Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a karmienie dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja`81

polecam poczytac:
"Karmienie piersią w czasie, gdy nosisz pod sercem kolejne dziecko jest niezwykłym doświadczeniem. Może to budzić niepokój o zdrowie dzieci, ale postaramy się Ciebie uspokoić. Proces karmienia nie ma negatywnego wpływu ani na dziecko karmione, ani na dziecko w łonie matki."


wiecej
Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Spodziewasz się kolejnego dziecka

ale najlepiej zapytac lekarza :)

(a moje zdanei jest takie:jesli zajde w ciaze,gdy jeszcze bede karmic,a z ciaza wszystko bedzie ok-nie bede przerywac karmienia piersia pierworodnego)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na ile to jest prawda , ale polozna mowila, ze jak sie karmi piersia, a jest sie w ciazy z drugim bobaskiem to trzeba to pierwsze odstawic od cyca. I jak sie nie myle to chodzi o oksytocyne (uwalniana jest po podrażnieniu mechanoreceptorów brodawek sutkowych np. podczas ssania piersi) A jak wiadomo oksytocyna podczas ciazy "powoduje skurcze mięśni macicy, co ma znaczenie podczas akcji porodowej" Wiec przez karmienie mozna wywolac skurcze i wczesniejsza akcje porodowa. Oczywiscie nie jestem ekspertemw tym temacie, to tylko inf. jakie uslyszalam. Ja na twoim miejscu uzyskala bym informacje od kompetentnych osob - lekarza ,czy w poradni laktacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

"Niewielkie ilości hormonu oksytocyny wydzielane podczas aktu karmienia powodują skurcze mięśnia macicy, ale nie są one groźne dla normalnie przebiegającej ciąży.
Skurcze takie występują też w czasie aktu płciowego, a przecież wiele par współżyje w czasie ciąży. W pierwszych tygodniach utrzymanie ciąży zależy od poziomu innych hormonów.
Hormony utrzymujące ciążę dostają się w niewielkich ilościach do pokarmu, ale nie ma to żadnego znaczenia dla dziecka. Zresztą miało ono większy kontakt z tymi hormonami, gdy samo przebywało w Twoim łonie."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...