Skocz do zawartości
Forum

Drętwienie rąk w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłam załozyć taki temat, bo mi przydazył sietaki problem i powiem szczerz, ze się wystraszyłam. Początkowo zaczęły mi dretwieć dwa palce prawej ręki, a po kilku dniach zaczęły mnie te palce boleć. Na wizycie kontrolnej doktor mnie uspokoił, że to sie zdaża:) Nie znalazłam żadnej informacji na forum, więc wklejam co znalazłam w sieci:
Drętwienie rąk w ciąży.

DEFINICJA

Uczucie cierpnięcia, mrowienia lub bólu palców, dłoni lub całej ręki pojawiające się podczas ciąży.

OBJAWY I PRZEBIEG

Ból i drętwienie palców lub całej dłoni najczęściej są objawami tzw. zespołu cieśni nadgarstka, który w czasie ciąży występuje dość często. Zespół ten pojawia się u kobiet ciężarnych na skutek zmian hormonalnych powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może wywołać obrzęk torebki stawowej nadgarstka, w której przebiegają nerwy odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Miejscowy wzrost ciśnienia w torebce oraz obrzęk tkanek może uciskać nerwy i wywołać mrowienie, drętwienie oraz ból palców i nadgarstka, który w sporadycznych przypadkach może również promieniować do ramienia. Objawy mogą być znacznie bardziej nasilone w nocy, jak również po dniu, w trakcie którego nadgarstek był znacznie obciążony poprzez wykonywanie czynności wymagających wielokrotnego powtarzania jak np. pisanie, robótki ręczne, krojenie. Objawy najczęściej mijają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...

Jeżeli ból staje się bardzo dokuczliwy lub drętwienie uniemożliwia utrzymanie w ręku przedmiotów i wykonywanie podstawowych czynności należy skontaktować się z lekarzem. Najczęściej do zwalczenia uciążliwych dolegliwości wystarczą zalecone przez lekarza odpowiednie preparaty witaminowe. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przyjmowanie środków przeciwbólowych lub też unieruchomienie nadgarstka specjalnym opatrunkiem. Lekarz może również zlecić konsultację u neurologa lub ortopedy.

LECZENIE DOMOWE

Aby zmniejszyć dolegliwości należy unikać ucisku na daną kończynę, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Dobre rezultaty przynosi również zażywanie preparatów zawierających witaminę B6 oraz magnez. Niezmiernie ważna jest również dieta bogata w te witaminy i mikroelementy. W witaminę B6 bogate są np.: ryby, drób, ziemniaki, mleko, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, natomiast magnez zawierają np.: fasola biała, pestki dyni, kakao, koper, pietruszka zielona.

za Forum Ginekologiczne :: Ginekologia i Położnictwo, Kobieta :: Grupa Medforum.pl

Pozdrawiam:

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbncwa1vtor196m.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4ps0nz3443.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7ywdqvl030.png

Odnośnik do komentarza

Pod koniec poprzedniej ciąży i zaraz po porodzie też miałam problem z drętwieniem rąk. Zdarzało się że budząc się w nocy nie czułam ręki i miałam wrażenie jakby z gumy była.W dzień zdarzało się że nie dałam rady utrzymać kubka z herbatą. Wybrałam się do neurologa i okazało się że mam w łokciu kanalik zapchany. Powodem tego było szybkie tycie w ciąży- 30 kg! Przypisał mi tabletki po których mi przeszło, jednak teraz chyba znowu dzieje się to samo.

Odnośnik do komentarza

Ja też to mam :) Nie tyle mi dretwieją dłonie co puchną i bolą-gorzej jest z prawą ręką i w miare ruszania po nocy ustępuje ale czasem trwa to ustępowanie prawie caly dzień i tylko czekam aż coś zbije bo palce jak by nie moje .Myśle,że u mnie jest to wagą spowodowane przytyłam już prawie 20Kg i nery nie wyrabiają, a co się ze stopami dzieje ! Szkoda gadać ...

Aha,u mnie też pierwsza ciąza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkim ktorych spotkala ta dolegliwosc w takim stopniu ze przeszkadza w spaniu , bol jest tak silny ze nic nie pomaga tylko wstawanie z lozka albo spanie na siedzaca polecam wizyte u neurologa. Moja pani ginekolog wogole nie skojarzyla tego z ciaza za to neurolog potwierdzil to co wiedzialm juz z internetu . Przepisal mi elektroterapie , 10 zabiegow(mozna wiecej ) ,trzyma sie rece w wodzie z w ktorej przepylawa prad o bardzo malym natezeniu. Z poczatku wydaje sie ze to nie wiele pomaga ale pod koniec zabiegow bol znika , zostaje co prawda mrowienie w palcach ale juz do zniesienia , tak ze mozna spokojnie wykonywac normalne czynnosci , np krojenie chleba trzymanie myszki od komputera i dotrwac do konca ciazy. Mnie ta dolegliwosc spotkala juz w 5 miesiacu ciazy i nigdy o czyms takim wczesniej nie slyszalam od kobiet.
Co do witamin i potrzasania rekoma i takim poradom ktore czytalam to moze pomaga gdy bol nie jest tak silny ale jak powiedzial mi lekarz sa to metody stosowane 50 lat temu.
Takze jesli macie duze problemy to szukajcie takiej mozliwosci jak elektroterapia.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam drętwienie palców o lewej ręki, w nocy drętwieje cała dłoń az do łokcia :/
Przy zmianie pozycji ręki drętwienie mija, ale deliktane jest przesz cały czas - nawet w ciągu dnia. Lekarz gin. prowadzący ciąże doradził branie Magne B6 :) A p;ropos - mam to już od jakiegos miesiąca, czyli od 3,5 mies. ciąży ...

Odnośnik do komentarza

Mnie równiez zdarza sie drętwienie rąk tak jak u większośći z Was w nocy jak spię na którejś ręcę.W ciągu dnia wystepuje lekkie mrowienie. Miejmy nadzieję że nie przybierze to mocniejszej formy i spokojnie bez potrzeby leczenia dotrwam do rozwiazania.

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

witam, ja właśnie jestem w 34 tyg. od dwóch dni mam całkowicie zdrętwiałe dwa palce u ręki prawej tylko. Ale tak, że nie bardzo mogę cokolwiek robić.. wczoraj myślałam, że w nocy zbyt mocno przycisnęłam ale widzę, że jednak nie, skoro dzisiaj to samo.. no nic, już końcówka, wytrzymam - chociaż uciążliwe to jest przy pisaniu pracy mgr.:/ Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

a u mnie od tygodnia, lewa ręka od nadgarstka po ramię i lewa noga.. :/ z ręką gorzej, bo w nocy bardzo boli i nie mogę spać a noga boli przy dłuższym chodzeniu.. myślicie, że jeśli chodzi o nogę to może być też wynik ucisku z powodu ciąży czy raczej problemy z kręgosłupem?

pozdrawiam :)

http://www.suwaczek.pl/cache/b1ea3c662b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...