Skocz do zawartości
Forum

Pomocy! Alkohol do 6 tygodnia ciąży ktoś tak miał?


Gość Zalamana11996

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zalamana11996

Hej.. Aktualnie jestem w 20 tygodniu ciąży ale nie daje mi spokoju to, że nie wiedzac o ciąży, ponieważ wzięłam brak okresu za zmianę klimatu piłam w święta jak i w sylwestra (kilka kieliszków, drinki z whisky i po. Prostu upilam się a to było koło 5 tygodnia po zapłodnieniu ) nie chcialam tego, oczywiście nie piję odkąd się dowiedziałam o ciazy, czy któraś z was tak miała? Proszę o Pomoc. Jak narazie wszystkie badania w porządku, włącznie z prenatalnymi. ;((

Odnośnik do komentarza

Ja tak mialam. Znaczy akurat nie tak dokladnie. Ale pilam. Dosc sporo kilka dni przed miesiaczka. Potem znow jak sie miesiaczka spozniala 2 dni. Gdyz test wyszedl negatywny I Uznalam ze znow sie spoznia. Bo juz nie raz tak mialam ze przyszla pozniej. Jednak po tygodniu test wyszedl pozytywny. Mam malego zdrowego urwiska. Tak ze bez stresu. Ponoc na wczesnym etapie ciazy. Przez pierwsze 2 tyg dziecko jest chronione.

Odnośnik do komentarza

Ja też piłam alko zanim dowiedziałam się że jestem w ciąży, bardzo się tym stresowałam, aż do prenatalnych gdy okazało się że z maluszkiem jest wszystko ok :) Teraz mam zdrowego i mądrego synka. Podobno do czasu wytworzenia się łożyska, to co matka zje czy wypije nie trafia do dziecka, bo niby którędy ? Dopiero później pępowiną wszystko płynie.

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana1111

A w którym tygodniu się dowiedziałas? Wszędzie piszą że najważniejsze te pierwsze tygodnie, ale czasem kobieta nie wie i prowadzi normalny tryb życia, pech chciał ze u mnie akurat święta i sylwester i alkoholu dużo i to różnego ehh a w tego sylwestra to już nie wspomne, kac 2 dni i po tym mnie tchnelo, że może jestem w ciazy i wyszły dwie kreski bardzo się ucieszyłam ale jak wspomniałam sobie co robiłam to normalnie strach mnie oblecial :( u mnie też prenatalne ok wyszły. A łożysko kiedy się wytwarza? Na internecie pisza kobiety, że niby jak nie ma łożyska to i tak alkohol przechodzi :(((

Odnośnik do komentarza

Ja tez pilam jakos do 5 tyg. Tez mam zdrowe dziecko. 5 tyg wedlug daty ostatniej miesiaczki. Liczac od zaplodnienia to byl 3 tydz. Niby pierwsze tyg najwazniejsze. Ale pod wzgledem staran o dziecko. Latwo o poronienie. Z alko jest tak ze powinno sie w wypadku staran odstawiac juz na poczatku gdy sie chce zajsc. Kobiety ktore maja z tym problemy. Jak np pena ktora kojarze z 2 kresk. Wyczyniaja cuda by przypadkiem nie zaszkodzic gdyz dlugo sie staraja ze wspomagaczami i nic. A ktos kto nie ma problemow zdrowotnych I latwo mu ciaza przyszla. Raczej podchodzi do wszystkiego na luzie. Do pracy. Zywienia. Sportu itp.
5 tyg po zaplodnieniu jest juz 7 tyg ciazy. Etap ochronny dziecka jest 2 tyg po zaplodnieniu czyli do 4 tyg ciazy z wachaniami do 5 tyg. Ale do 5 tyg ciazy. Od zaplodnienia jest to 3 tydzien. Te 2 tyg jest od zaplodnienia poniewaz tyle trwa mniej wiecej zagniezdzanie zarodka. Dopiero jak sie zagniezdzI mozna zaszkodzic. Lozysko wtedy jeszcze nie ma. Nie wiem dokladnie kiedy powstaje ale juz w 6 tyg ciazy mozna zobaczyc bijace serduszko. Choc raczej blizej 7tyg. Bywa tak ze jescze serduszka nie ma ale powinno byc cialko zolte. Wiec Ty bedac w 7tyg napewno w jakims stopniu zaszkodzilas dziecku pijac alko. Ale nie ma co sie tym stresowac gdyz jest juz po ptokach jak to sie u nas mowi.

