Skocz do zawartości
Forum

Czy to objawy przedwczesnego porodu?


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży i jak dotąd wszystko przebiegało książkowo. Zeszłej nocy położyłam się do łóżka i poczułam, że mój brzuch zaczyna twardnieć. Pomyślałam - skurcz Braxton Hicks i powróciłam do czytania książki. Po chwili ponownie go poczułam - spojrzałam na zegarek i była dokładnie 11:30. Od tej pory twardnienia pojawiały się dokładnie do 3 minuty i trwały około 30-40 sekund. Trochę spanikowałam i zaczęłam mierzyć ich odstępy i częstotliwość. Mieszkam w UK i z poprzedniej ciąży pamiętam, że w takich sytuacjach (miałam taką w około 38-39 tygodniu ciąży, tuz przed porodem) radzą aby wziać ciepły prysznic, napić się wody i wziąć leki przeciwbólowe. Tak też zrobiłam ale razem z lekami przeciwbólowymi wzięłam również nospę. Położyłam się spowrotem do łóżka z nadzieją, że przejdą. Około 1:30 skurcze pojawiały się już coraz rzadziej, a ja ze zmęczenia zasnęłam. Obudziłam się około 9.30 i postanowiłam obserowować aktywność dziecka orez skurczów. Pojawiały się sporadycznie, nieregularne, ale jednak pojawiały się. Doszedł do tego miesiączkowy ból brzucha i wodnista wydzielina. Pojechaliśmy z mężem do szpitala. Tam zbadali mi mocz, cisnienie, temperature. Nie podpięli mnie do ktg ponieważ stwierdzili że jest zbyt wczesnie. Zbadali mnie ginekologicznie i pobrali wymaz. Szyjka miękka ale nadal długa. Odesłali mnie do domu i kazali przyjechać gdyby działo się coś niepokojącego. Powiedzieli, że mogliby mi zrobić badanie które stwierdzi ryzyko porodu, ale zeszłego dnia odbyłam stosunek płciowy i wynik nie byłby miarodajny.

Wróciłam do domu - ból miesiączkowy nadal mi towarzyszy, twardnienie brzucha sporadyczne, dosyć duża ilośc wydzieliny - raz gęsta a raz wodnista, ból w kole kręgosłupa.

Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Jestem dopiero w 28 tygodniu - takie rzeczy nie powinny mieć mieć miejsca. Do szpitala mogą mnie przyjąc dopiero gdy rozpocznie się akcja porodowa.

http://fajnamama.pl/suwaczki/j2wv1hn.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/l0kob8t.png

Odnośnik do komentarza

Tak mnie meczylo to od 16 tyg ciazy. Od 30 tyg juz regularnie. Do 30 tyg pracowalam wiec to przez wysilek I cala ciaze bylam aktywna seksualnie przez co skurcze sie pojawialy. Ale nie urodzilam za wczesnie z tego powodu. Wrecz po terminie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...