Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na anemie


Rekomendowane odpowiedzi

buraki wbrew pozorom nie mają wpływu na poziom żelaza

Ograniczaj picie kawy i herbaty. Zawierają one taniny - związki hamujące wchłanianie żelaza
W każdym posiłku uwzględnij warzywa i owoce o dużej zawartości witaminy C. Zwiększa ona znacznie wchłanianie żelaza (nawet 2 - 3-krotnie) - dużo wit. C mają papryka czerwona, natka pietruszki, brokuły, pomidory, truskawki, czarne porzeczki, cytrusy, aronia oraz soki owocowe, zwłaszcza pomarańczowy, grejpfrutowy, z czarnej porzeczki
Jedz więcej chudego mięsa, wątroby, chudych gatunków wędlin. Jest to źródło żelaza dobrze przyswajanego przez organizm.
Unikaj wyrobów cukierniczych, słodyczy, białego pieczywa, cukru.
Wybieraj tylko produkty pełnowartościowe, które oprócz kalorii dostarczają również białka, węglowodanów, tłuszczu, witamin i składników mineralnych. Doskonałym źródłem węglowodanów złożonych i wartościowego białka są produkty zbożowe wytworzone z całych ziaren (kasze) lub mąk grubego przemiału (ciemne pieczywo) oraz warzywa, zwłaszcza strączkowe.

Odnośnik do komentarza

Jest rewelacyjny sposób na anemie:W jabłko wbij 3 duze gwoździe. zostaw je na 3 dni. po trzech dniach wyjmij gwozdzie i zjedz jabłko. musisz to powtarzac przez kilka dni a napewno pomoze. codzien szykuj po jednym jablku. w pierwszej ciazy lekarz mi tak zalecił bo farmakologiczne sposoby nie zdały egzaminu. pomimo leków wyniki były coraz gorsze, a hemoglobina spadła mi do 8. ten sposob juz sprawdziłam, nie jest smaczne takie jablko ale bardzo pomaga.

http://www.suwaczek.pl/cache/bb96991415.png
http://www.suwaczek.pl/cache/e8c5d39f35.png

obie Moje słoneczka

Odnośnik do komentarza

:sofunny::sofunny:

MADZIA_8209
Jest rewelacyjny sposób na anemie:W jabłko wbij 3 duze gwoździe. zostaw je na 3 dni. po trzech dniach wyjmij gwozdzie i zjedz jabłko. musisz to powtarzac przez kilka dni a napewno pomoze. codzien szykuj po jednym jablku. w pierwszej ciazy lekarz mi tak zalecił bo farmakologiczne sposoby nie zdały egzaminu. pomimo leków wyniki były coraz gorsze, a hemoglobina spadła mi do 8. ten sposob juz sprawdziłam, nie jest smaczne takie jablko ale bardzo pomaga.

ja tak sobie pomyślałam, że co tam gwoździe, wbije siekierę, większe wchłanianie w jabłko będzie.... :sofunny::sofunny::sofunny::sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:
:sofunny:

Odnośnik do komentarza

a ja w pierwszej ciąży dzięki piciu soku z buraków i marchwi pokonałam anemię, żadne tabletki nie pomagały poziom hemoglobiny był poniżej 11. Po codziennym wypiciu szklanki soku wzrósł do trochę ponad 12. Obecnie w 2 ciąży również mam anemie pije sok jednak nie codziennie (nie chce mi się robić a kupionego lekarz mi nie poleca bo to chemia) i do tego mam przepisane tabletki Ascofer, wcześniej brałam Feroplex, za tydzień idę na morfologię i zobaczymy ale czuje się dużo lepiej.

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-28433.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-28434.png

Odnośnik do komentarza

Witam:) ja na anemie bralam takie tabletki "burak czerwony" - taka mialy nazwe. A do tego pilm duzo soku z ARONI:) Jak poszlam po 2 tygodniach zrobic baania krwi to okazalo sie ze anemia ustapila. A zelaza duzo jest rowniez w czerwonym miesie:) A miesko najlepiej zapic pozniej sokiem z pomaranczy albo jakims innym ktory bedzie mial duzo witaminy C. Wtedy lepiej sie zelazo przyswaja.

Odnośnik do komentarza

nie wiem co w tym dziwnego że gwożdzie w jabłku moga działać dodajac nam żelaza? ludzie sa strasznymi ignorantami wydaje im sie ze to co jemy z czym nawet sie stykamy nie ma znaczenia dl anaszago zycia, to dlaczego przez skóre można sie zatruć róznymi chemikaliami, kwas jabłkowy wyciąga jony żelaza nadtrawiając gwożdzie, a dodatkowo wit c zawarta w jabłku pozwala je przyswoić lepiej, dlatego lepsze np patelnie stalowe niż te dziady teflonowe czy inne, wszystko ma znaczenie, owijanie sniadania dziecku w aluminiowa folie też zareaguje uwolnieniem aluminium do pozywienia, tylko że aluminium akurat dla organizmu raczej odwrotnie jest niepożądane, zreszta zapewne żelazo w bardzo dużych dawkach tez szkodzi jak wszystko, ważna jest równowaga.

Odnośnik do komentarza

Gwoździe w jabłku to sprawdzony sposób choć lepsza przyswajalnosc jest wtedy, gdy na drugi dzień jabłko razem z gwozdziami wrzucimy do blendera, w ten sposób otrzymany sok zawiera nieporównywalnie więcej wysokoprzyswajalnego żelaza.

Odnośnik do komentarza
Gość Donatka

Zamiast jabłka , goździami to zrób zakwas z buraków. Tylko koniecznie zakwas, bo same jedzenie buraków nie daje takiego efektów. Koleżanki dziecko miało taką anemie że nic nie pomagało, lekarz załamał ręce. I ona właśnie W Internecie znalazła przepis na ten zakwas buraczany. Po miesiącu picia poszli do lekarza na kontrolę to lekarz nie uwierzył że to są wyniki tej samej osoby.
Spróbuj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...