Odnośnik do komentarza

Moja szwagierka miala sytuacje ze dowiedziala sie o ciazy bedac juz w 3 mies I tez ja cos naszlo w swieta zeby zrobic test za na mowa kolezanki. Bo nie dostawala dlugo miesiaczki. Ale miewala wachania. Ze nawet I pol roku nie miala wiec nie podejzewala ciazy a raczej znow cos. Wszystko przez tabletki na depresje. Wiec test jeszcze w trakcie imprezy robila z drinkiem w reku. Gdy wyszedl pozytywny oczywiscie drinka odtawila. Ale nie stresowala sie tym ze 3 miechy pila. Dziecko ma teraz zdrowe. Poki co jest to niemowlak. Napewno rozwija sie dluzej niz moj niemowlak. Mowienie siadanie itp. Ale kazde ma swoje tepo. Jesli mial by byc chory to albo by juz to wyszlo albo wyjdzie za pare lat.

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana1111

Ostatni okres miałam 20 listopada i wg lekarza to 5 tydzień, bo mój dodaje 7 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, ja wyliczam sobie bez tych 7 dni dlatego piszę, że to 6 tydzień, więc wypiłam jescze tydzień później niż jak ty ostatni raz.. :( Dzieki za odpowiedź, już się tak jie zamartwiam..

Odnośnik do komentarza

według daty zapłodnienia/owulacji, ja pilam w 3tyg ciąży, piaty według daty ost miesiączki, usg potwierdzilo wiek ciąży, nie wyliczaj sobie bez 7dni, tylko tak jak wyszlo z usg, wtedy będzie pewny obraz tego na jakim etapie ciąży bylas, dodawanie odejmowanie niczemu nie pomaga, dlatego bo wszystkie poradniki na temat ciąży, choćby nawet o tym jak się rozwija dziecko, przewiduja wlasnie te dodatkowe 2 tyg, tak samo kalkulatory terminu porodu wieku ciąży itp.,
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html?week=22 http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79533.html

Odnośnik do komentarza

Ale w 5 wedlug daty ostatniej miesiaczki? Jesli tak to tak samo byl to 3 tydz od zaplodnienia. Bo to sa 2 dodatkowe tyg nie 1. Jesli bylas wedlug usg w 19tyg. To bylas wedlug owulacji w 17tyg. Bo owulacja jest mniej wiecej w 14 dniu cyklu a cykl sie liczy od 1 dnia miesiaczki.

Odnośnik do komentarza

Do zaplodnienia dochodzi miedzy 13 a 15 dc. I tak naprawde dopiero wtedy Jest sie w ciazy. A w zasadzie to nawet tydzien pozniej. Kolo 21 dc. Kiedy dojdzie do zagniezdzenia zarodka. Czyli liczac od miesiaczki w 3 tyg. A od zaplodnienia w 1 tyg. Kolo 28 dc powinna byc miesiaczka czyli 4tc a jest to 2tc I do tego momentu dziecko jest chronione. Oczywiscie zalezy od dlugosci cykli. Na piechote liczac u pani skoro miesiaczka byla 20 listopada to do 3 grudnia nie byla pani w ciazy jeszcze. Od 3 do 17 grudnia dziecko bylo chronione. Czyli do 4 tyg . Wilgila juz wypadla na 5 tydz ciazy czyli tak jak mowie byl to w rzeczywistosci 3 tydz. A sylwester rowno wypadl na 6 tydz. Wiec pila pani jeszcze tydzien po mnie. Musialam sama obliczyc dla swojego spokoju bo wkoncu nie wiedzialam jak pani to sobie liczy bo ciagle pani pisze plus 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana112314

Tak sylwester to 6 tydzień licząc od ostatniego dnia Miesiączki, lekarz po. Prostu mi dodał 7 dni i temu tak pisałam. Czyli wg tych całych kalendarzy ciazy co opisuja tydzień po tygodniu mam jak rozumieć? Że jeśli piłam 2 tygodnie po miesiaczce która miała być czyli ten 6 tydzień czy 4 tydzień?

