypełnić zaświadczenie dla linii lotniczych, które musi podpisać twój lekarz. Do 36 tyg. można latać Ryanair wystarczy pisemne zaświadczenie od lekarza."

http://img34.glitterfy.com/10116/glitterfy-flpbk0170243696734.gif

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

sandra1237


Karmienie: Od 38 tygodnia ciąży należy hartować brodawki aby nie było problemów z karmieniem dziecka. Laktację pobudza częste karmienie, bawarka, herbaty ziołowe np. bocianek.




Picie bawarki pobudza produkcję mleka w piersiach.
MIT - Nie ma badań potwierdzających takie działanie bawarki
wiecej:
Bona Mater - Poradnia laktacyjna,wypożyczalnia wag noworodkowych i laktatorów

Odnośnik do komentarza

ale chyba zle zrozumialas...lososia nie wolno jesc w ciazy..............

Należy jednak uważać na surowe, marynowane w solance lub wędzone na zimno produkty rybne. Sushi, saskimi, solone śledzie, filety z pstrąga i wędzony łosoś mogą być źródłem zarażenia listerią czy toksoplazmozą, nicieniami czy innymi pasożytami. Jadaj więc raczej pasteryzowane produkty rybne.

http://lb1f.lilypie.com/jTsX.png

http://s6.suwaczek.com/200504064865.png
OLA..:)))

http://suwaczki.maluchy.pl/li-40144.png

http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxard19951025_-8_JANUSZ.png

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

zamiast łososia kupiłam kapuste i nagotowałam bigosu.nigdy go nie lubiłam a teraz za nim przepadam.

dziewczyny a Wy używacie peelingow pod prysznic,bo to mi spać nie daje-czy mogę ich używać.

chce któraś bigosiku?

Odnośnik do komentarza

hej,
widze , ze wersji na temat jedzenia jest wiele...ja oczywiscie tez zapytalam mojej gin na temat zywienia i z tego co ona mi powiedziala,a takze polozna i ksiazki, ktore dostalam od znajomych to nie wolno jesc:

surowego miesa- czyli jesc tylko usmazone i ugotowane
ryby tylko smazone i gotowane (wiec odpadaja lososie wedzone, makrele i ryby z puszki)
surowe mleko prosto od krowy i wyroby z takiego mleka. to co jest dostepne w sklepie jest przegotowane albo przerobione i nadaje sie do spozycia. czyli odpada tylko mleko od rolnika

jak sandra juz napisala- wszytsko dokladnie myc
kawa szkodliwa od 20 filizanek, ale lepiej pic okolo 2 filizanek....rano jest nawet wskazana, zeby podwyszyc cisnienie

duzo pic

w sprawach sportu- wszytsko mozna robic, ale w granicach rozsadku- nas interesowala jazda na motorze szczegolnie- ginka powiedziala, ze sama jada niczemu nie grozi, jedynie upadek jest grozny- tak samo jak wypadek samochodowy, na rowerze czy konny...wiec trzeba byc ostroznym...

jajka na poltwardo tez sa ok

basen bardzo wskazany, nawet jak wda sie infekcja, to bedzie to problem "zewnetrzny" i nie bedzie powiklan dla dziecka

sauna tez jest ok, jesli przed ciaza sie uane dobrze znosilo.

ot tyle....

a w skrocie, nie jesc niczego na surowo :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

margolcia nie wiem skad ta wiadomosc Twoja sie wziela , ze nie wolno spozywac lososia w ciazy, lepiej jak sie nie wie nie wprowadzac nikogo w blad

oto dowod:
"Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA zaleca przyszłym matkom unikania jedzenia ryb, w których często występuje wysokie stężenie rtęci - takich jak rekin, miecznik, makrela królewska i płytecznik (Lopholatilus chamaeleonticeps). Zaleca inne, bezpieczniejsze ryby i owoce morza, takie jak krewetki, tuńczyk, tilapia, łosoś lub sum."

Odnośnik do komentarza

IzAbela326
margolcia nie wiem skad ta wiadomosc Twoja sie wziela , ze nie wolno spozywac lososia w ciazy, lepiej jak sie nie wie nie wprowadzac nikogo w blad

oto dowod:
"Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA zaleca przyszłym matkom unikania jedzenia ryb, w których często występuje wysokie stężenie rtęci - takich jak rekin, miecznik, makrela królewska i płytecznik (Lopholatilus chamaeleonticeps). Zaleca inne, bezpieczniejsze ryby i owoce morza, takie jak krewetki, tuńczyk, tilapia, łosoś lub sum."

z interenetu tak jak i twoja...ale jak to juz tu napisano,ile ludzi tyle zdan...a ze nie mieszkamy w Ameryce,stosujemy sie do europejskich kanonow gdzie od dawien dawna wlasnie takie opinie sa najczesciej uznawane...ale jesli masz ochote,mozesz jesc kilogramami,mnie to nie przeszkadza....mieszkamy w wolnym swiecie.....kazda jest odpowiedzialna sama za swoja diete ,wiec luzik...Chinczycy jedza psy,dzdzownice,meksykanie inne robaki..:)) :36_1_11:

poza tym-nie tylko ja tu odradzam jedzenie lososi,wiecz czytaj wszystkich ze zrozumieniem,a potem pouczaj wybiorczo.

