Skocz do zawartości
Forum

Ciąża, mobbing w pracy, co robić?


Gość wikq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz umowę o pracę to pracodawca nie może cię zwolnić. Nie może też dokładać ci dodatkowych obowiązków, zmuszać do delegacji czy pracy w nadgodzinach. Jeśli pracodawca łamie kodeks pracy, stosuje mobbing, to skontaktuj się z Inspekcja Pracy. Oni powiedzą ci co robić. Nie ma co sie przejować takim szefem i sprawę zgłosić, bo podejrzewam, że po macierzyńskim i tak nie będziesz miała do czego wracać.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj załatwić sprawę tak abyś jak najmniej obciazyla dzidzie stresem. Szybkie,krótkie cięcie chorej sytuacji. Nie znam dokładnej pozycji w której się znajdujesz. Czy to prywaciarz, czy jakaś budzetowka,na ile masz umowę i jaką, jaki jest zakres Twoich obowiązków, bo powinnaś taki zakres dostać do podpisanie łącznie z umowa a nic ponadto nie może Ci szef dokładać - za karę??? W którym tygodniu jesteś. Nie cackaj się z takim szefem,który ma czelność krzywdzić Ciebie i Twoje maleńkie dziecko. W każdej gminie podobno urzeduje darmowy radcą prawny, idź do niego po poradę. Nie przedluzaj tej męczarni, tylko działaj, szef nie jest świadom konsekwencji, a wygrasz na pewno,tylko się nie poddawaj. No i czasem się sama nie zwalniaj!! Idź do lekarza,weź L4 na jakieś 2 tygodnie, będziesz miała czas pozałatwiać wszystko, no i spokojna głowę, tylko poproś o L4 " chodzące" - ciążowe, no i zaświadczenie, że jesteś w ciąży. Zaświadczenie zachowaj na razie dla siebie. Zostaw sobie furtkę powrotu do pracy,bo może się okazać że lepiej będzie jak jeszcze wrócisz na kilka dni, jak jest taki wredny to niech on jeszcze poplaci za Twoje zwolnienie... ( bo po 30 dniach L4) obowiązek płatności przechodzi na ZUS, jeśli dowiesz się międzyczasie że lepiejbjuz zostać na zwolnieniu to po tych 2 tygodniach po prostu doslesz- nawet nie osobiście, aby się nie denerwować, kolejne l4 i może Ci szefek naskoczyc. Jeśli jest prywaciarzem to na serio ma się czego obawiać za takie traktowanie, z resztą w panstwowce też nie mogą bezkarnie podskakiwać. Przeczytaj sobie o mobbingu, podowiaduj się jeszcze skąd mogłabyś uzyskać konkretną pomoc. Zmień poczucie zaszczucia i przygnębienia w dzialanie. Niekiedy wystarczy nawet jak pracownik oswieci pracodawcę że zna swoje prawa a ten już odpuszcza. Jeszcze myślę,że może Twojemu bossowi już kiedyś udało się w tak podły sposób " wygrać" z jakaś ciężarną pravownica- doprowadzić ja do samozwolnienia i teraz na pewniaka próbuje kolejny raz, wiec nic tylko wygrywaj- nie tylko dla siebie i dla swojego dzidziusia ale też dla kolejnej dziewczyny w ciąży w Twojej firmie:) trzymam za Twoje zdecydowane działania:)

Odnośnik do komentarza
Gość Wyrozumiała

Najlepiej zgłoś się do specjalistów. Nie ma co walczyć samej bo tylko możesz sobie i dziecko zaszkodzić. Ja np. mialam problem bo chcieli mnie zwolnić jak byłam w ciązy tak ukradkiem, zgłosiłam się do pana Daniela Kaparuka, który zna się na prawie pracy i razem udało nam się wywalczyć sukces w sprawie. Zwolniłam się sama z firmy co oczywiste, ale jak już byłam w stanie się utrzymać pracując gdzie indziej ;) Polecam zglosić się do kogoś znającego się na tym jak pan Daniel.

Odnośnik do komentarza

jak masz problem natury mobbingowej, to zgłoś się do według mnie najlepszego specjalisty w tej dziecinie Pana Tomasza Tomaszczyka, człowiek profesjonalny, z ogromną wiedzą i porównywalnym doświadczeniem. Z pewnością Ci pomoże, nie daj się szefowi, z takimi zjawiskami trzeba walczyć, żeby nie czuli się bezkarni!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...