Odnośnik do komentarza

2 tygodnie po spodziewanym terminie miesiączki to już po 6 tc (zakladając, że cykle trwają 28 dni)
A tak w ogóle to nie martw się na zapas. Co prawda nie ma określonej minimalnej dawki alkoholu w ciąży i po prostu zaleca sie nie pić wcale. Alkohol znajduje sie np. w jabłkach czy kefirze (oczywiście w takich ilościach, że upić się tym nie sposób) i nikt tych produktów ciężarnym nie zabrania. Bądź dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem tego ze lekarz dodał tydzień, dodał go sobie sam od tak? czy wyszlo z usg? jeśli z usg tzn ze on nic nie dodał sobie tylko ciaza jest o tydzień starsza, wiec była pani w sylwestra w 7tyg ciąży a nie w 6tyg, czasem się tak zdarza, ze owulacja nastapi wcześniej niż zakłada regula, zawsze trzeba zrobić usg, w takim razie wpisując w te rozne kalkulatory date ost miesiączki będzie pani wyswietlac się ciaza mlodsza o tydzień, proponuje poszukać takiego kalendarza ciąży gdzie za date wyjsciowa wpisuje się termin porodu, chyba na kalbi.pl taki jest wlasnie ze można obliczyć tydzień ciąży według daty porodu, gdzies nawet widziałam taki jak w ciąży bylam co obliczal co do dnia, i potem ten tydzień który wyjdzie można wpisac w gogle i wyświetli się dużo stron na temat danego tyg ciąży, np. na parenting, babyonline, dzidziusiowo.pl ciążowo.pl itp
http://www.kalbi.pl/kalendarz-ciazy

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem tego ze lekarz dodał tydzień, dodał go sobie sam od tak? czy wyszlo z usg? jeśli z usg tzn ze on nic nie dodał sobie tylko ciaza jest o tydzień starsza, wiec była pani w sylwestra w 7tyg ciąży a nie w 6tyg, czasem się tak zdarza, ze owulacja nastapi wcześniej niż zakłada regula, zawsze trzeba zrobić usg, w takim razie wpisując w te rozne kalkulatory date ost miesiączki będzie pani wyswietlac się ciaza mlodsza o tydzień, proponuje poszukać takiego kalendarza ciąży gdzie za date wyjsciowa wpisuje się termin porodu, chyba na kalbi.pl taki jest wlasnie ze można obliczyć tydzień ciąży według daty porodu, gdzies nawet widziałam taki jak w ciąży bylam co obliczal co do dnia, i potem ten tydzień który wyjdzie można wpisac w gogle i wyświetli się dużo stron na temat danego tyg ciąży, np. na parenting, babyonline, dzidziusiowo.pl ciążowo.pl itp
http://www.kalbi.pl/kalendarz-ciazy

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem tego ze lekarz dodał tydzień, dodał go sobie sam od tak? czy wyszlo z usg? jeśli z usg tzn ze on nic nie dodał sobie tylko ciaza jest o tydzień starsza, wiec była pani w sylwestra w 7tyg ciąży a nie w 6tyg, czasem się tak zdarza, ze owulacja nastapi wcześniej niż zakłada regula, zawsze trzeba zrobić usg, w takim razie wpisując w te rozne kalkulatory date ost miesiączki będzie pani wyswietlac się ciaza mlodsza o tydzień, proponuje poszukać takiego kalendarza ciąży gdzie za date wyjsciowa wpisuje się termin porodu, chyba na kalbi.pl taki jest wlasnie ze można obliczyć tydzień ciąży według daty porodu, gdzies nawet widziałam taki jak w ciąży bylam co obliczal co do dnia, i potem ten tydzień który wyjdzie można wpisac w gogle i wyświetli się dużo stron na temat danego tyg ciąży, np. na parenting, babyonline, dzidziusiowo.pl ciążowo.pl itp
http://www.kalbi.pl/kalendarz-ciazy

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana 11228

Licząc od 20 listopada (czyli od ostatniego dniu miesiączki) na 31 grudzień jest 6 tygodni, on wyliczal mi tydzień 20 listopad +7 dni (każdemu tak wylicza) i wtedy jak u niego byłam to był 9 tydzień, obliczaja to przy mnie pytał o datę, tak samo położna też tak wylicza, a niektórzy dodają 14 dni i tak wyliczaja, że u innego bym wtedy była w 8 tygodniu, a w sylwestra w 5 tygodniu. Wyliczył mi porod na 27 sierpień, wg usg też tak było więc czemu miałabym być w 7 tygodniu w sylwestra? Okres miałam co 28 dni ale w Holandii mi się pokrecil i miałam co 31/30.