http://lb1f.lilypie.com/jTsX.png

http://s6.suwaczek.com/200504064865.png
OLA..:)))

http://suwaczki.maluchy.pl/li-40144.png

http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxard19951025_-8_JANUSZ.png

Odnośnik do komentarza

sandra1237
a to porady mojego lekarza: Skopiowalam z jego strony internetowej
"w ciąży
nie wolno jeść

orzeszków arachidowych, ostryg, makreli, rekina, marlina, ryby piły-duża zawartość ołowiu, (ograniczyć białego tuńczyka nie więcej niż 1x/tydzień), polskiego wiejskiego sera twarogowego z niepasteryzowanego mleka-ryzyko leptospirozy (feta, brie, mozzarella, camembert, serów typu blue) serów pleśniowych białych i żółtych, serów owczych, jajek na miękko (można na twardo), majonezu ze świeżych jajek. Nie jeść podrobów, wątróbki, mięsa konserwowanego azotanem sodu : Peklowane szynki i bekon. Nie jeść grzybów.

Unikać nadmiaru witaminy a.

Można jeść: Krewetki, łososia, mintaja i suma (zawierają mniej ołowiu niż poprzednie).

Toxoplazmoza: Unikać potraw z niedogotowanego mięsa, ryb, drobiu, potraw z grila oraz owoców morza. Warzywa i owoce muszą być dokładnie umyte i obrane. Kuwety kota czyścić w rękawiczkach, prace w ogrodzie należy wykonywać w rękawiczkach.

Należy pić 2 litry wody niegazowanej na dobę. Dobrze jest pić sok żurawinowy (cranberry juice) i rumianek, działają odkażająco na drogi moczowe.

Unikać chorych dzieci.

Rzucić palenie papierosów i picie alkoholu, bierne palenie też szkodzi.

Unikać sauny i gorących kąpieli. Kąpać się pod prysznicem a nie w wannie. środki ostrożności w ciąży.

Do 12 tygodnia ciąży należy stosować kwas foliowy np. Clonfolic 1x1 (powinno się go brać już 2 mies. Przed ciążą) a od 12 tygodnia witaminy np. Pregnacare lub pregnaplan 1x1, omega 3, materna lub feminatal n, a od 20 tyg. Dodać żelazo np. Galfer 1x1 lub tardyferon 1x1 są bez recepty.

Owoce cytrusowe i pomidory mogą nasilać zgagę, należy jeść produkty mleczne jogurty, serki, mleko (pasteryzowane).

Na wymioty można stosować herbatę imbirową (ginger tea), imbir kandyzowany, tabletki imbirowe.

Na infekcje grzybicze mozna stosować leki p/grzybicze np. Nystatyna tabletki dopochwowe (w irlandii wycofana) lub clotrimazol globulki dopochwowe ( w irlandii dostepny bez recepty odpowiednik to canesten pessary po 100mg 1x na noc przez 6 dni) oraz clotrimazol krem ( canesten cream lub thrush cream dostepne bez recepty w irlandii), płukanki dopochwowe np. Tantum rosa są dostępne w polsce bez recepty.

Bezpieczne w ciąży są paracetamol w każdej postaci np: Panadol, solpadeine, lemsip, paralink 3x1 gram na gorączkę. Na zgagę jest renie lub gaviscon. Są dostępne bez recepty w każdej aptece informacja o lekach .

Można pić kawę ( nie więcej niż 4 filiżanki/ dobę) i zieloną herbatę.

Karmienie: Od 38 tygodnia ciąży należy hartować brodawki aby nie było problemów z karmieniem dziecka. Laktację pobudza częste karmienie, bawarka, herbaty ziołowe np. Bocianek. Wypływ mleka pobudza też okładanie piersi ciepłymi kompresami. Czasami konieczne jest kupno laktatora elektrycznego (ręczne są bezużyteczne) najlepsze sa firmy medela (np symphony, swing) medela, avent oraz ameda np. Dual electric breast pump (są dobre za 90 euro). Można je tanio kupić na ebay.

W dublinie są 3 szpitale położnicze: Coombe hospital na dolphins barn dublin 8, national maternity hospital na 20 holles street obok merion sq. D2 i rotunda hospital na parnell sq. D1.

Należy wcześniej zapisać się do szpitala, bo pierwsza wizyta jest około 16-24 tygodnia ciąży. Należy poprosic swojego lekarza o książeczkę ciąży i skierowanie do szpitala.

Szpital rotunda akceptuje wszystkie ciężarne( i wizyta ok. 22/24 tyg. Ciąży), coombe i nmh tylko z rejonu.

Do rotundy wystarczy ustna rejestracja, pozostałe szpitale wymagają skierowania pisemnego - zabierz je od swojego lekarza. Możesz też potrzebować listu dla pracodawcy stwierdzającego ciąże.

Latanie samolotem: Można latać samolotem do 32 tyg. Ciąży w przypadku aerlingusa ale trzeba wypełnić zaświadczenie dla linii lotniczych, które musi podpisać twój lekarz. Do 36 tyg. Można latać ryanair wystarczy pisemne zaświadczenie od lekarza."

solpadeina nie wolno !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...