Odnośnik do komentarza

Zwyczajnie nie wylicza sie data miesiaczki plus 7 dni. Tylko od daty miesiaczki liczy sie ciaze. Takie jakies wyliczanie jest nieprofrsjonalne I wprowadza w blad. Ciaze liczy sie rowno od 1 dnia ostatniej miesiaczki. Bo wedlug tego obliczania jest tez data porodu. Koryguje te daty usg. Moze w holadni jest troche inaczej. Ale nie jest to dobre. Bo Schemat jest taki ze termin porodu jest w 40 tyg ciazy. A jest to tak naprawde 38 tyg. Po dwoch tygodniach jesli sie urodzi czyli 42 jest wywolanie porodu. A w przypadku gdy lekarz sobie sam cos dodaje w karcie ciazy jest zamet I moze sie okazac ze pani ciaze przenosi do 43tyg. Sama za granica jestem. I ciaze mi polozna prowadzila. A nie lakarz. U nas tez to troche inaczej niz w pl wyglada. Np sa tylko 2 usg. Tez mi polozna byle jak ciaze wpisywala. Bo jej sie co do dnia liczyc nie chcialo. Wedlug karty gdy bylam juz w 40 tyg to mialam dopiero 39. Wpisany bo taki babka zamet zrobila. Jak mialam powiecmy wizyte 22 to niby byl powiecmy 15 tydz a za miesiac juz wizyta byla 26 a ona juz nie policzyla dokladnie tylko dodala 4 tyg wiec 19 tydz a byl juz 20. Wiec trzeba sobie tego pilnowac samemu. Skoro data porodu wedlug miesiaczki pokrywa sie z usg to lepiej sie jej trzymac. Ale normalna data porodu nie zadne plus 7. Bo te polskie kalkulatory nie przewiduja takiego dziwnego Liczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana 12225

U mnie to była taka sytuacja, że podaje 20 listopad jako ostatnie miesiączkę, ponieważ nie znam dokładnej daty wydaje mi sie po. Prostu że to mogła. Być taka data, raczej nie wydaje a wyliczylam sobie z tego że jak przyjechałam do. Holandii był to 18 września, miałam wtedy dostać okres, dostałam jakieś dwa dni później, od tego dodaje 28 dni, wychodzi mi okres z października i do tego dodaje 31/32 dni go pamiętam że mi spóźnial kilka dni.. No i to daje mi koło 20 listopad, ale nie jestem pewna, pamiętam że jak byłam tam w pracy to też śmialam się. Do. Koleżanki że mogę dostać na podróż jak pojadę na święta a wracałam 23 grudnia i z tego po prostu kojarzę że tak miałam dostać, miałam aplikacje w telefonie i jak na złość rozbilam tel :( już przed tym jak miałam dostać tak tydzień ponad wcześniej mnie brzuch pobolewal, wysypalo mnie i czekałam na okres, cały czas mi się wydawało że to już, ale jak nie dostałam po sylwestrze postanowiłam zrobić test i wyszło pozytywnie.. Chcę już nie myślec o tym alkoholu, bo stalo się ale nie mogę przestać, cały czas wyliczam. Te głupie tygodnie z alkoholem :(( no i jak wróciłam do polski to wg miesiączki byłby to 7 tydzień, a jak poszłam tydzień później do ginekologa to położna mi wyliczyla włanie 7 tydzień ale to tylko wyliczyla u lekarza tam nie byłam a jak poszłam za tydzień do mojego ginekologa który wrócił z l4 to in wyliczył 9 tydzien, przy cyklach 28 dniowych, no i wtedy dodał to 7 dni i mu tak wyszło, bo z miesiączki by to był 10 tydzień :/ :( to widzę że u cienie to tak nie fajnie :/

Odnośnik do komentarza

Generalnie na ta chwile mozesz zeby bylo wiarygodnie wyliczyc sobie wedlug daty porodu. I tygodnia w ktorym aktualnie jestes policzyc na piechote tygodnie do tylu ktory to byl tydzien. Teraz dzis jestes wedlug daty porodu na 27 sierpnia w 21 tyg I 2 dni . U mnie tez tak dziwnie byly pierwsze wizyty. Bo lekarz wyliczyl 7tydz. Ja sobie wyliczylam 6. Polozna wpisala w karte 8tydz. Wyznaczyla mi usg na za miesiac tam sie o kazalo ze 11tydz. Wiec znow usg w 12 tyg. Bylo. Wiec tylko usg jest wirugodne bo kazdy lekarz sobie inaczej policzy. Mysl pozytywnie. Ze nie zaszkodzilo to dzidzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana122576

To jeśli się cofne do tyłu z usg było to gdzies 5 tydzień i 4/5 dni więc chyba nie tak najgorzej no ale jednak. Zapytam jescze mojego lekarza ginekologa, mogłam go już dawno zapytać a nie.. Ale dziękuję Ci bardzo za towarzystwo :) myślę już tylko pozytywnie, tym bardziej jak czuje moje maleństwo jak mnie delikatnie tam kopie :) musi byc dobrze :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...